Skocz do zawartości


Zdjęcie

Prawdziwi producenci zasilaczy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 mw_1975

mw_1975
  • Użytkownicy
  • 2535 postów

Napisano 28 grudzień 2013 - 21:42

Mam pomysłek (bo "duży" pomysł to chyba nie jest), aby w tym temacie wpisywać, kto składa zasilacze jako wytwórca OEM, czy jak tam to się nazywa. Sprawa jest o tyle istotna, że najbardziej opłacałoby się kupować zasilacze najtańsze z danej serii od danego producenta. Wpiszę to, co pamiętam. Resztę proszę o uzupełnienie.

Marka Seasonic - swoje, Cooler Master V1000 (pewnie całą serię V), XFX, Corsair AX
CTW - Chieftec
FSP - swoje, Be-Quiet Straighty

Nie jestem specem od zasilaczy - jeśli ktoś ma wiedzę kto co lutuje - proszę dopisać!
  • 3
AMD Phenom II 955
Pentagram Karakorum HP-120 AlCu + Arctic Cooling AF1225L
4 GB DDR3 1600 MHz
Było Asus Radeon HD 6950 DCU II, jest XFX 7850 z AC Mono - czego się nie robi dla tej ciszy!
SilentiumPC Deus G1 600W


#2 jantomx

jantomx

    Jar Jar

  • Redaktorzy
  • 2069 postów

Napisano 29 grudzień 2013 - 23:03

Listy wszystkich zasilaczy i ich fabrycznych producentów to chyba nie ma co pisać, bo lista by się ciągnęła kilometrami. Mogę nadmienić o paru popularniejszych modelach:
OCZ ZT/ZX - Great Wall; CoreXStream - HEC
Corsair VS/CX/GS - CWT; VX - Seasonic (model 450W) i CWT (550W)
Zresztą nie chce mi się przepisywać :) Zdradzę moje ściągi:
przede wszystkim http://www.realhardt...os/Page5471.htm - jasno i klarownie, wybieramy producenta szukamy modelu i wszystko czarno na białym
Jak wyjdą jakieś nowe zasilacze i chce mieć świeże info, to szukam testów na portalach (najchętniej zagranicznych jak techpowerup) i tam najczęściej jest podawany producent danego zasilacza, a czasami też napisana dokładna platforma owego producenta (o ile oczywiście nie jest to projekt na zlecenie).

No może, że ktoś szuka informacji o polskich markach to zasiłki dla SilentiumPC produkuje chińska fabryka SAMA (SPC wprowadza w projektach trochę zmian) o ile dobrze pamiętam to tu jest link do ich strony http://sama.cn/en/sh...oduct.asp?id=31
O Modecom i iBOX-ach wypowiadać się wiele nie będę, bo to w większości produkują jakieś firmy "krzak", choć chyba Modecom Green Energy (zasilacze modecom z "certyfikatem" 80+ BRONZE) produkuje HEDY, a MC- sam FSP, ale to nic ciekawego uwagi :P

Warto też zwrócić uwagę na fakt, że większość tanich zasilaczy to gotowe rozwiania właśnie od tych producentów, najczęściej różnią się tylko nalepką na obudowie, czasami też okablowaniem, przykładem jest np. Corsair VS 450W który to jest kropla w kroplę Chieftec-iem GPS-500A8. Dopiero w droższych konstrukcjach producenci wprowadzają zmiany w strukturze wnętrza (choć nie zawsze bo klonów FSP Aurum jest multum).
Podobnie jest z certyfikatami sprawności - do tanich zasilaczy nie opłaca się ich wykupywać, dlatego baaardzo rzadko można się spotkać z oficjalnym certyfikatem w zasilaczach <200zł. Jednak deklaracja producenta (w przypadkach markowych zasilaczy) najczęściej pokrywa się z rzeczywistością, choć również jest parę wyjątków jak pierwsze budżetowe modele od Cooler Master-a oraz Zalmana (przykładów jest na pewno więcej). Lista zasilaczy z OFICJALNYM certyfikatem znajduje się pod tym linkiem http://www.plugloads...erSupplies.aspx
  • 3
Zapraszam na bloga - http://jantomx-blog.pl/.

#3 mw_1975

mw_1975
  • Użytkownicy
  • 2535 postów

Napisano 30 grudzień 2013 - 17:57

No dobrze, wezmę się SAM!

Przejrzałem listę i wyszukałem jakie zasilacze produkuje kilku producentów OEM - FSP, Topower, Enermax, SuperFlower oraz Delta. Proszę, oto lista:

Topower

Akasa Power Extreme AK-PS120FG

NZXT seria Precise

Revoltec (Listan) seria Chromus II

Scythe seria Kamariki II

Topower seria ePower

XIlence seria RedWing


FSP

Amacrox serie Free Earth, Free Earth 85 i Free Earth 88, Free Style i Free Style 85, Viking, AX Power,

zasilacze Anteca,

Be-Quiet Straight Power, System Power E5, E6, E7 i E8 i Golden Series, Dark Power P10 550W-750W P8 i P9, System Power S6 i S7, Pure Power L7, SFX i TFX

Cooler Master Silent Pro RS-850-AMBA-J3, RS-1000-AMBA-J3, Silent Pro Gold 450W i 550W, Elite Power 400W, 460W i 500W

Enermax seria NAXN 87+

EVGA seria Supernova 650W do 1000W

Fortron (oczywiście!)

Fractal Design seria Integra

Gigabyte serie Odin i Superb, WhiteBox,

NZXT serie Hale82 N2 i Hale90V2

OCZ seria ModXstream, ZS550, ZS650 - pozostałe modele pomijam

Silverstone serie Strider, Strider Plus, Element, Nighjar

Tacens seria Supero

Zalman serie APS, RS i HP oraz ZM od 500 do 750W


Seasonic

Arctic Cooling seria Fusion,

zasilacze Anteca,

Be-Quiet Dark Power P10 850W-1200W,

Corsair CMSPU-400V, Enthusiast Series VX/TX, AX, HX 450W do 650W

NZXT Hale82

Seasonic (jasne!)

XFX - wszystkie


Delta

Delta OEM, DPS-400RB, GPS-550AB

Asus Atlas A-35, A-45GA, G850HA, G1000HA,

zasilacze Anteca,

Chieftec CHP-350 do CHP-500, CFT 850W do 1200W, serie A80, A85 i A135, seria Smart od GPS-350A do GPS-550A,

Enermax

Enermaxy serie Triathlor. MaxRevo, Revolution 85+, Revolution 87+, Platimax, Infinity, Liberty, Liberty Eco, Liberty Eco II, Pro 82+, Pro 82+ II, Modu 87+, Pro 87+

Lepa serie P i G

Sapphire serie Fire i Pure

Super Flower

Nox Extreme serie Pulsar, Urano (a więc dlatego Urano polecono mi w sklepie! I był naprawdę dobry), Urano 2, Apex, Krypton, Solar

NZXT serie Performance Power i Hale90

SuperFlower - wszystkie


W ten sposób lista zasilaczy polecanych znacznie się wydłużyła :D . Co do Anteca - ma wiele modeli, a prawie wszystkie są składane przez wymienione OEMy, więc można na pewno brać. OCZ pominąłem, bo biedaczyna wyzionął ducha - RIP OCZ! Pominąłem te marki, która nie są łatwo dostępne w PRL. Myślę, że na tym forum nie ma takiego idioty, który będzie sprowadzał zasilacze np z USA, płacąc za przesyłkę co najmniej 50% ceny!
Oczywiście, z całą pewnością to nie są wszystkie warte zakupu zasilacze. Ale od czegoś trzeba zacząć.


  • 1
AMD Phenom II 955
Pentagram Karakorum HP-120 AlCu + Arctic Cooling AF1225L
4 GB DDR3 1600 MHz
Było Asus Radeon HD 6950 DCU II, jest XFX 7850 z AC Mono - czego się nie robi dla tej ciszy!
SilentiumPC Deus G1 600W


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych