Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zacinanie się gier po zakupie nowego komputera


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 kropek360

kropek360
  • Użytkownicy
  • 1 postów

Napisano 27 luty 2014 - 22:28

Witam Koledzy,
Mam problem dotyczacy mojego komputera. Kupilem go okolo miesiaca temu zeby sobie troche pograc w weekendy. Nie jestem jakims namietnym "gamerem" i nie chodzi mi o zabawe w bardzo wyszukane i zaawansowane gry pod wzgledem wymagan. Od momentu zakupu udalo mi sie zainstalowac dopiero "Hitman Absolution", "Dirt3", GTA IV, Microsoft Flight Simulator X Professional oraz X-Plane 10 Global.
Po samej instalacji gier wchodzac w opcje grafiki, komputer jakby z miejsca ustawia wszystko na najwyzsze wymagania "HIGH". Grajac na poprzednim sprzecie (5 letni laptop ASUS) wszystko ustawialo sie automatycznie maksymalnie na medium low, ale np.:
- GTA IV pomimo tego, ze wszystkie detale wygladaja bardzo gladko, to gra przycina,
- Dirt3 pod wzgledem graficznym wyglada troche jak Colin Rally okolo 10 lat temu,
- Hitman Absolution tnie, a po wyjsciu do menu sam przelacza sie na detale medium pomimo tego, ze na poczatku ustawia sie na high,
- FSX (pod ktory glownie kupilem komputer) w zasadzie niewiele rozni sie graficznie od sprzetu na jakim gralem do tej pory. Gdy patrze na YouTube jak piekna grafike maja koledzy i jak plynnie idzie ten symulator, a przy tym dysponuja slabszym sprzetem, to lapie sie za glowe ze zdziwienia, bo moj komputer teoretycznie powinien dawac ta sama jakosc o ile nie lepsza, a tu zalamka :(
- X-Plane 10 chodzi w miare przyjemnie i nawet mnie to zaszokowalo, bo sam w sobie ma wyzsze wymagania niz FSX, ale tez na plecy nie wywala gdy patrzy sie na gameplaye np. na YouTube.
Ostatnio rozmawialem z kolega i mowi, ze musze miec cos w tym zestawie nie tak, ze jest cos co nie gra ze soba do konca. Najbardziej podejrzewa on, ze dysk twardy jest zbyt wolny lub plyta glowna jest zle dobrana. Powiedzial mi, ze pamiec RAM jest dobrej jakosci i wystarczajaca. Jesli chodzi o karte graficzna jak i procesor, to ze jest to "wyzsza polka" od firmy AMD. Komputer zamawialem ze specjalnej strony internetowej. Firma ta sklada komputery pod klienta i ma bardzo dobra opinie na rynku. Skorzystalem z zestawu, ktory oni proponowali jako system "gamer". Moje pytania do Was Koledzy:
Co jest nie tak w tej konfiguracji sprzetowej? Dalem nabic sie w butelke kupujac rzekomo sprzet do gier? Czy podlaczenie mojego TV LED 55cali przez kabel HDMI moze w sposob znaczacy obciazac zesatw i dlatego nie daje on rady? Prosze Was o pomoc i z gory dziekuje Wam za odpowiedzi.
Oto dane mojego zestawu skopiowane z faktury:
Zasilacz:
Cooler Master B500, 500W PSU, ATX 12V V2.3, Standard, 1x 4+4 CPU, 2x 6+2pin PCIe
Procesor:
AMD FX-8350 Black Edition, Socket-AM3+, 4.0GHz, 8-Core, 8MB L2 + 8MB L3 Cache
Plyta glowna:
Gigabyte GA-970A-DS3P, Socket-AM3+ATX, 970+SB950, DDR3, 2xPCIe-x16, CFX, SATA 6Gb/s,
RAM:
Kingston DDR3 HyperX 1600MHz 8GB Kit w/2X HyperX Genesis 4GB DDR3, CL9-9-9-27, 240p
Karta graficzna:
XFX Radeon R7 260X 2GB GDDR5 PCI-Express 3.0, GHOST 2.0
Dysk twardy:
Seagate Barracuda® 1TB SATA 6Gb/s (SATA 3.0), 64MB Cache, 7200RPM, 3.5"
Naped CD/DVD:
Samsung DVD Writer, SH-224DB SATA, DVD±R: 24x, DVD±R DL: 8x, CD-R: 48x, Bulk, B

Użytkownik Kamillo edytował ten post 04 marzec 2014 - 16:34
Poprawiono temat, zapoznaj się z regulaminem i przy okazji kup słownik poprawnej pisowni

  • 0


#2 mw_1975

mw_1975
  • Użytkownicy
  • 2535 postów

Napisano 27 luty 2014 - 23:36

Wejdź w Panel Sterowania i wybierz narzędzie "Menedżer urządzeń". Sprawdź tam, czy masz jakieś urządzenia oznaczone żółtym znakiem zapytania. Będziemy wiedzieli, czy są jakieś niezainstalowane sterowniki.
  • 0
AMD Phenom II 955
Pentagram Karakorum HP-120 AlCu + Arctic Cooling AF1225L
4 GB DDR3 1600 MHz
Było Asus Radeon HD 6950 DCU II, jest XFX 7850 z AC Mono - czego się nie robi dla tej ciszy!
SilentiumPC Deus G1 600W

#3 _RA_

_RA_
  • Użytkownicy
  • 23 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Izabelin

Napisano 28 luty 2014 - 08:24

Napisz jakie masz wymagania na x-plane 10 ja kupiłem mac-a pro za 40 000zł i x-plane pro i gram na maksie
  • 0

#4 mw_1975

mw_1975
  • Użytkownicy
  • 2535 postów

Napisano 28 luty 2014 - 12:56

@up
Nie wiem co na tym "Japku" robisz, ale napiszę jedno - aleś przepłacił!!! Za mniej niż 15k zł można mieć najlepszy procesor Intela, 32 GB ram, najlepszą grafikę NVidii, SSD 256 GB i najlepszy model dysku twardego. Tylko proszę cię, nie pisz mi o rewelacyjnym MacOS. Windows tez jest bardzo stabilny, popularniejszy bez porównania bardziej otwarty. Zrobi się na tym tyle samo albo i więcej, niż na MacOS. To, że trochę inaczej się go obsługuje nie ma znaczenia - kwestia przyzwyczajenia.

@autor
AMD są gorsze niż Intele. Chociaz tym razem, moim zdaniem, problemem może być nie procesor, ale karta grafiki, która się zwyczajnie nie nadaje do rozdzielczości 1920x1080. Jest za słaba. Wypadałoby ją wymienić na coś klasy Radeona R9 270 albo jeszcze lepszą.
  • 0
AMD Phenom II 955
Pentagram Karakorum HP-120 AlCu + Arctic Cooling AF1225L
4 GB DDR3 1600 MHz
Było Asus Radeon HD 6950 DCU II, jest XFX 7850 z AC Mono - czego się nie robi dla tej ciszy!
SilentiumPC Deus G1 600W

#5 Duath

Duath
  • Redaktorzy
  • 2117 postów
  • Lokalizacja404

Napisano 28 luty 2014 - 13:28

Wszystko ok, tylko na moje oko do sprzętu gamerskiego nie powinno się dawać grafiki pokroju R7 260. Toż to grafika dużo za słaba, by ładować ją do konfiguracji nazywanej "gamerska". Powiedz nam, ile zapłaciłeś za swoją maszynkę? - to tak, byśmy wiedzieli.
  • 0

Intel i5-3570K @ 4.2GHz | ASRock Z77 Extreme4 | Corsair Vengeance LP 16GB | Radeon HD7870 | Samsung 840 Pro 128GB | Samsung F3 1TB | Xonar DG | OCZ ModXStream Pro 500W
 

Duath



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych