Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy bezpiecznie jest konto gmail podczas używania PZC?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 ewenement

ewenement
  • Użytkownicy
  • 150 postów

Napisano 18 kwiecień 2014 - 14:01

Witam mam pytanie czy bezpieczny jest mój adres mail gmail gdy używam go do łączenia się z innymi komputerami przez Pulpit Zdalny Chrome? Minimum raz muszę się na niego zalogować na komputerze do którego chcę mieć zdalny dostęp w celu zainstalowania aplikacji PZC. Jeśli nie jest to bezpiecznie bo np. ktoś później może wyciągnąć w jakiś sposób go z komputera do którego mam mieć zdalny dostęp to stworzę jakiś mail na gmailu tylko po to żeby korzystać z niego do PZC. Drugie pytanie. Czy jest opcja usunięcia przycisku "Zatrzymaj udostępnianie"? który pokazuje się na komputerze na który łącze się zdalnie. Przez to osoba od razu wie że jest zdalny podgląd a po drugie może mnie rozłączyć a tak być nie może w moim przypadku.
  • 0


#2 ewenement

ewenement
  • Użytkownicy
  • 150 postów

Napisano 22 kwiecień 2014 - 07:33

Jest ktoś w stanie mi podpowiedzieć ?
  • 0

#3 mw_1975

mw_1975
  • Użytkownicy
  • 2535 postów

Napisano 22 kwiecień 2014 - 12:39

Ty się lepiej martw o bezpieczeństwo komputera z którym się łączysz, nie o konto google. Kiedy korzystasz z adresu mailowego na nieznanym PC, ważne aby na nim nie zapisywać hasła. I z góry CI powiem - zawsze kiedy logujesz się gdziekolwiek z jakiegokolwiek komputera, istnieje groźba, że ktoś wcześniej zainstalował jakiegoś key loggera. Dotyczy to nie tylko konta google. To typowy atak. Dlatego powinno się to robić tylko w sytuacji, kiedy korzysta się tylko z zaufanego PC.
  • 0
AMD Phenom II 955
Pentagram Karakorum HP-120 AlCu + Arctic Cooling AF1225L
4 GB DDR3 1600 MHz
Było Asus Radeon HD 6950 DCU II, jest XFX 7850 z AC Mono - czego się nie robi dla tej ciszy!
SilentiumPC Deus G1 600W


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych