Skocz do zawartości


Zdjęcie

System nie widzi całej pamięci RAM - 3GB


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 UrwisCK

UrwisCK
  • Użytkownicy
  • 4 postów

Napisano 18 luty 2014 - 17:51

Witam otóż mam taki problem mam wpięte 3gb ramu (3x1gb) a Windows widzi tylko 2gb ramu co robić ? :( Windows 7 jest strasznie ramożerny dlatego prosze o pomoc W załącznikach wysyłam specyfikacje mojego komputera z góry dziękuje za jakąkolwiek pomoc :)

Załączone pliki


  • 0


#2 mw_1975

mw_1975
  • Użytkownicy
  • 2535 postów

Napisano 18 luty 2014 - 22:41

Wyjmuj po jednej kości i uruchamiaj z pojedynczymi kościami. Trzeba sprawdzić, czy któraś nie jest uszkodzona. Czy system nie wiesza się czasem?DO tego zamień parami miejsca, w których siedzą kości RAM. Być może jeden bank na płycir jest uszkodzony.
  • 0
AMD Phenom II 955
Pentagram Karakorum HP-120 AlCu + Arctic Cooling AF1225L
4 GB DDR3 1600 MHz
Było Asus Radeon HD 6950 DCU II, jest XFX 7850 z AC Mono - czego się nie robi dla tej ciszy!
SilentiumPC Deus G1 600W

#3 UrwisCK

UrwisCK
  • Użytkownicy
  • 4 postów

Napisano 19 luty 2014 - 14:43

uruchamiałem po 1 i po 2 wykrywa normalnie gdy wczepiam 3 Windows nie moze korzystac z tej 3 moze chodzi o te channel dual ?
  • 0

#4 silent

silent
  • Użytkownicy
  • 771 postów

Napisano 19 luty 2014 - 16:27

z obrazków, które są zamieszczone nie wynika, że któryś dimm nie jest wykrywany.
na jednym z obrazków masz wprost - 1G - sprzętowa zarezerwow...
jakiej karty graficznej używasz?
spróbuj wyjąć jednego dimma i zrzucić obrazki jak wyżej.
  • 0

#5 ~janusz

~janusz
  • Użytkownicy
  • 238 postów

Napisano 19 luty 2014 - 17:05

Ram jest (na podstawie screenów) wykrywany prawidłowo.

System operacyjny potrzebuje pamięci operacyjnej do której mógłby wpychać ładowane programy - jest to ta pamięć niezarezerwowana. Jednakże, aby korzystać z urządzeń pewna przestrzeń adresowa, którą system ma dostępną musi zostać użyta na zaadresowanie ich aby można było korzystać z nich w systemie np ładować jakieś tekstury do pamięci karty graficznej (stąd teoretycznie Windows 32 bitowy zaadresować może 2^32 bajtów ram = 4GB, aczkolwiek pomimo zainstalowania takiej ilości widzi z reguły tylko 3 bo około 1 giga musi zostać zaadresowany na pamięć urządzeń - np 1/4 tego może zużyć karta graficzna). Większość urządzeń posiada własne moduły pamięci i nie potrzebują rezerwacji RAMu systemowego (najczęściej robi tak zintegrowana karta grafiki).

W twoim przypadku najprawdopodobniej istnieje urządzenie posiadające przydzieloną dużą przestrzeń adresową co uniemożliwia wykorzystanie tego dodatkowego gigabajta. Można w menedzerze urządzeń posprawdzać peryferia i zobaczyć które z nich (właściwości -> zakładka zasoby -> na liście są zakresy pamięci szesnastkowo) ma przydzielone bardzo dużo zasobów i je np wyłączyć z BIOS lub próbować zmniejszyć im przydział pamięci.
  • 0

#6 UrwisCK

UrwisCK
  • Użytkownicy
  • 4 postów

Napisano 19 luty 2014 - 18:14

Jak mam wyjety 1 gb to nie ma pamieci zarezerwowanej pamiec zarezerwowana =0 wtedy Windows wykorzystuje 2gb z 2 dostepnych a jak wpinam kolejna kostke 1 gb to zmienia sie ona w pamiec zarezerwowana

W twoim przypadku najprawdopodobniej istnieje urządzenie posiadające przydzieloną dużą przestrzeń adresową co uniemożliwia wykorzystanie tego dodatkowego gigabajta. Można w menedzerze urządzeń posprawdzać peryferia i zobaczyć które z nich (właściwości -> zakładka zasoby -> na liście są zakresy pamięci szesnastkowo) ma przydzielone bardzo dużo zasobów i je np wyłączyć z BIOS lub próbować zmniejszyć im przydział pamięci.


Jak je wyłączyć w BIOSie ? albo co mam wyłączyć konkretnie ?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych