Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trojan podczas uruchamiania gry


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Miles

Miles
  • Użytkownicy
  • 2 postów

Napisano 17 kwiecień 2014 - 17:17

Witam. Mam taki problem. Chodzi o to że 3 tygodnie temu kupiłem grę. Na początku było ok, tylko że jak raz ją chciałem włączyć to pojawiło mi się okienko antiwirusa i pisało tam że jeden z plików gry: protect.dll jest trojanem. Nie wiem co się dzieje. Sciągnałem ten plik protect.dll i rożne aktualizacje tej gry ale za każdym razem było to samo. Proszę o pomoc.
Ten antiwirus to: AVG
(jeżeli zła kategoria to przenieście)
  • 0


#2 Miodek

Miodek
  • Użytkownicy
  • 2009 postów
  • LokalizacjaPasieka

Napisano 17 kwiecień 2014 - 20:27

Zrób sobie kopię zapisów i przeinstaluj grę. Jeśli nie pomoże poszukaj lub spytaj na forum producenta.
  • 0
Drogi analfebeto. Zamiast pisać na końcu posta "przepraszam za błędy", popraw je.

#3 Miles

Miles
  • Użytkownicy
  • 2 postów

Napisano 18 kwiecień 2014 - 09:54

Nie pomogło.
  • 0

#4 mw_1975

mw_1975
  • Użytkownicy
  • 2535 postów

Napisano 20 kwiecień 2014 - 22:47

Gdybyś podał konfigurację komputera i nazwę gry, na pewno by nam nie utrudniło to rozwiązania problemu. Poza tym, na pewno warto przeskanować system programem Malwarebytes Anti-Malware. Czasami program antywirusowy może dawać błędne odczyty.
  • 0
AMD Phenom II 955
Pentagram Karakorum HP-120 AlCu + Arctic Cooling AF1225L
4 GB DDR3 1600 MHz
Było Asus Radeon HD 6950 DCU II, jest XFX 7850 z AC Mono - czego się nie robi dla tej ciszy!
SilentiumPC Deus G1 600W

#5 Arek_avg.pl

Arek_avg.pl
  • Użytkownicy
  • 1 postów

Napisano 23 kwiecień 2014 - 12:24

Witam. Mam taki problem. Chodzi o to że 3 tygodnie temu kupiłem grę. Na początku było ok, tylko że jak raz ją chciałem włączyć to pojawiło mi się okienko antiwirusa i pisało tam że jeden z plików gry: protect.dll jest trojanem. Nie wiem co się dzieje. Sciągnałem ten plik protect.dll i rożne aktualizacje tej gry ale za każdym razem było to samo. Proszę o pomoc.
Ten antiwirus to: AVG
(jeżeli zła kategoria to przenieście)


Opcje -> Ustawienia Zaawansowane -> Wyjątki
Dodaj folder gry do wyjątków i po sprawie.

Protect.dll to pewnie standardowa biblioteka Securoma i AVG fałszywy alarm Ci na niej robi. Sprawdź dla pewności ten plik na virustotal.com (tymczasowo wyłącz ochronę AVG żeby nie przeszkadzała).
  • 0
Arkadiusz Zakrzewski
Specjalista ds. pomocy technicznej AVG
blog.avg.pl | http://www.avg.pl


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych