Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dysk zewnętrzny nie wyłącza się automatycznie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 SHINGO

SHINGO
  • Użytkownicy
  • 176 postów

Napisano 19 kwiecień 2014 - 12:24

Witam mam taki problem otóż posiadam dysk zewnętrzny o pojemności 750 GB marki Seagate który jest podłączony do tylnego gniazda usb w płycie głównej komputera.
Kiedyś gdy komputer całkowicie wyłączałem mam na myśli opcję w Start i wyłącz komputer po pewnym czasie chyba 15 max 30 minut dysk również się wyłączał.
Było to widać gdyż środkowa obudowa zwłaszcza na górze świeci na pomarańczowo teraz czy komputer jest wyłączony godzinę lub 2 dni widzę że dysk działa non stop , czy można coś z tym zrobić i rozwiązać wyżej opisany problem ???
Będę wdzięczny za pomoc a tak ap ropo kiedyś miałem tuner tv.kablowej który umożliwiał nagrywanie poprzez złącze usb na zewnętrzny dysk programy itd. z różnych stacji.
Niestety musiałem zrezygnować z tej kablówki gdyż programy się zacinały na obrazie ukazywały się kratki obraz stawał w miejscu a dźwięk dalej było słychać dużo niestety z tv.nagrywałem.
Po przejściu do UPC problem znikł lecz znów niema opcji nagrywania na zewnętrzny dysk tylko wbudowany w tuner jest wejście usb lecz tylko dla potrzeb serwisu.
Kiedyś na forum opisywałem problem że po nagraniu na dysk zewnętrzny i podłączeniu go pod gniazda złącza usb komputera nie widzi nagranych danych na nim lecz dostałem instrukcję i wszystko już było ok.
Po prostu dysk cały sformatowałem z NTFS na FAT i wszystko działało jak trzeba wykrywał go tuner i po nagraniu programu również po podłączeniu go do komputera pokazywał nagrane dane gdzie bezproblemowo można było je skopiować na dysk w komputerze.Dziwi mnie tylko to teraz że po podłączeniu go do gniazda usb niestety jak wyżej opisałem ani nie wyłącza się on automatycznie i nie widzi go komputer obojętne w które gniazdo usb bym wtyczki nie włożył.Przecież powinien go wykryć automatycznie jak to robił wcześniej obojętne w jakim formacie został on sformatowany itd. liczę na pomoc w rozwiązaniu problemu i pozdrawiam.
  • 0
System operacyjny:
Windows 10 Pro (1607) 64bit
Płyta główna:
Asus 990FX R3.0 Sabertooth Motherboard
Procesor:
AMD FX 8320 Black Edition
Chłodzenie do procka:
Mugen Max SCMGD-1000
Dysk twardy:
Samsung 850 Pro (SSD 512 GB)
Karta graficzna:
Asus GTX 960 Strix 2 GB DDR5
Kości ram:
G.Skill DDR3 2133 MHz 4x8 GB
Nagrywarka Blu Ray :
Pioneer BDR-S09XLT
Zasilacz:
Chieftec: CFT-850G-DF
Karta przechwytująca:
Colossus 2 (model 1581) firmy: Hauppauge



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych