Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rozwiązany: Laptop 15.6″ z dyskiem SSD za 4300zł


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
23 odpowiedzi w tym temacie

#1 Abdul

Abdul
  • Użytkownicy
  • 9 postów

Napisano 15 styczeń 2014 - 22:37

1. Cena - Im taniej tym lepiej ;) max. 4300 brutto, ale musiałby być super wypasiony,
2. Użytkowanie laptopa - Tradycyjnie internet i filmy, mniej tradycyjnie programowanie (najczęściej Netbeans, Apache, SQL), parę ramo-żernych aplikacji (np. JOSM), może trochę grafiki.
3. System operacyjny - Linucha zainstaluje, jeśli winda będzie za darmo to się nie obrażę, na win8 raczej będę patrzył krzywo :P
4. Rozmiar matrycy - 15.4″-15.6″ nie mniej, bo nie będzie nic widać, nie więcej, bo do plecaka nie zmieszczę ;)
5. Twoje propozycje - http://www.x-kom.pl/...rw-hd8570m.html
6. Procesor - Nie widzę nic złego w AMD, preferowane 4 rdzenie.
7. Karta graficzna - Wystarczy, żeby odtwarzała filmy w rozdzielczości matrycy (najpewniej HD)
8. Pamięć RAM - Im więcej tym lepiej, min. 8GB. Jeśli są 2 banki max po 8GB, wolę 8GB w jednej kości, niż 2x4GB.
9. Dysk twardy - 120GB powinno wystarczyć do codziennej pracy ;) Jeśli w obudowie nie będzie drugiego dysku, to preferowane 250GB w rozsądnej cenie.
10. Typ dysku twardego - SSD, najlepiej SSD + HDD, ale nie hybryda, dodatkowy HDD zewnętrzny już mam, więc jeśli byłby w zestawie, to traktowałbym go jak windowsa - po macoszemu.
11. Typ ekranu - Raczej nie będę pracował na zewnątrz, a w pomieszczeniu nie ma wielkiej różnicy między matowym, a błyszczącym. Oczywiście wolałbym matowy, ale nie mógłby podnosić znacznie ceny sprzętu.
12. Rodzaje wyjść/wejść - Min. 3 porty usb, preferowany co najmniej 1 port usb 3.0.
- Standardowo powinien mieć: Wi-Fi 802.11 b/g/n, Bluetooth; RJ-45 LAN 10/100(/1000) Mbps; DC-in (wejście zasilania); VGA (D-sub);HDMI;Wyjście słuchawkowe/wejście mikrofonowe;Czytnik kart pamięci;
13. Bateria - Mało istotna, laptop raczej będzie stał na biurku.
14. Informacje dodatkowe - Wydzielona klawiatura numeryczna to duży plus. Podświetlenie klawiatury - "fajny bajer" (taki na który szkoda gotówki).

Napęd optyczny nie istotny, ostatnio używałem go chyba tylko do instalowania windowsa, czego na nowym sprzęcie raczej robił nie będę. Możliwe, że i tak zostanie zastąpiony dyskiem twardym.

Co do marki, to uważam, że to zawsze zależ na jaki model/egzemplarz się trafi, jeśli miałbym się określić to preferowane Lenovo, Asus, Acer, unikałbym: HP, MSI.

Teraz używam http://www.x-kom.pl/...4x-hd7670m.html i potrafi zamulić.

Wcześniej długo używałem Acera Aspire 5520, chyba takiego: http://www.cnet.com/...7-32784268.html, na początku miał 2x1GB RAM potem wyminiłem kości na 2x2GB. Miał przydatny bajer - pokrętło głośności.
Brakowało mu klawiatury numerycznej i bluetootha, klawiatura była za jasna i szybko się brudziła.

Najistotniejszym współczynnikiem powinna być cena/wydajność. Górny limit cenowy nie jest niski, ale poziom mojego skąpstwa również :P
  • 1


#2 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 postów

Napisano 15 styczeń 2014 - 23:32

Brawa dla tego Pana! Pierwsza osoba, która skorzystała z szablonu bez upomnienia! +

Może zaczniemy od końca:

Teraz używam http://www.x-kom.pl/...4x-hd7670m.html i potrafi zamulić.

Może trzeba wyczyścić? System i laptopa w środku.

unikałbym: HP, MSI.

HP się zgada, ale nie rozumiem dlaczego MSI?


A teraz może do samego wyboru laptopa. Rozumiem, że do gier nie będzie, jeśli chodzi o tą grafikę to jakaś zaawansowana?
Czy tylko przerabianie swoich zdjęć? Jeśli to pierwsze to bardziej tutaj patrzyłbym na 17,3 cali.

Z 15,3 cali proponuje zobaczyć te modele:

MSI GE60 2OD
- i5-4200M | 12GB | SSD: 128GB mSATA + HDD: 1000GB | GTX760M | FHD
Lenovo Y510P - i7-4700MQ | 8GB | SSD: 120GB mSATA + HDD: 1000GB | GT750M SLI | FHD
MSI GE60 2OC - i7-4700MQ | 8GB | SSD: 128GB mSATA + HDD: 1000GB | GT750M | HD
MSI GE60 2OC - i5-4200M | 8GB | SSD: 128GB mSATA + HDD: 750GB | GT750M | HD (model w FHD)

+ zakup system Windows, oczywiście jeśli chcesz, bo pisałeś, że zainstalujesz Linuxa.

Z drugiej strony ciężko coś polecić, bo sam wybrałeś laptopa za 2300zł, dlatego podałem różne propozycje z dyskiem SSD.
Z AMD raczej bym odłożył na bok z Intel możesz znaleźć zawsze coś wydajniejszego, a ten co podałeś woła o pomstę do nieba.
Jeśli już coś szukasz za 2300zł to zobacz:

Lenovo G500S - i3-3110M | 8GB | SSD: 128GB mSATA + HDD: 1000GB | GT720M | HD
  • 0

#3 Jaro070

Jaro070
  • Użytkownicy
  • 352 postów
  • LokalizacjaBieszczady

Napisano 16 styczeń 2014 - 17:36

Jeszcze jest taka opcja:
ASUS N56VV-S4013 Corei7-3630QM/8GB/750/DVD-RW GT750-DDR3 w X-KOM za 3799 zł
+ 4-rdzeniowy procesor,
+ 4x USB 3.0,
+ Matowa matryca FullHD,
+ Podświetlana klawiatura,
+ Aluminiowa obudowa,
+ Dobrze wykonana obudowa,
+ Dobre głośniki oraz zewnętrzny subwoofer,
+ Podmiana HDD na SSD Crucial M500 240 GB, Intel 335 180GB lub Plextor M5S 128 GB.
  • 0
polecanelaptopy.wordpress.com
JR2oPAn.png

#4 Abdul

Abdul
  • Użytkownicy
  • 9 postów

Napisano 16 styczeń 2014 - 22:35

Dzięki za odpowiedzi!

Może trzeba wyczyścić? System i laptopa w środku.

Nie mój sprzęt, nie mam zamiaru w nim fizycznie grzebać, w systemie też staram się jak najmniej ;).

HP się zgada, ale nie rozumiem dlaczego MSI?

Pewnie ktoś mi powiedział że słabe są ;)

A teraz może do samego wyboru laptopa. Rozumiem, że do gier nie będzie, jeśli chodzi o tą grafikę to jakaś zaawansowana?
Czy tylko przerabianie swoich zdjęć? Jeśli to pierwsze to bardziej tutaj patrzyłbym na 17,3 cali.

Najlepiej, jakby nie dało się na nim w ogóle grać ;)
Grafika najwyżej jakaś prosta na potrzeby www.

Z drugiej strony ciężko coś polecić, bo sam wybrałeś laptopa za 2300zł, dlatego podałem różne propozycje z dyskiem SSD.
Z AMD raczej bym odłożył na bok z Intel możesz znaleźć zawsze coś wydajniejszego, a ten co podałeś woła o pomstę do nieba.
Jeśli już coś szukasz za 2300zł to zobacz:

Lenovo G500S - i3-3110M | 8GB | SSD: 128GB mSATA + HDD: 1000GB | GT720M | HD

Wybrałem ten model, bo nie widzę sensu wydawać 2x tyle pieniędzy na sprzęt 10% wydajniejszy. Myślałem, że ten procek będzie lepszy od wszystkich i5, a już na pewno i3.
Sprawdziłem w jakichś porównywarkach tego amd i i3 z twojej propozycji wg obu różnice są niewielkie, ale raz na korzyść jednego, raz na korzyść drugiego. Wychodzi na to, że na prockach się nie znam w ogóle :[

+ Podmiana HDD na SSD Crucial M500 240 GB, Intel 335 180GB lub Plextor M5S 128 GB.

x-kom zrobiłby taką podmianę za free? O SSD Intela słyszałem kilka negatywnych opinii.


Jutro przyjrzę się jeszcze reszcie propozycji, teraz padam na twarz.

Dodam jeszcze, że sprzęt będzie 'na firmę', więc lenovo czy acer miałyby tylko rok gwarancji :( Stąd też górna granica ceny.
  • 0

#5 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 postów

Napisano 16 styczeń 2014 - 23:12

Nie wydajesz więcej, bo Lenovo z i3 jest tańszy niż Lenovo z A8.

x-kom zrobiłby taką podmianę za free? O SSD Intela słyszałem kilka negatywnych opinii.

Raczej nie, oni mogą Ci tylko wysłać, a dalej już sam musisz działać.

Jeśli nie chcesz do gier to weź z procesorem i5, grafika Intel, 8GB RAM i dysk SSD (pewnie i HDD będzie) albo dysk SSD osobno.
  • 0

#6 Jaro070

Jaro070
  • Użytkownicy
  • 352 postów
  • LokalizacjaBieszczady

Napisano 17 styczeń 2014 - 21:34

x-kom zrobiłby taką podmianę za free?


Jeżeli weźmiesz z odbiorem w salonie to prawdopodobnie Ci go wymienią na miejscu - trzeba tylko odkręcić kilka śrubek.

O SSD Intela słyszałem kilka negatywnych opinii.


Ja mam całkiem dobrą opinię o tych dyskach - ale miałem z nimi małą styczność.
  • 0
polecanelaptopy.wordpress.com
JR2oPAn.png

#7 Abdul

Abdul
  • Użytkownicy
  • 9 postów

Napisano 18 styczeń 2014 - 11:20

Nie wydajesz więcej, bo Lenovo z i3 jest tańszy niż Lenovo z A8.

A jednak więcej :P A8, którego wybrałem w wersji z 8GB RAM jest 100 PLN tańszy, niż ten z i3 i 8GB, którego Ty wybrałeś. (To samo dotyczy wersji tych modeli z 16GB ram) Pisałem już w 1 poście, że nie chcę, żeby były zajęte wszystkie sloty RAM kośćmi o 'niepełnej' pojemności.
Z tym "2x więcej" piłem raczej do modeli ok 4k PLN. Na początku sam coś takiego wybrałem, ale doszedłem do wniosku, że nie warto wydawać tyle hajcu na coś co jest tylko trochę lepsze do modelu za 2k (ten asus podany przez Jaro070 pewnie byłby sporo lepszy od tych modeli za 2k+ o któych pisałem wyżej, ale trzeba by wymienić w nim dysk...

Jeśli nie chcesz do gier to weź z procesorem i5, grafika Intel, 8GB RAM i dysk SSD (pewnie i HDD będzie) albo dysk SSD osobno.

Głupieje już. Za dużo opcji, byłyby 3 modele to bym wiedział który wziąć ;)


Jeżeli weźmiesz z odbiorem w salonie to prawdopodobnie Ci go wymienią na miejscu - trzeba tylko odkręcić kilka śrubek.

Jeśli nie spowoduje to utraty gwaranci, to mogę sobie sam wymienić, tylko zostanę wtedy z zupełnie niepotrzebnym dyskiem hdd, włożyłbym zamiast DVD, ale to już prawie na pewno spowoduje utratę gwarancji...
  • 0

#8 Jaro070

Jaro070
  • Użytkownicy
  • 352 postów
  • LokalizacjaBieszczady

Napisano 18 styczeń 2014 - 13:10

Jeśli nie spowoduje to utraty gwaranci, to mogę sobie sam wymienić, tylko zostanę wtedy z zupełnie niepotrzebnym dyskiem hdd, włożyłbym zamiast DVD, ale to już prawie na pewno spowoduje utratę gwarancji...


Żeby dostać się do dysku trzeba odkręcić tylko jedną śrubkę - nie powoduje to utraty gwarancji. Do HDD można dokupić zewnętrzną obudowę albo kombinować z podmianą za DVD - co także nie powoduje utraty gwarancji.
  • 0
polecanelaptopy.wordpress.com
JR2oPAn.png

#9 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 postów

Napisano 18 styczeń 2014 - 13:43

@Abdul:
Popatrz: Lenovo - i3, 8GB, Lenovo - A8, 8GB
Popatrz: Lenovo - i3, 16GB, Lenovo - A8, 16GB

Tylko, że zakup laptopa z 16GB RAM na obecne czasy to spory żart i tak nie wykorzystasz nawet tych 8GB.

Głupieje już. Za dużo opcji, byłyby 3 modele to bym wiedział który wziąć Dołączona grafika

Bo początek musisz określić jaki masz maksymalny budżet na zakup laptopa, wtedy będziesz miał 3 propozycje.
Bo jak na razie to biegasz od 2000 do 4300zł.

A przy samej wymianie napędu na HDD nie możesz uszkodzić plomb gwarancyjnych, bo będzie po gwarancji.
  • 0

#10 Abdul

Abdul
  • Użytkownicy
  • 9 postów

Napisano 18 styczeń 2014 - 14:54

Żeby dostać się do dysku trzeba odkręcić tylko jedną śrubkę - nie powoduje to utraty gwarancji. Do HDD można dokupić zewnętrzną obudowę albo kombinować z podmianą za DVD - co także nie powoduje utraty gwarancji.

Właściwie 9 śrubek, ale to nie problem, problem co zrobić z tym hdd, który bym wyciągnął, i z ewentualną utratą gwarancji. Mam już dysk zewnętrzny, który właściwie leży odłogiem, nie potrzebuję drugiego.

@Abdul:
Popatrz: Lenovo - i3, 8GB, Lenovo - A8, 8GB
Popatrz: Lenovo - i3, 16GB, Lenovo - A8, 16GB

zmienili ceny, albo ja wyszukałem jakieś inne konfiguracje :P

Tylko, że zakup laptopa z 16GB RAM na obecne czasy to spory żart i tak nie wykorzystasz nawet tych 8GB.

Generalnie tak, dlatego wolałbym 1 kość 8GB (wiem, że 2x4GB jest wydajniejsze, ale czy dużo?), żeby ewentualnie później dołożyć drugie tyle.

Bo początek musisz określić jaki masz maksymalny budżet na zakup laptopa, wtedy będziesz miał 3 propozycje.
Bo jak na razie to biegasz od 2000 do 4300zł.

Tak, byłoby znacznie łatwiej, cena jest jasna, prosta, 'całkowita'. Wydajność dużo trudniej określić, a stosunek wydajność/cena to kolejna komplikacja.


Przejrzałem chyba wszystkie zaproponowane tu konfiguracje, wypisałem plusy i minusy.
Świadomie ignoruję takie rzeczy jak dźwięk, karta graficzna (ufam, że film (F)HD każda odtworzy), wielkość hdd (sdd wszystkie mają ~120)

MSI GE60 2OD 3779 zł - i5-4200M | 12GB | SSD: 128GB mSATA + HDD: 1000GB | GTX760M | FHD
- 'niepełny' RAM (Dołożyłbym 100 zł za 4GB RAM, a najlepiej zaoszczędził 100zł i kupił z 8GB w jednej kości, ale taka konfiguracja jest droższa od tej :/)
+++ ssd i hdd w obudowie
++ 2 lata gwarancji
+ klawiatura podświetlana i wydzielona numeryczna
+ matryca FHD matowa
+ USB 2+2
= ładny, tylko z klapą chyba przekombinowali
--- cena
?+ procek chyba dobry,

Lenovo Y510P 4039 zł - i7-4700MQ | 8GB | SSD: 120GB mSATA + HDD(zewnętrzny): 1000GB | GT750M SLI | FHD
- 'niepełny' RAM (Dołożyłbym 220 zł za 8GB RAM)
+ ssd w obudowie
- hdd zewnętrzny
- 1 rok gwarancji
+ klawiatura podświetlana i wydzielona numeryczna
+ matryca FHD matowa
= USB 1+2
+ wizualnie chyba najbardziej mi się podoba
---- cena
?++ procek chyba jeden z najlepszych

MSI GE60 2OC 3709 zł - i7-4700MQ | 8GB | SSD: 128GB mSATA + HDD: 1000GB | GT750M | HD
= wolny slot ram, można łatwo dołożyć za jakiś czas.
+++ ssd i hdd w obudowie
+ miejsce na drugi dysk ssd
+ 2 lata gwarancji
+ klawiatura podświetlana i wydzielona numeryczna
=+ matryca matowa
+ USB 2+2
= ładny, tylko z klapą chyba przekombinowali
--- cena
?++ procek chyba jeden z najlepszych

MSI GE60 2OC 3059 zł - i5-4200M | 8GB | SSD: 128GB mSATA + HDD: 750GB | GT750M | HD

= wolny slot ram, można łatwo dołożyć za jakiś czas.
+++ ssd i hdd w obudowie
+ 2 lata gwarancji
+ klawiatura podświetlana i wydzielona numeryczna
=+ matryca matowa
+ USB 2+2
= ładny, tylko z klapą chyba przekombinowali
- cena
?+ procek chyba dobry,

MSI GE60 2OC 3259 zł - i5-4200M | 8GB | SSD: 128GB mSATA + HDD: 750GB | GT750M | FHD

= wolny slot ram, można łatwo dołożyć za jakiś czas.
+++ ssd i hdd w obudowie
+ 2 lata gwarancji
+ klawiatura podświetlana i wydzielona numeryczna
+ matryca FHD matowa
+ USB 2+2
= ładny, tylko z klapą chyba przekombinowali
- cena
?+ procek chyba dobry,
Właściwie taki sam jak poprzedni, tylko lepsza matryca, 200 zł za przejście z HD do FHD

Lenovo G500S 2139 zł - i3-3110M | 8GB | SSD: 128GB mSATA + HDD: 1000GB | GT720M | HD

- 'niepełny' RAM (Dołożyłbym 220 zł za 8GB RAM)
+ ssd w obudowie
- hdd zewnętrzny
- 1 rok gwarancji
+ wydzielona klawiatura numeryczna
= matryca HD błyszcząca
= USB 1+2
++ cena
?- procek chyba słaby,

Lenovo G500S 2259 zł - A8-5550M | 16GB | SSD: 128GB mSATA + HDD: 1000GB | GT720M | HD

+ ssd w obudowie
- hdd zewnętrzny
- 1 rok gwarancji
+ wydzielona klawiatura numeryczna
= matryca HD błyszcząca
= USB 1+2
++ cena
?- procek chyba najsłabszy z wymienionych w tym wątku,

ASUS N56VV-S4013 3799 zł Corei7-3630QM/8GB/750/DVD-RW |GT750-DDR3

- 'niepełny' RAM (Dołożyłbym 240 zł za 8GB RAM)
-- brak ssd w obudowie
- ewentualna wymiana dysku hdd na ssd
+ 2 lata gwarancji
+ klawiatura podświetlana, wydzielona numeryczna
+ matryca FHD matowa
+ USB 0+4
=- jasne otoczenie klawiatury, chociaż to chyba amelinium, więc nie powinno być tak źle
--- cena
?++ procek chyba ciut słabszy niż i7-4700MQ


Prosiłbym o weryfikacje mojej oceny, zwłaszcza procesorów.

I dalej nie wiem co wybrać, ale skłaniałbym się chyba do któregoś z MSI.
  • 0

#11 Jaro070

Jaro070
  • Użytkownicy
  • 352 postów
  • LokalizacjaBieszczady

Napisano 18 styczeń 2014 - 15:19

Lenovo ze SLI nie bierz, bo pod obciążeniem jest gorące. Jeżeli nie chcesz kombinować z przekładaniem dysku w Asusie to bierz MSI GE60 2OC i7-4700MQ/16GB/750/DVD-RW FHD GT750M-DDR5 w X-KOM za 3599 zł + SSD mSata Plextor 128 GB za 399 zł.

Wrzucenie SSD mSata to kwestia odkręcenie dwóch śrubek - 10-15 minut roboty. Nie tracisz gwarancji i wychodzi taniej niż konfiguracja od razu z SSD.
  • 0
polecanelaptopy.wordpress.com
JR2oPAn.png

#12 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 postów

Napisano 18 styczeń 2014 - 15:49

Właściwie 9 śrubek, ale to nie problem, problem co zrobić z tym hdd, który bym wyciągnął, i z ewentualną utratą gwarancji. Mam już dysk zewnętrzny, który właściwie leży odłogiem, nie potrzebuję drugiego.

Zdjęcie klapy serwisowej przykręconej przy pomocy jednej śrubki (ukrytej pod gumką - zaślepką) nie daje szerszego pola do popisu dla majsterkowiczów. Wymienić możemy jedynie dysk twardy i pamięć operacyjną, a także odczepić kable od karty Wi-Fi. Niestety bez głębszego rozkręcenia notebooka nie uzyskamy nic ponad to, a tak przecież dobrze byłoby czasem dmuchnąć sprężonym powietrzem w wentylator.

Źródło: Recenzja

Generalnie tak, dlatego wolałbym 1 kość 8GB (wiem, że 2x4GB jest wydajniejsze, ale czy dużo?), żeby ewentualnie później dołożyć drugie tyle.

Ciężko jest coś znaleźć, żeby była jedna kość 8GB.

Tak, byłoby znacznie łatwiej, cena jest jasna, prosta, 'całkowita'.

Czyli jaka ta cena?

Ja bym nie brał z i7, bo i tak nie będzie Ci potrzebny, a będzie Ci się tylko grzał.
Z tych wszystkich wziąłbym:

Z droższych:
MSI GE60 2OC z i5, SSD mSATA - jedynie co to można zmienić na 8GB RAM
MSI GE60 2OC z i5, SSD mSATA - ma gorszą grafikę niż ten wyżej, ale jak piszesz na grafice Ci nie zależy.

Z tańszych:
Lenovo G500S z i5 i SSD
Lenovo z i3 i SSD

Jeśli chcesz sobie kupić dysk SSD osobno to po prostu poszukaj ten sam model z dyskiem HDD.
Plus do tego oczywiście dysk SSD na SATA III lub mSATA.
  • 0

#13 Abdul

Abdul
  • Użytkownicy
  • 9 postów

Napisano 18 styczeń 2014 - 17:04

Lenovo ze SLI nie bierz, bo pod obciążeniem jest gorące. Jeżeli nie chcesz kombinować z przekładaniem dysku w Asusie to bierz MSI GE60 2OC i7-4700MQ/16GB/750/DVD-RW FHD GT750M-DDR5 w X-KOM za 3599 zł + SSD mSata Plextor 128 GB za 399 zł.

Wrzucenie SSD mSata to kwestia odkręcenie dwóch śrubek - 10-15 minut roboty. Nie tracisz gwarancji i wychodzi taniej niż konfiguracja od razu z SSD.

Jeśli rzeczywiście nie traciłbym gwarancji, to opcja do rozważenia.


Źródło: Recenzja

1 śrubka...
+4 mocujące szyny do obudowy +4 mocujące dysk do szyn, ale to jest nie istotne.

Ciężko jest coś znaleźć, żeby była jedna kość 8GB.

Zasadniczo msi i acery są w takich konfiguracjach

Czyli jaka ta cena?

Jak najniższa :P wiem, marudzę... Każdy by chciał wypasiony sprzęt za pół darmo ;)

Jeśli chcesz sobie kupić dysk SSD osobno to po prostu poszukaj ten sam model z dyskiem HDD.
Plus do tego oczywiście dysk SSD na SATA III lub mSATA.

I ten pomysł rozbija się właśnie o 2 kwestie:
1 Możliwa utrata gwarancji - trzeba by się dowiedzieć w x-komie (chyba nigdzie taniej sprzętu nie znajde, a mogę odebrać w ich salonie).
2 Wymiana HDD na SDD to dla mnie 2 minusy: (Dołożenia SSD na mSATA to nie dotyczy.)
- zbędny HDD
- brak HDD w obudowie

Możliwość montażu dodatkowego dysku mSATA(brak elementów montażowych w zestawie)

elementy montażowe to najczęściej 1-2 śróbki.

W tej chwili chyba wygrywa
MSI GE60 2OC 3059 zł - i5-4200M | 8GB | SSD: 128GB mSATA + HDD: 750GB | GT750M | HD
  • 0

#14 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 postów

Napisano 18 styczeń 2014 - 17:29

1 śrubka...
+4 mocujące szyny do obudowy +4 mocujące dysk do szyn, ale to jest nie istotne.

Przecież chodzi jedynie o dostanie się do dysku. Wiadomo przecież, że dysk też jest jakoś przykręcony...

I ten pomysł rozbija się właśnie o 2 kwestie:
1 Możliwa utrata gwarancji - trzeba by się dowiedzieć w x-komie (chyba nigdzie taniej sprzętu nie znajde, a mogę odebrać w ich salonie).
2 Wymiana HDD na SDD to dla mnie 2 minusy: (Dołożenia SSD na mSATA to nie dotyczy.)
- zbędny HDD
- brak HDD w obudowie

1. Z tego co czytałem to gwarancji nie tracisz i nie dowiadujesz się w X-KOM tylko u producenta jak MSI, LENOVO itp.
2. Obudowę zawsze możesz dokupić, a jak nie chcesz HDD to daj mi.

elementy montażowe to najczęściej 1-2 śróbki.

Być może z dyskiem dostaniesz jak kupisz, a nawet na pewno.

W tej chwili chyba wygrywa
MSI GE60 2OC 3059 zł - i5-4200M | 8GB | SSD: 128GB mSATA + HDD: 750GB | GT750M | HD

Sam też bym się na tym zastanawiał, chociaż akurat nie ma FullHD.
No i raczej wybrałbym bez dysku SSD, a sam bym dokupił.
  • 0

#15 Jaro070

Jaro070
  • Użytkownicy
  • 352 postów
  • LokalizacjaBieszczady

Napisano 18 styczeń 2014 - 18:00

elementy montażowe to najczęściej 1-2 śróbki.


Najczęściej wystarczy jedna śrubka, którą dostaniesz albo razem z dyskiem albo kupisz w sklepie za mniej niż złotówkę.

W tej chwili chyba wygrywa
MSI GE60 2OC 3059 zł - i5-4200M | 8GB | SSD: 128GB mSATA + HDD: 750GB | GT750M | HD


Cenowo jest OK, tylko rozdzielczość może okazać się trochę za niska do programowania.
  • 0
polecanelaptopy.wordpress.com
JR2oPAn.png

#16 Abdul

Abdul
  • Użytkownicy
  • 9 postów

Napisano 19 styczeń 2014 - 13:25

Sam też bym się na tym zastanawiał, chociaż akurat nie ma FullHD.
No i raczej wybrałbym bez dysku SSD, a sam bym dokupił.

Yyyy, bez SSD jest 360 zł tańszy, a dysk SSD kosztuje 399 zł, chyba się nie kalkuluje :P

Cenowo jest OK, tylko rozdzielczość może okazać się trochę za niska do programowania.

Obaj sugerujecie, żeby raczej dołożyć 200 zł i kupić tego:
MSI GE60 2OC 3259 zł i5-4200M/8GB/128+750 GT750M FHD mSATANie wiem czy te 2x więcej pikseli jest warte tych 200 zł, z drugiej strony matrycy raczej się nie wymienia i lepiej, żeby od razu była lepsza...
  • 0

#17 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 postów

Napisano 19 styczeń 2014 - 13:51

Sam dysk SSD to zależy jaki. Jak bym oczywiście kupił Plextor M5S 128GB SATA III, zamiast HDD, który kosztuje 350zł, więc wychodzisz na plus.
  • 0

#18 Jaro070

Jaro070
  • Użytkownicy
  • 352 postów
  • LokalizacjaBieszczady

Napisano 19 styczeń 2014 - 14:52

Jak bym oczywiście kupił Plextor M5S 128GB SATA III, zamiast HDD, który kosztuje 350zł, więc wychodzisz na plus.


Tak, tylko z tych 128 GB po zainstalowaniu systemu i podstawowych programów nie zostanie prawie wcale miejsca. mSata jest o wiele lepszym wyborem.
  • 0
polecanelaptopy.wordpress.com
JR2oPAn.png

#19 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 postów

Napisano 19 styczeń 2014 - 15:20

To co Ty na tym dysku instalujesz, że 128GB nie starcza Ci na system, programy i gry?
Sam mam HDD i partycje 65GB, z tego 25GB jest wolne. W tym mam system, programy (około 15 zainstalowanych) i trzy gry.
Szczerze to już nie chce mi się pisać o tym, że 128GB jest odpowiedni, bo już kiedyś o tym pisałem.
Więc SATA III 128GB jest odpowiednim dyskiem, a takie rzeczy jak filmy, zdjęcia trzymamy na dysku przenośnym.
  • 0

#20 Abdul

Abdul
  • Użytkownicy
  • 9 postów

Napisano 19 styczeń 2014 - 15:48

Wolę jednak dołożyć te 10zł i mieć oba dyski w środku ;)
Też myślę, że 120 na system w zupełności wystarczy, gorzej jak przyjdzie mi ochota zainstalować na nim 2 :P, ale i tak powinno wystarczyć, miałem już 2 systemy na 160GB i dawały radę.
Ważne jest dla mnie, żeby HDD nie był zewnętrzny, bo w razie awarii SSD będę mógł na nim postawić system. Na zewnętrznym też się da, ale raczej mija się to z celem. Do backupu plików też wygodniejszy będzie dysk w laptopie niż na usb.

Kuszą mnie jeszcze te 4 rdzenie w i7, ale to zwiększyłoby koszt o jakieś 700 zł, chyba nie warto.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych