Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rozwiązany: Czarny ekran przed logowaniem

czarny ekran windows 8 logowanie aktualizacja

  • Zamknięty Temat jest zamknięty
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Mentage

Mentage
  • Użytkownicy
  • 17 postów

Napisano 22 lipiec 2014 - 14:20

Witam, posiadam laptopa Lenovo y510p z Windows 8. Dzień przed problemem pojawiła się zwykła aktualizacja (NIE ta z uaktualnieniem do Win 8.1). Więc po zakończeniu pracy na laptopie, pod koniec dnia podczas wyłączania, system automatycznie zaczął pobierać aktualizacje a po tym sam się wyłączył. Na następny dzień z samego rana włączyłem laptopa i wszystko niby działało... do czasu. Jak zawsze ukazał się napis Lenovo, kółeczko ładowania... i czarny ekran  :sad: przed logowaniem. Nic oprócz czarnego ekranu. Restart nic nie pomógł, tak samo próba uruchomienia w trybie awaryjnym. Po restarcie za każdym razem laptop uruchamiał się tak samo - napis Lenovo i czarny ekran z jedną różnicą. Po pierwszym i każdym następnym restarcie ekran przed logowaniem zaczął dziwnie mrugać. Raz na czarno i raz na ciemnogranatowy kolor gdzie to zawsze po tym kolorze pojawiał się ekran logowania. Czasami pojawiał się kursor a zostawienie laptopa na trochę dłużej w takim stanie powodowało pojawienie się na stałe kursora a ekran przestał mrugać, lecz nic więcej (tak jakby czegoś brakowało lub coś blokowało ekran logowania).

Kilka rzeczy które zauważyłem również to np. podłączenie laptopa do telewizora przez kabel HDMI nie robiło żadnej różnicy, ekran nadal był czarny lecz HDMI przechwytywało obraz (na telewizorze czarny kolor zastąpił niebieski) a ekran przestał mrugać. Również zewnętrzna karta dźwiękowa jak zawsze podczas uruchamiania włączyła się automatycznie wraz z uruchomieniem komputera. Podczas mrugania cały komputer zdaje się funkcjonować normalnie: Można nadal regulować jasność ekranu poprzez klawisze Fn + Klawisz do regulowania jasności. Moim zdaniem coś namieszała ta aktualizacja a przywracanie systemu w moim przypadku wolałbym użyć w ostateczności, bardzo mi zależy na zachowaniu plików. Znalazłem również ten interesujący interesujący filmik

http://www.youtube.com/watch?v=AtyAOTdfKD0

ale najpierw chcę zobaczyć co o tym myślą inni i ewentualnie dopiero wtedy spróbować tego sposobu z filmu. Próbowałem chyba wszystkich rzeczy w moim zakresie możliwości  :hypno: niestety aż tak bardzo na komputerach się nie znam. 

Bardzo proszę o pomoc z rozwiązaniem tego problemu i jeżeli w ostateczności jedynym rozwiązaniem byłoby przywrócenie systemu lub oddanie go do serwisu, czy jest jakaś możliwość odzyskać dane/pliki z dysku?


  • 0


#2 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 postów

Napisano 23 lipiec 2014 - 13:16

Nie wiem o jakim przywracaniu systemu piszesz, ale to: Poradnik: Przywracanie systemu Windows XP/Vista/7/8.

Nie narusza twoich osobistych plików, więc spróbuj właśnie najpierw tego sposobu. Jak nie pomoże to będziemy dalej szukać.

 

Pliki zawsze można odzyskać poprzez Linux Ubuntu LiveCD, czyli zamiast instalować uruchamiasz go w trybie tekstowym.

 

linuxubuntuinstalacja_zps53d20188.png


  • 0

#3 Mentage

Mentage
  • Użytkownicy
  • 17 postów

Napisano 01 sierpień 2014 - 20:23

Udało się jakoś, przywróciłem system do kilku dni wcześniej przed całym zdarzeniem :) Trochę poszukałem dokładniej i znalazłem. Problem polegał na tym iż nie za bardzo ogarniam jeszcze Win8 i nie mogłem znaleźć właśnie tej opcji. 
Temat do zamknięcia :)


  • 0

#4 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 postów

Napisano 07 sierpień 2014 - 21:50

Problem ROZWIĄZANY. Jeśli są jakiekolwiek wątpliwości, pytania proszę o założenie nowego tematu.
Wszelkie uzasadnione reklamacje/pretensje/sugestie/rady przyjmuje ekipa forum.
  • 0



Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: czarny ekran, windows 8, logowanie, aktualizacja

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych