Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy da się nadal bezpiecznie korzystać z XP?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Luin

Luin
  • Użytkownicy
  • 11 postów

Napisano 13 kwiecień 2014 - 12:53

Witam! Być może ta kwestia została już poruszona, więc z góry przepraszam za bałagan. Pytanie jest proste - da się nadal bezpiecznie korzystać z XP, mając dobrego i sprawnego antywirusa, czy jednak powinnam przejść na Windows 7, czego robić nie chcę? Kupując parę lat temu nowy komputer, świadomie wybrałam XP, na laptopie mam już siódemkę, ale go szczerze nienawidzę.
  • 0


#2 mw_1975

mw_1975
  • Użytkownicy
  • 2535 postów

Napisano 13 kwiecień 2014 - 20:04

Używanie komputera wcale nie jest bezpieczne. Jeśli nie wiesz z czego korzystasz to żaden system CI nie pomoże. Z drugiej strony, 7 będzie dłużej wspomagane. Jak Ci się nie podoba Win 7, zainstaluj 8! Dla uczłowieczenia, zainstaluj programik "Classic Menu Start". Albo 8.1, będzie jeszcze dłużej wspomagane.
  • 0
AMD Phenom II 955
Pentagram Karakorum HP-120 AlCu + Arctic Cooling AF1225L
4 GB DDR3 1600 MHz
Było Asus Radeon HD 6950 DCU II, jest XFX 7850 z AC Mono - czego się nie robi dla tej ciszy!
SilentiumPC Deus G1 600W

#3 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 postów

Napisano 14 kwiecień 2014 - 22:30

Jest jeszcze Windows Vista :ja: i pełno darmowych Linux'ów, np. Ubuntu.
  • 0

#4 silent

silent
  • Użytkownicy
  • 771 postów

Napisano 16 kwiecień 2014 - 20:46

Istnieje duża szansa, że przez dłuuuuuuuugi czas nie odczujesz braku wsparcia. a może nigdy? zapewne są dziury w systemie, które wypłyną dopiero teraz, ale i za czasów wsparcia ms się nie zawsze śpieszył z łataniem, a użytkownicy z okien się nie rzucali. pewnym (i być może wystarczającym) lekarstwem na potencjalnie większą podatność może być właśnie antywir+firewall.
  • 0

#5 Lichannoosee

Lichannoosee
  • Użytkownicy
  • 3 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 14 maj 2014 - 10:48

Oczywiście, że dalej można korzystać z XP, ale trzeba się liczyć, że nowe aplikacje i gry nie będą już wspierać tego systemu lub powoli przestaną.
Ponadto nie instalujcie ostatnich poprawek od MS. Ponieważ to tylko psuje system, zamula go a essential wykrywa całą masę wirusów. Specjalnie tak to zrobili..
  • 0

#6 Hused1986

Hused1986
  • Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 20 maj 2014 - 15:11

Oczywiście, że dalej można korzystać z XP, ale trzeba się liczyć, że nowe aplikacje i gry nie będą już wspierać tego systemu lub powoli przestaną.
Ponadto nie instalujcie ostatnich poprawek od MS. Ponieważ to tylko psuje system, zamula go a essential wykrywa całą masę wirusów. Specjalnie tak to zrobili..

Dokładnie. Gdzieś to nawet opisywali. Potem będzie tak samo z vistą i win7...

Użytkownik Kamillo edytował ten post 20 maj 2014 - 17:45
Nie cytuj poprzedników, na dole masz szybką odpowiedź

  • 0

#7 thanos

thanos
  • Użytkownicy
  • 4 postów

Napisano 29 lipiec 2014 - 09:27

Może jestem dziwny, ale ja w ogóle nie przeżucałem się na nowe generacje Windowsa i zatrzymałem się na poziomie XP. W pracy działam na 7, ale nadal wole ikspeka. Nie mam z nim problemów, przynajmniej na razie i dopóki to nie nastąpi to nie będę się przesiadał


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych