Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nie można zmienić właściciela folderu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Betonix

Betonix
  • Użytkownicy
  • 4 postów

Napisano 02 kwiecień 2014 - 23:30

Witam.
Posiadam Windows vista service pack 2. Problem polega na tym że nie mam dostępu do folderu oraz nie mogę przejąć go na własność gdy próbuję to zrobić dostaję komunikat "Masz tylko uprawnienie do oglądania bieżącego właściciela". Właściciel to s-1-5-21... itd.
  • 0


#2 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 postów

Napisano 04 kwiecień 2014 - 17:28

A jaki jest to folder?
  • 0

#3 Betonix

Betonix
  • Użytkownicy
  • 4 postów

Napisano 04 kwiecień 2014 - 23:33

Jest to folder z programami zainstalowanymi na partycji niesystemowej d:. Programy działają ale nie ma możliwości ich usunięcia czy nawet aktualizacji. Przynajmniej nie da się tego zrobić z dwoma plikami .dll pozostałymi po alkoholu 120 oraz nie mogę usunąć ani zaktualizować firefoxa do którego wyskakują okienka zabezpieczeń ale proces się nie uruchamia.
  • 0

#4 ~janusz

~janusz
  • Użytkownicy
  • 238 postów

Napisano 05 kwiecień 2014 - 08:24

Problem jest prosty - został usunięty użytkownik który był właścicielem folderu (lub np wpiąłeś dysk z osobnego komputera z systemem Windows z systemem plików NTFS). Należy przejąć uprawnienia korzystając z zakładki "zabezpieczenia" po kliknięciu prawym guzikiem i wybraniu właściwości folderu (należy zrobić to rekursywnie - tj zastosować do podkatalogów itp.). Jeżeli zakładki "zabezpieczenia" nie ma to należy wyłączyć proste udostępnianie plików w opcjach folderów (przynajmniej tak to na XP było).

Ewentualnie przeformatować i postawić sobie wszystko na nowo (opcja poniekąd zalecana).
  • 0

#5 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 postów

Napisano 05 kwiecień 2014 - 14:46

Jeśli masz tam tylko programy, które chcesz usunąć to najpierw usuń wszystkie przez Panel Sterowania/Odinstaluj program. Później wejdź w tą partycje i usuń wszystkie pozostałe pliki. Jeśli nie będzie się dało usunąć, któregoś z plików to masz dwa wyjścia: format tej partycji - tylko D (tylko w przypadku kiedy nie masz tam innych danych) lub użycie programu Unlocker - będzie to najlepsze wyście w przypadku posiadania innych danych na tej partycji, tylko najpierw usuń programy przez Panel sterowania.

Nie opisałeś też dokładnie skąd te pliki się tam wzięły.
  • 0

#6 Betonix

Betonix
  • Użytkownicy
  • 4 postów

Napisano 05 kwiecień 2014 - 16:10

Znalazłem w viscie tylko opcję w opcjach folderów "Użyj Kreatora udostępniania (zalecane)" ale problem nadal występuje nawet po jej dezaktywacji. Wolałbym nie formatować partcji ponieważ mam tam inne dane a firefoxa próbowałem usunąć poprzez panel sterowania -> programy i funkcje ale dalej pyta się mnie tylko kontrola konta użytkownika czy to ja uruchomiłem ten program a sam proces się nie uruchamia. Alkochol 120 jest programem usuniętym ale pozostały w tym folderze dwa pliki .dll. Moim celem jest nie usunięcie tych programów tylko dostęp do nich, a przynajmniej większości. Na pratycji są też inne foldery ale tylko z tym jednym mam problem. Kilka razy instalowałem system ale zmieniana była tylko partycja c: a partycja d: była nieruszana, ale problem pojawił się stosunkowo niedawno zauważyłem go dopiero jak próbowałem odinstalować firefoxa którego nie mogłem zaktualizować. program unlocker też wyświetla odmowa dostępu, oraz czy chcę usunąć pliki przy ponownym uruchomieniu komputera ale pliki dalej zostają.
  • 0

#7 mw_1975

mw_1975
  • Użytkownicy
  • 2535 postów

Napisano 05 kwiecień 2014 - 23:00

Dostęp do dowolnych plików (oprócz niektórych systemowych) powinien mieć użytkownik z prawami administratora. W końcu z zasady administrator to user, któremu wszystko wolno.
  • 0
AMD Phenom II 955
Pentagram Karakorum HP-120 AlCu + Arctic Cooling AF1225L
4 GB DDR3 1600 MHz
Było Asus Radeon HD 6950 DCU II, jest XFX 7850 z AC Mono - czego się nie robi dla tej ciszy!
SilentiumPC Deus G1 600W

#8 Betonix

Betonix
  • Użytkownicy
  • 4 postów

Napisano 07 kwiecień 2014 - 13:03

Utworzyłem też konto superadministratora ale problem występuje nadal.
  • 0

#9 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 postów

Napisano 07 kwiecień 2014 - 17:19

A po co ty chcesz mieć wgląd do tych plików? Przecież to było wiadome ja usuniesz system to programy zainstalowane na innej partycji się przeważnie posypią (to, że masz je na partycji D nie oznacza, że na partycji C nie ma plików od tych programów), dlatego programy powinno się instalować na partycji systemowej lub używać programów portable < wtedy te programy będziesz mógł mieć na innej partycji. Zgrać wszystkie ważne dane na partycje C i format D.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych