Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rozwiązany: Formatowanie Windowsa 7 za pomocą Recovery


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 User_01010

User_01010
  • Użytkownicy
  • 8 postów

Napisano 10 luty 2014 - 19:33

Witam forumowiczów,
jestem posiadaczem laptopa "TOSHIBA Tecra R850". Od pewnego czasu system zaczął sie wieszac i bylem zmuszony zrobic formata. Niestety nie dostalem płytki ale kolega poradził mi ze moge to zrobic bez niej uzywając Recovery. Czytajac na forum czym to jest i jak to dziala wykonalem "zrzuty" systemu na 5 płyt DVD. Problem polega na tym ,że nie wiem dokładnie co mam zrobic dalej.. wczesniej przeglądałem fora i jest na nich opisane dosc pobieznie co nalezy zrobic, pewnie dlatego ,że jest to banalne lecz moja wiedza z zakresu Windows 7 jest żadna. Czy posiadając te płyty moge teraz wykonać formatowanie? Czy mozna w miare klarownie opisać co powinienem zrobic (własnie tego nie mogłem znaleźć).
Za odpowiedz dzięki!
  • 0


#2 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 postów

Napisano 10 luty 2014 - 20:34

Nie lepiej zainstalować z czystej płyty? Pozbędziesz się oprogramowania od producenta, z którego i tak pewnie nie korzystasz.
Płytę możesz pożyczyć od kolegi lub pobrać obraz systemu z neta z taką samą wersją systemu (np. Win 7 Home Premium 64-bit) wpisując swój klucz.

Jeśli chodzi o Recovery to nie masz przypadkiem takiej partycji? Daj screena z Zarządzanie dyskami.
Start > wpisz Zarządzanie komputerem i kliknij > Zarządzanie dyskami
  • 1

#3 User_01010

User_01010
  • Użytkownicy
  • 8 postów

Napisano 10 luty 2014 - 20:41

Pisze z innego kompa bo tamten nalezy do mojego taty. Posiada on partycje odzyskiwania o pojemności 1,46 GB. Niemam jak zalatwic sobie teraz plytki a skoro zgralem juz tych 5 to pomyslalem ze teraz moze bedzie juz w miare szybko. Do środy potrzebuje to zrobic bo tato wyjezdza, a ja choc nie jestem obeznany w temacie zobowiazalem sie pomoc. Umiałbyś pomóc ?
  • 0

#4 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 postów

Napisano 10 luty 2014 - 20:51

Posiada on partycje odzyskiwania o pojemności 1,46 GB

To skorzystaj z tej partycji do przywrócenia systemu. Przy uruchamianiu jak masz logo na dole powinno pisać, który klawisz jest odpowiedzialny za uruchomienie Recovery.
Z tego co widziałem to w Toshiba trzeba wcisnąć i trzymać klawisz 0, następnie kliknąć przycisk Power i czekać (nie puszczać klawiszu 0)
  • 1

#5 User_01010

User_01010
  • Użytkownicy
  • 8 postów

Napisano 10 luty 2014 - 20:55

Hej, a moglbys tylko mi napisac czy bedzie mi potrzebne cos podczas tej czynnosci, np. jakas plyta? I czego sie spodziewac w trakcie? Gdy uda mi sie uruchomic proces kreator przeprowadzi mnie przez poszczególne etapy i efektem tego bedzie "wyczyszczony" komp, tak?? W takim razie po co mi są te plytki DVD na które cos zgralem ?
  • 0

#6 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 postów

Napisano 10 luty 2014 - 21:27

Te płyty służą jedynie jako kopie zapasowe, jeśli np. partycja Recovery była uszkodzona, kto chce może sobie zrobić te kopie.
Jeśli już uruchomisz Recovery to wykonuj wszystko zgodnie z instrukcją na ekranie.
Po przywróceniu system na dysku będzie jak nowy, czyli taki jaki dostałeś z zakupionym laptopem.
Więc jeśli masz jakieś ważne dane to zgraj je na inne urządzenie.

Jeśli jeszcze chodzi o same kopie, to co wykonałeś jest raczej bez sensu, bo rozumiem, że zrobiłeś ją jak system już zamulał?
Więc po zainstalowaniu tego systemu z kopii nic by się nie zmieniło...
  • 1

#7 User_01010

User_01010
  • Użytkownicy
  • 8 postów

Napisano 10 luty 2014 - 21:35

Co do kopi to masz racje, zrobilem je kiedy system juz zamulal ale wczesniej nie widzialem ze jest cos takiego jak Recovery.
Teraz jestem w trakcie i zatrzymalem sie na takim polu wyboru:
1) Recover to out-box-state(System Recovery options are included)
2) Recover without changing the hard drive partitions
3) Recover to a custom size partition

Moje pytanie brzmi: Skoro 2) nie zmienia partycji to jak wybiore 1) to partycja Recovery zostanie usunieta czy nie? Bo w poradniku na Youtube(po angielksu) gosciu wybral opcje 1). Co lepiej jest wybrac ?
  • 0

#8 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 postów

Napisano 10 luty 2014 - 21:55

Wybierz jedynkę, partycja Recovery nigdy przy żadnym punkcie nie powinna się usunąć.
  • 1

#9 User_01010

User_01010
  • Użytkownicy
  • 8 postów

Napisano 10 luty 2014 - 22:03

Dziekuje bardzo za pomoc :) Bez Twoich rad nie poradzilbym sobie z pewnoscia ;]
  • 0

#10 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 postów

Napisano 10 luty 2014 - 22:06

Rozumiem, że już wszystko działa? Daj znać jak będziesz wszystko gotowe i nie będzie żadnych problemów.
  • 0

#11 User_01010

User_01010
  • Użytkownicy
  • 8 postów

Napisano 11 luty 2014 - 18:43

Tak, wszystko dziala a sam proces przebiegl bez wiekszych problemow ;)
  • 0

#12 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 postów

Napisano 11 luty 2014 - 22:11

Problem ROZWIĄZANY. Jeśli są jakiekolwiek wątpliwości, pytania proszę o założenie nowego tematu.
Wszelkie uzasadnione reklamacje/pretensje/sugestie/rady przyjmuje ekipa forum.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych