Skocz do zawartości


Zdjęcie

Urządzenie wielofunkcyjne - atrament czy laser?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 MK777

MK777
  • Użytkownicy
  • 6 postów

Napisano 12 luty 2014 - 16:10

Przymierzam się do zakupu urządzenia wielofunkcyjnego, największy dylemat stanowi pytanie czy kupić atramentowe czy laserowe? Nie eksploatowałbym go zbyt intensywnie, mam swojego Samsunga ML-1660, bardzo tanio mi wychodzi jego używanie, więc pewnie do czarno-białego druku nadal bym go używał. Co pewien czas jednak i skaner i kolorowy wydruk jest mi niezbędny. Czy dla niezbyt częstego drukowania warto inwestować w droższą wersję laserową? Z drugiej strony jak jest z wysychaniem atramentowych tuszy? Dawniej jak korzystałem z atramentowych drukarek to był dla mnie horror...
  • 0


#2 silent

silent
  • Użytkownicy
  • 771 postów

Napisano 12 luty 2014 - 22:40

masz lasera mono, do czego potrzebne ci urządzenie wielofunkcyjne?
w wielofunkcyjnym skaner to pewnie CIS - dobry do skanowania płaskich materiałów (kartek), książek już niekoniecznie (tu lepszy ccd; moim zdaniem ccd generalnie ma sporo zalet)- ale może Ci wystarczy,
skaner cis luzem - bez problemu znajdziesz taki zasilany z usb - łatwo podłączyć, nieużywany schować.
drukarka plujka - niemal na 100% lepsze zdjęcia niż z lasera - ekonomia, patrz fora, opinie (ostatnio o pewnym brotherze było głośno - tanie jak barszcz, podobno wydajne i sensowne zamienniki)
laser kolor - znacznie wyższa cena - super do tabelek, wykresów, diagramów ale do zdjęć plujka będzie lepsza. nawet taka cmyk bez dodatkowych kolorów
  • 0

#3 Duath

Duath
  • Redaktorzy
  • 2117 postów
  • Lokalizacja404

Napisano 13 luty 2014 - 09:37

Mam Brothera DCP-J515W. Zamienniki, jak pisze kolega silent, są bardzo tanie. Kupiłem w zeszłym roku 20 kartridżów - hermetycznie pakowane, więc się nie "zepsują". Jeżeli rzadko drukujesz, to drukarka z funkcją samoczyszczenia (taką ma mój Brother) będzie dla Ciebie idealna. Należy tylko pamiętać, żeby była cały czas włączona do prądu. Znajomy odłączył na dłuższy czas i wszystko zaschło. Oczywiście można próbować to odetkać, ale jeszcze trzeba się bawić w usuwanie błędów z FW drukarki. Mi drukarka służy ponad 3 lata (z wydrukiem różnie bywa, ale wydrukowałem na niej swoją magisterkę kilka razy i było pięknie). Skan rewelacyjny nie jest, ale do robienia kopii dokumentów na szybko - ideał. Gorzej już ze skanowaniem zdjęć - do tego mam zewnętrzny Mustek. Jakość drukowanych zdjęć zależy od zdjęcia. Ale, jeżeli masz dobre zdjęcie, to i wydruk wyjdzie przyzwoity - mówię oczywiście o zamiennikach, gdyż po wyczerpaniu oryginałów mój Brother nie widział nic innego poza zamiennikiem :) O drukowaniu na papierze fotograficznym się nie wypowiem, bo nie drukowałem. Fajnym dodatkiem jest WiFi. Nie wiem, czy uda Ci się kupić nowego DCP-J515W. Szybciej dostaniesz 315W lub 525W, ale one już swoje kosztują. Wsparcie pod Linuxem "Braciszek" ma rewelacyjne.

Jakbyś chciał wiedzieć coś więcej, to pisz w tym wątku. Może akurat wypowiedzą się użytkownicy np. Epsonów lub innego sprzętu.
  • 0

Intel i5-3570K @ 4.2GHz | ASRock Z77 Extreme4 | Corsair Vengeance LP 16GB | Radeon HD7870 | Samsung 840 Pro 128GB | Samsung F3 1TB | Xonar DG | OCZ ModXStream Pro 500W
 

Duath


#4 MK777

MK777
  • Użytkownicy
  • 6 postów

Napisano 15 luty 2014 - 15:21

masz lasera mono, do czego potrzebne ci urządzenie wielofunkcyjne?

Wychodziłem z założenie, że to zawsze mniej miejsca zajętego niż skaner + kolorowa drukarka

w wielofunkcyjnym skaner to pewnie CIS - dobry do skanowania płaskich materiałów (kartek), książek już niekoniecznie (tu lepszy ccd; moim zdaniem ccd generalnie ma sporo zalet)- ale może Ci wystarczy,
skaner cis luzem - bez problemu znajdziesz taki zasilany z usb - łatwo podłączyć, nieużywany schować.

W taki sposób na to nie patrzyłem (zarówno, że skanery w wielof. są słabe jak i że wygodniej skaner luzem). A pod względem finansowym co jest bardziej opłacalne?

drukarka plujka - niemal na 100% lepsze zdjęcia niż z lasera - ekonomia, patrz fora, opinie (ostatnio o pewnym brotherze było głośno - tanie jak barszcz, podobno wydajne i sensowne zamienniki)
laser kolor - znacznie wyższa cena - super do tabelek, wykresów, diagramów ale do zdjęć plujka będzie lepsza. nawet taka cmyk bez dodatkowych kolorów

Jedynie odstrasza mnie kwestia zasychających tuszy... Kolor czasem jest mi bardzo potrzebny ale nie na tyle abym regularnie drukował. Nie chce potem na śmietnik wywalać tuszy.

Nie wiem, czy uda Ci się kupić nowego DCP-J515W. Szybciej dostaniesz 315W lub 525W, ale one już swoje kosztują. Wsparcie pod Linuxem "Braciszek" ma rewelacyjne.

Zachęcająca recenzja Brothera :) J515W rzeczywiście w necie nie bardzo widać, ale 315W za ~400zł to nie jest aż taki szał. Jeśli rzeczywiście dzięki samoczyszczeniu tusze nie zasychają to mocno mnie zachęca. Tym bardziej, że raczej zdjeć nie będę drukował, a na pewno nie jakieś gdzie zależałoby mi na super jakości. Podobnie ze skanerem, aż tak wiele nie oczekuje, jedynie skan książek na tyle aby był czytelny.
  • 0

#5 mpire

mpire
  • Użytkownicy
  • 338 postów

Napisano 09 luty 2018 - 16:25

Uważam, że lepszym rozwiązaniem będzie zakup drukarki atramentowej. Miałem swego czasu drukarki laserowe, ale nie spełniały moich wymagań. Szukając drukarki atramentowej warto wybrać jeden z modeli EPSONA wraz z objętego promocją http://www.epson.pl/zwrot - można odzyskać do kilkuset złotych.


  • 0

#6 rafakon

rafakon
  • Użytkownicy
  • 4 postów

Napisano 16 luty 2018 - 12:14

Uważam, że lepszym rozwiązaniem będzie zakup drukarki atramentowej. Miałem swego czasu drukarki laserowe, ale nie spełniały moich wymagań.

 Dlaczego laserowe nie spełniały swoich wymagań?


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych