Skocz do zawartości


Zdjęcie

Samoczynna zmiana rozdzielczości ekranu

problem monitor edid buffer overrun detected LG windows 7 rozdzielczość karta kapa z wąsem obraz

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 maxiyou

maxiyou
  • Użytkownicy
  • 4 postów

Napisano 15 czerwiec 2014 - 21:51

Witam.
Otóż mam wielki problem, ponieważ pewnego dnia nagle włączyłem komputer, i nagle ustawia mi max rozdzielczość 1024x768 i z taką mi włącza komputer domyślnie (wcześniej od początku śmigałem na 1900x1024), jako monitor ustawia mi "Monitor inny niż PnP", i w urządzeniach odtwarzających pokazuje, że monitor jest odłączony. Po przeszperaniu for, wyczytałem że to problem dotyczący EDIDu w monitorze. Zgodnie z instrukcjami pobrałem Phoenix EDID Designer, wszedłem tam w Tools (wedle instrukcji), wybrałem Extract Registry EDID i... ERROR....... 
AN0mC3F.png
Nie mam pojęcia jak to naprawić. Co do problemu z monitorem i rozdzielczością próbowałem restartów, zmianów kabli HDMI, reinstali sterowników monitora, karty graf., reinstalu Microsoft C++ i jego updatu i nic. 
Chcę naprawić ten problem, bo pojawił się znienacka i chamsko będzie jeśli będę musiał kupić nowy monitor.
Monitor - LG M2280DF     
Karta graficzna - GeForce 450 GTS
Windows 7

  • 0


#2 SebLag

SebLag
  • Użytkownicy
  • 576 postów

Napisano 15 czerwiec 2014 - 23:10

Podlaczales chociaz ten monitor do innego kompa? Sprawdz czy klikniecie w opcje wykryj/identyfikuj pomoze(na pulpicie klikasz prawym przyciskiem myszy - - >rozdzielczosc ekranu).
  • 0

Intel Core i5 4670k @ 4.3 GHz 1.295V + SilentiumPC FORTIS
MSI Z87-G45 GAMING
Goodram 1333MHz 4GB cl9
Sapphire Radeon HD 7850 2GB@ 1020MHz/1310MHz(stock V)
Seagate Barracuda 7200.12 1TB | Crucial MX100 256GB
Be Quiet! Pure Power L8 CM 630W
Fractal ARC MIDI R2


#3 maxiyou

maxiyou
  • Użytkownicy
  • 4 postów

Napisano 16 czerwiec 2014 - 14:27

Próbowałem i nie działa, a co do monitora to dzisiaj/jutro sprawdzę czy właściwie współpracuje z innym komputerem


  • 0



Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: problem, monitor, edid, buffer overrun detected, LG, windows 7, rozdzielczość, karta, kapa z wąsem, obraz

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych