Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem z SP3, zawieszająca się instalacja SP3


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 redrox

redrox
  • Użytkownicy
  • 2 postów

Napisano 21 kwiecień 2014 - 11:23

Witam.
Sytuacja na froncie wygląda tak - rozsypał mi się system i o tyle o ile z postawieniem go na nowo nie mam większych problemów (używam windowsa xp z sp2 na płycie) o tyle kiedy przychodzi do aktualizacji systemu robi się poważny bałagan.
Instalacja sp3 staje na pliku "PAGE1.ASP" i sobie stoi.
Stwierdziłam - mam czas to i poczekam.
Stało ponad 7 godzin, aż straciłam cierpliwość i wyłączyłam komputer.
Nie włączyłam go od tamtej pory, bo zapewne zobaczę znowu jakiś uroczy problem przy uruchamianiu, który mnie sprowokuje do kolejnego formatowania dysku...
Proszę, podpowiedzcie co robić, zanim osiwieję - wcześniej instalowałam xp tak samo jak teraz i sp3 wszedł w niecałe 10 minut bez żadnych problemów.
Pomocy...
  • 0


#2 mw_1975

mw_1975
  • Użytkownicy
  • 2535 postów

Napisano 21 kwiecień 2014 - 12:12

Wyszukaj na sieci inną instalkę SP3. Być może w pliku jest jakiś błąd. Gdyby nie chciał się uruchomić, wejdź w tryb awaryjny.
  • 0
AMD Phenom II 955
Pentagram Karakorum HP-120 AlCu + Arctic Cooling AF1225L
4 GB DDR3 1600 MHz
Było Asus Radeon HD 6950 DCU II, jest XFX 7850 z AC Mono - czego się nie robi dla tej ciszy!
SilentiumPC Deus G1 600W

#3 redrox

redrox
  • Użytkownicy
  • 2 postów

Napisano 21 kwiecień 2014 - 13:24

Dzięki za odpowiedź ale to też raczej nie to... Tak samo się zawiesza na instalacji pliku z "****" (próbowałam ze dwa dni temu, przed kolejnym porządnym formatem dysku) a teraz tak samo zareagował na ściągnięty z witryny microsoftu obraz płyty. Ciągle na tym samym pliku "PAGE1.ASP"... W ogóle co to jest za plik?
  • 0

#4 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 postów

Napisano 21 kwiecień 2014 - 14:37

Pliki z tego portalu **** polecam omijać szerokim łukiem...

Powiedz czy Windows XP SP2 działa poprawnie? Rozumiem też, że masz innym komputer?

A więc:
1. Pobierz program nLite
2. Przygotuj płytę z systemem XP SP2
3. Ściągnij ze strony Microsoft SP3

Zintegrować system XP SP2 z SP3, format partycji lub całego dysku (polecam GParted) i instalacja systemu XP SP3 (ten co przygotowałaś).
Od tej pory wystarczy, że zainstalujesz system i masz od razu XP SP3, który i tak nie ma wsparcia...
Przy zintegrowaniu systemu z SP nie musisz nic dalej dodawać (dodatkowych aktualizacji, sterowników itp.)
Czyli przy 1:01 (filmik z YT) wybierz tylko opcje Service Pack i Boot-owalny obraz ISO > Dalej.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych