Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rozwiązany: Komputer nie czyta karty pamięci SD


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 magdalenkkaa

magdalenkkaa
  • Użytkownicy
  • 7 postów

Napisano 04 marzec 2014 - 20:36

Mam aparat FujiFilm FINEPIX AV i kartę pamięci SD TDK 2GB w środku. W styczniu nagrywałam filmy i robilam zdjęcia i wszystko działało jak należy. Dziś nie wiem czemu ale kiedy wkładam w czytnik kart pamięci w komputerze bądź w laptopie - nie czyta mi karty mimo że mogę na niej nagrywać i przeglądać jej zawartość w aparacie.
Dodam, że próbowałam przełącznika na niej, próbowalam ją "przedmuchać", formatowałam aparatem, próbowałam nią jakoś poruszać (choć wątpię by nagle z dnia na dzień oba czytniki kart się zepsuły tak o...)
Co mam zrobić w takiej sytuacji?
Na obu komputerach posiadam System Operacyjny Windows 7 Home Premium 64 bit a tylko na stacjonarnym raz mi ją załapało i wyświetliło konflik instalacji urzadzenia.
Proszę o pomoc pilnie :(
  • 0


#2 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 postów

Napisano 04 marzec 2014 - 21:17

Pokaż screeny z Menedżera urządzeń i Zarządzanie dyskami. Oczywiście przed wykonaniem screenów włóż kartę pamięci do czytnika w laptopie.

Start > Panel Sterowania > Sprzęt i dźwięk > Menedżer urządzeń
Start > Panel Sterowania > System i Zabezpieczenia > Narzędzia administracyjne > Zarządzanie komputerem > Magazyn > Zarządzanie dyskami
Poradnik: Wykonywanie screena w systemie Windows
  • 0

#3 magdalenkkaa

magdalenkkaa
  • Użytkownicy
  • 7 postów

Napisano 06 marzec 2014 - 12:39

screeny:

screeny:


Mówią coś komuś te screeny ? :(

Załączone pliki


  • 0

#4 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 postów

Napisano 06 marzec 2014 - 23:49

Nic, bo nic tam nie ma odnośnie karty. Rozumiem, że była ona podłączona?

Ten czytnik to masz na USB czy od razu wbudowany? Ten przełącznik na pewno jest dobrze ustawiony?
Jak wkładasz kartę do czytnika to czasami nie przełącza Ci przełącznik? Bo spotkałem się i z takim przypadkiem.

Sprawdź tą kartę na Linuxie Ubuntu LiveCD, pobierasz obraz ISO, wypalasz na płycie jako obraz ISO i uruchamiasz z tej płyty komputer.
Następnie klikasz na język polski i Tryb testowy (nie instaluj!), kilka razy Enter i czekasz aż pojawi Ci się pulpit.
Podłącz ten czytnik z kartą i sprawdź czy będzie widoczny, jeśli będziesz go miała to zgraj gdzieś dane (pendrive), które masz i format.

A dalej będziemy myśleć....
  • 0

#5 magdalenkkaa

magdalenkkaa
  • Użytkownicy
  • 7 postów

Napisano 26 marzec 2014 - 12:43

Podłączyłam kartę do komputera znajomego żeby sprawdzić czy tam ruszy, kartę wyczytał ale pokazał komunikat żeby zeskanować w celu naprawy. zeskanował, naprawił i karta śmiga na kompie ale dziękuję za odpowiedzi
  • 0

#6 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 postów

Napisano 28 marzec 2014 - 12:46

Problem ROZWIĄZANY. Jeśli są jakiekolwiek wątpliwości, pytania proszę o założenie nowego tematu.
Wszelkie uzasadnione reklamacje/pretensje/sugestie/rady przyjmuje ekipa forum.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych