Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zanikanie WiFi w systemie Windows 8


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Mychu90

Mychu90
  • Użytkownicy
  • 1 postów

Napisano 18 styczeń 2014 - 12:08

Witam.
Po przed ostatnim formacie mam problem z połączeniem WiFi, łaczy się elegancko i nie rozłącza - niby. Niby bo jak odpalam coś wiekszego np. bufforuje długi film na youtube, albo grę online to co +/- 5 minut połączenie tak jakby zanika co powoduje wywalenie z gry online. Wpienia mnie to już niesamowicie bo nawet nie mogę w wolnym czasie cokolwiek tam zrobić. Myślałem że mam pojecie o informatyce, ale tym razem poległem i liczę że ktoś rozgryzie problem.

Sieć domowa:
- laptop z windows 7 gdzie problem nie wystepuje
- mój PC z poniższymi parametrami
Windows 8 i 8.1, internet w Cyfrowym Polsacie LTE, router edimax lt-6408n, modem huawei e398, karta sieciowa zintegrowana z płytą główną realtek cośtam, karta sieciowa usb media-tech mt4208 i to chyba na tyle z istotnych informacji.

Czego próbowałem:
- uaktualnienie softu routeru do najnowszej wersji ze strony usługodawcy, potem wysłanie routeru do naprawy - jak się okazało jest sprawny
- pożyczyłem modem huwaei e3276 od kolegi i wpięłem do routeru, nic to nie dało czyli mój modem jest sprawny
- uaktualniłem sterowniki wszystkiego na komputerze i ściągnełem wszystkie możliwe 'patche' do windowsa 8 licząc że coś sie samo przypadkiem naprawi, to nic nie dało więc uaktualniłem system do windows 8.1 i ponownie ściągnełem wszystko z windows update - nic nie dało
- zrobiłem kolejnego formata i pierw zainstalowałem windows 7, połączyłem go z WiFi i wtedy dopiero uaktualniłem do windows 8 i ponownie wszystko ściągnełem, to też nie rozwiązało problemu, nie wchodzi w gre uszkodzona płyta z windowsem bo ściągnełem wersje wirtualną i instaluje z usb, albo kopii zapasowej instalacji na dysku zewnętrznym.
- redownload i reinstalacja gry nie pomogły
- sprawdzenie ilości sieci na tym samym kanale za pomocą inSSIDer było w sumie zbędnym krokiem, mieszkam w dużym mieście, ale akurat w takim miejscu gdzie w zasięgu mam tylko jednego sąsiada na tym samym kanale co ja - 11, i dwie firmy pracujące na kanałach 7 i 14, które zresztą zazwyczaj są poza zasięgiem. Trochę nieudolne zmienienie kanału mojego WiFi na 10 i 12 poskutkowało brakiem jakiejkolwiek odpowiedzi ze strony routera i nie możliwościa połączenia się
- dodanie wyjątków do routeru (adresów mac) żeby tylko laptop i pc miały dostęp do tej sieci - nic
- zmiana kodowania hasła do sieci, kombinacje z grupą domową - nic
- zmiana umiejscowienia routera w mieszkaniu, wielokrotne przywracanie ustawień fabrycznych - nic

Nigdy nie miałem problemu z Wifi, a miałem już viste, sevena i ósemkę. Teraz nawet nie mogę wrócić na PC do windows 7 bo mam obydwa systemy w licencji na jeden komputer a viste straciłem uaktualniając ją za 120zł do ósemki w grudniowej promocji 2012.

Ktoś ma jakieś pomysły? na 99% jestem pewny że problemem jest system.

Załączone pliki


  • 0


#2 saumon

saumon
  • Użytkownicy
  • 1 postów

Napisano 01 marzec 2014 - 11:40

Witam,

U mnie objawy bardzo podobne. Po przeczytaniu Twojego postu zmieniłem ustawienie routera z "b and g" na "g only". Póki co działa :) może przy okazji nie będę musiał tak często resetować routera :)

pozdro
  • 0

#3 Wolwerin4

Wolwerin4
  • Użytkownicy
  • 2 postów

Napisano 14 listopad 2014 - 18:11

Ja też miałem długotrwały probem z routerami żadne naprawy i zmiany nie pomagały, w końcu wynająłem porządną firmę http://www.integratedsolutions.pl/pl/ i skonfigurowali wszystko jak trzeba. Zrobili to tak szybko, że do dziś się zastanawiam po co ja w ogóle brałem się za to sam? Czasem warto odpuścić...


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych