Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem z zintegrowanym układem graficznym


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 Swatownik

Swatownik
  • Użytkownicy
  • 7 postów

Napisano 21 lipiec 2014 - 22:58

Witam, problem polega na tym, że mój komputer (Dell GX280, zestaw) nie obsługuje directdraw i direct3d, przez co mam problem z uruchomieniem jakiejkolwiek gry. Gothic 2 nie działa, diablo 2 tylko w trybie -window. dxdiag pokazuje mi, ze sterowniki do karty graficznej nie są zainstalowane, mimo iż to zrobilem, ściągnąłem ze strony intela, przeznaczone specjalne do sprzętu Dell GX280. Co zrobić żebym mógł grać?

Dodam że przed reinstallem systemu normalnie grałem w World of Warcraft, League of Legends, Gothic 2 i inne gry starsze

Załączone pliki


  • 0


#2 vipkoza

vipkoza
  • Użytkownicy
  • 97 postów

Napisano 21 lipiec 2014 - 23:30

Daj screen całego menadżera urządzeń, bo widać że jest tam jakiś znak zapytania.

Nie masz przypadkiem 2 kart graficznych (zintegrowanej i dedykowanej)?


  • 0
i7 2600k | MSI Z68A-GD65 (G3) | Patriot Viper Xtreme Series Division 2, 1866MHz, 2x2GB, DDR3, CL9 | MSI GeForce GTX 560 TI - OC | Crucial m4 128GB | Seagate Barracuda 7200.12 500DM002 | XFX ProSeries 750W - P1-750B-NLG9 (Silver) | Asus Xonar DX | Fractal Design Define XL USB 3.0 Black Pearl
LG IPS235 | Sharkoon Drakonia | Tt eSPORTS CHALLENGER Ultimate ||
Lenovo y550: C2D T6400 | GT130M | 500GB HDD

#3 Swatownik

Swatownik
  • Użytkownicy
  • 7 postów

Napisano 22 lipiec 2014 - 00:39

Proszę, próbowałem już opcji z jedną i drugą włączoną kartą, a nawet włączałem obie naraz nie mam pojęcia dlaczego są tutaj dwie. Dołączam sterowniki do każdej z niej

Załączone pliki


  • 0

#4 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 postów

Napisano 22 lipiec 2014 - 12:52

Na początek przeczytaj i pobierz sobie sterowniki i program. Dokładnie też przeczytaj poradnik.

 

1. Odłącz się całkowicie z internetem, tak aby po uruchomieniu komputera nie połączyło się automatycznie.

2. Odinstaluj obecny sterownik karty graficznej Intel (oba) tym sposobem: Poradnik: Reinstalacja sterownika

3. Uruchom ponownie komputer.

4. Przeczyść rejestr CCleaner.

5. Zainstaluj sterownik do Chipsetu.

6. Zainstaluj sterownik do karty graficznej.

7. Zainstaluj sterownik do sieci.

8. Uruchom ponownie komputer.

 

A w Menedżerze masz dwie pozycje kart, bo instalujesz sterownik na sterownik, co potwierdza wersja sterownika.


  • 0

#5 Swatownik

Swatownik
  • Użytkownicy
  • 7 postów

Napisano 22 lipiec 2014 - 19:53

Nic to nie dało, w menedżerze urządzeń dalej są dwie karty, tylko że teraz obie mają ten sam sterownik. Po uruchomieniu systemu jedna z nich miala żółty ostrzegawczy dymek przy sobie a druga normalna. Widok w dxdiag sie nie zmienia, nadal nie moge uruchamiac gier. Może to problem z directem?


  • 0

#6 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 postów

Napisano 23 lipiec 2014 - 12:43

Po uruchomieniu systemu jedna z nich miala żółty ostrzegawczy dymek przy sobie a druga normalna.

 

A jest włączona? Naciśnij na ten dymek PPM > Właściwości i zobacz czy jest jakiś kod błędu lub czy karta działa poprawnie (powinno tam pisać).

 

Zainstaluj Instalator internetowy pakietów DirectX End-User Runtime.

Następnie Intel.

 

I pokaż nowego screena z Menedżera urządzeń.

 

Na stronie producenta masz jeszcze sterownik do AMD. Nie masz takiej karty (czyli dedykowanej)?


  • 0

#7 Swatownik

Swatownik
  • Użytkownicy
  • 7 postów

Napisano 23 lipiec 2014 - 13:36

Nie mam karty dedykowanej, sprzęt był kupywany z jakiegos złomowiska komputerów i na pewno ją wyjęli. Dołączam screen po zainstalowaniu tego co kazałeś i dodaję, że przy jednej karcie we właściwosciach (tej z dymkiem) jest napisane : To urządzenie nie może znaleźć odpowiednich wolnych zasobów, których można użyć. (Kod 12)

Jeśli chcesz używać tego urządzenia, musisz wyłączyć jedno z urządzeń występujących w systemie.

Aby uruchomić narzędzie do rozwiązywania problemów przeznaczone dla tego urządzenia, kliknij Narzędzie do rozwiązywania problemów.

A przy drugiej, że urządzenie działa poprawnie :/

Załączone pliki


  • 0

#8 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 postów

Napisano 08 sierpień 2014 - 22:31

Rozwiązałeś ten problem czy dalej się męczysz? Zapomniałem o temacie, a właśnie miałem go zapisany w obserwowanych :)

A widzę też, że logowałeś się ostatnio.


  • 0

#9 Swatownik

Swatownik
  • Użytkownicy
  • 7 postów

Napisano 11 sierpień 2014 - 22:22

Nadal nie działa niestety tak jak juz napisalem :/


  • 0

#10 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 postów

Napisano 14 sierpień 2014 - 13:13

Jak bym tutaj próbował instalować jakiś starszych sterowników, oczywiście po uprzednim odinstalowaniu tych co masz (poradnik wyżej). Nie może przypadkiem płyty ze sterownikami, którą dostałem przy zakupie sprzętu? Jeśli masz lub w ogóle dostałeś to spróbuj jeszcze zainstalować te właśnie sterowniki do karty z tej płyty.

 

Spróbuj odinstalować te sterowniki co masz i zainstaluj jeszcze raz ten: POBIERZ, zgodnie z instrukcją wyżej, czyli
 

1. Odłącz się całkowicie z internetem, tak aby po uruchomieniu komputera nie połączyło się automatycznie.

2. Odinstaluj obecny sterownik karty graficznej Intel (oba) tym sposobem: Poradnik: Reinstalacja sterownika

3. Uruchom ponownie komputer.

4. Przeczyść rejestr CCleaner.

5. Zainstaluj sterownik do karty graficznej.

6. Uruchom ponownie komputer.

 

Jeśli to nie podziała to próbuj innych starszych wersji, ten jest w wersji v.6.14.10.4543.

I podaj też co to dokładnie system, na pewno XP, ale jaka wersja/typ.

 

Do tego po uruchomieniu systemu (czyli po punkcie 3) możesz skorzystać z Driver Fusion i usunąć pozostałości po Intel.

Tylko najpierw utwórz punkt przywracania systemu, a samo czyszczenie pozostałości wykonaj w trybie awaryjnym (F8).


  • 0

#11 Swatownik

Swatownik
  • Użytkownicy
  • 7 postów

Napisano 16 sierpień 2014 - 00:53

Spróbuje to zrobić, ale nie teraz, nie mam dostępu do komputera, a gdzie mogę znaleść starsze sterowniki? Kiedyś miałem podobny problem z komputerem, przed reinstalacją windowsa, tylko że gry po jakims czasie sie wyłączały i wydajnosc karty graficznej była niska, dopiero starsze sterowniki pomogly tylko nie pamietam gdzie je znalazlem :/


  • 0

#12 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 postów

Napisano 16 sierpień 2014 - 14:38

Tutaj masz też - KLIK - KLIK. Tylko musisz wiedzieć jaką masz wersje systemu i typ.

Szukać to w Google, wpisać nazwę karty np. z dopiskiem drivers.


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych