Skocz do zawartości


Zdjęcie

Karta muzyczna do głosników Genius 5.1 6000


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 freesamen

freesamen
  • Użytkownicy
  • 7 postów

Napisano 03 kwiecień 2014 - 01:06

Witam

System jaki używam to Windows 7 x64
głośniki głównie chcę używać do filmów (Genius 6000)

mam pytanie jakie rozwiązanie jest lepsze
dzwięk z zintegorwanej karty a dokładnie układ dzwiękowy Realtek ALC1150

czy zakup dowolnej karty muzycznej o cenie do 120 zł
  • 0


#2 vipkoza

vipkoza
  • Użytkownicy
  • 97 postów

Napisano 03 kwiecień 2014 - 02:21

Do 120zł raczej nie znajdziesz nic na tyle lepszego, żeby się to opłacało.
Więc albo dołożysz do lepszej karty, albo zostaniesz na integrze. A najlepiej najpierw posiedź na integrze, bo możliwe, że ci wystarczy.
  • 0
i7 2600k | MSI Z68A-GD65 (G3) | Patriot Viper Xtreme Series Division 2, 1866MHz, 2x2GB, DDR3, CL9 | MSI GeForce GTX 560 TI - OC | Crucial m4 128GB | Seagate Barracuda 7200.12 500DM002 | XFX ProSeries 750W - P1-750B-NLG9 (Silver) | Asus Xonar DX | Fractal Design Define XL USB 3.0 Black Pearl
LG IPS235 | Sharkoon Drakonia | Tt eSPORTS CHALLENGER Ultimate ||
Lenovo y550: C2D T6400 | GT130M | 500GB HDD

#3 freesamen

freesamen
  • Użytkownicy
  • 7 postów

Napisano 19 kwiecień 2014 - 21:31

ostatecznie kupiłem kartę muzyczną ASUS Xonar DGX oraz te głośniki Genius 5.1 6000

dzisiaj uruchomiłem pierwszy raz ten sprzęt i pojawiły się problemy

ponieważ:

- dobrze grają mi tylko frontowe dwa głośniki

- kiepsko i cicho grają mi tylne głośniki

- natomiast niegrają mi subwoofer oraz głośnik centralny.

gdzie może być problem

w sterowniku Asusa ustawiłem niby dźwięk 5.1

drugie pytanie ile kabli powinno być podpięte do karty muzycznej? mam podpięte 3, jeden zielony, jeden czarny i jeden bodajże żółty.

w zestawie natomiast został mi jeszcze jeden kabel (też z zieloną koncówką), który nie jest nigdzie podpięty. Powinno się go gdzieś podpiąć? czy to jest dołożony luzem a przeznaczony jest na jakieś inne żrodło dzwięku np TV lub coś innego.

Nie wiem gdzie się doszukiwać problemu w kablach czy w ustawieniach na komputerze.

Będę wdzięczny za każdą radę
  • 0

#4 vipkoza

vipkoza
  • Użytkownicy
  • 97 postów

Napisano 21 kwiecień 2014 - 21:43

Ustaw w systemie dźwięk 5.1 (Prawym przyciskiem myszy na ikonę głośnika przy zegarku -> urządzenia do odtwarzania -> wybierasz głośniki [ausus xonar] i konfiguruj. wybierasz 5.1 [tu najlepiej zrób test głośników, jeżeli grają wszystkie to są dobrze podłączone, jeżeli wyświetla się że gra lewy, a gra prawy, to zamieniasz kabelki przy chinchach], później jakie są głośniki i na końcu, które są pełnozakersowe (czyli nic nie wybierasz) )
Boczne/tylne głośniki nie będą grały jeżeli źródło dźwięku nie jest w 5.1, chyba że skonfigurujesz odtwarzacze jakich używasz (filmy, muzyka itd)
Co do konfiguracji w sterach to u mnie wygląda to tak: http://ifotos.pl/zob...ng_exasrhe.png/
Jeżeli brak ci basu to do tego jest zakładka Flexbass w sterach (ja mam wyłączone)

Możesz też zmienić sterowniki na UniXonar: http://maxedtech.com...nified-drivers/ naprawiają kilka problemów oryginalnego oprogramowania i dodają nowe opcje (przy sterownikach UniXonar możesz ściągnąć http://ge.tt/api/1/f...3/blob?download i łatwo można włączyć stereo upmix przy włączonym wsparciu dla 5.1, bo oryginalny software tego niestety nie ogarnia)
  • 0
i7 2600k | MSI Z68A-GD65 (G3) | Patriot Viper Xtreme Series Division 2, 1866MHz, 2x2GB, DDR3, CL9 | MSI GeForce GTX 560 TI - OC | Crucial m4 128GB | Seagate Barracuda 7200.12 500DM002 | XFX ProSeries 750W - P1-750B-NLG9 (Silver) | Asus Xonar DX | Fractal Design Define XL USB 3.0 Black Pearl
LG IPS235 | Sharkoon Drakonia | Tt eSPORTS CHALLENGER Ultimate ||
Lenovo y550: C2D T6400 | GT130M | 500GB HDD


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych