Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rozwiązany: Problem z włączeniem sieci WiFi


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Maci3kk

Maci3kk
  • Użytkownicy
  • 8 postów

Napisano 18 listopad 2013 - 15:41

Witam, mam problem z włączeniem Wifi. Po kliknieciu w opcjach sieci kliknalem przycisk "wylacz" i teraz mam problem z wlaczeniem :/

Komputer: HP Pavilion G6-2070sw
Przycisk do Wifi znajduje sie na klawiszu F12.
  • 0


#2 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 postów

Napisano 18 listopad 2013 - 16:45

System masz z kosmosu? Jaki? Kliknij i trzymaj FN + kliknij F12 i sieć powinna się włączyć.
Na obudowie z przodu lub może gdzieś koło panelu powinna być zapalona dioda sieci - jeśli twój laptop posiada takie funkcje.
Tym samym po włączeniu WiFi powinna pojawić się na ekranie informacja o włączeniu lub wyłączeniu.

U mnie pojawia się taka ikonka:

Dołączona grafika

Wejdź też w Start > Panel Sterownia > Sprzęt i dźwięk > Centrum mobilności w systemie Windows > Sieć bezprzewodowa
Zobacz czy jest włączona.
  • 1

#3 Maci3kk

Maci3kk
  • Użytkownicy
  • 8 postów

Napisano 18 listopad 2013 - 19:27

System to Windows 7, jesli klinke przycisk od wifi, to wałsnie nic sie nie dzieje, a dioda sie swieci dalej na czerwono.

Wejdź też w Start > Panel Sterownia > Sprzęt i dźwięk > Centrum mobilności w systemie Windows > Sieć bezprzewodowa
Zobacz czy jest włączona.


Wszedłem tam, ale nie mam "ikony" Siec Bezprzewodowa. Masz tu linka, jak to wyglada http://zapodaj.net/2...1eaa41.bmp.html

Aha i jeszcze gdy wszczesniej wlączałem wifi (gdy działało) to nic mi sie nie pojawiało na pulpicie :)
  • 0

#4 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 postów

Napisano 18 listopad 2013 - 23:02

Musisz kliknąć FN i F12... i odłącz kabel od neta jeśli to wykonujesz xD

Jeśli dalej nic to spróbuj przywracania systemu > Poradnik: Przywracanie systemu Windows XP/Vista/7
Oraz w razie czego reinstalacje sterownika do karty WiFi (nie LAN) > Poradnik: Reinstalacja sterownika
  • 1

#5 Maci3kk

Maci3kk
  • Użytkownicy
  • 8 postów

Napisano 20 listopad 2013 - 08:23

Ty źle mnie rozumiesz.
Po 1. Klawisz do Wifi jest przypisany jako głowny do klawisza F12, a pobocznym (ten z ktorym musze przytrzymac FN) jest klawisz F12 :)
Po 2. Wątpie żeby to cos było ze sterownikami, ponieważ ja to Wifi wyłączyłem ręcznie, tylko ze teraz nie umie go wlaczyc :D
  • 0

#6 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 postów

Napisano 20 listopad 2013 - 17:50

Klawiszem głównym i pobocznym jest F12, a co to jest klawisz poboczny? Bo pierwsze słyszę... Przecież to zdanie nie ma sensu

Po 1. Klawisz do Wifi jest przypisany jako głowny do klawisza F12, a pobocznym (ten z ktorym musze przytrzymac FN) jest klawisz F12 Dołączona grafika

Klawisz F12 jest od WiFi to wiem, a klawisz FN jest używany w kombinacjach do uruchamiania różnych funkcji, tak ja w twoim przypadku FN+F12
Warto też sprawdzić sam klawisz F12. Do tego HP ma przycisk na obudowie do uruchomienia WiFi (niektóre modele).

Po drugie jak wiesz lepiej to po co zakładasz temat na forum... Dziękuje za współpracę i życzę miłego dnia.
  • 1

#7 Maci3kk

Maci3kk
  • Użytkownicy
  • 8 postów

Napisano 22 listopad 2013 - 18:16

Kamil ty mnie zle zrozumiales, nie chodzi o to, ze jestem lepszy i nie chce od Ciebie pomocy, czy cos, po prostu źle sie wyrazilem w poprzednim poscie.

A co do tego Wifi, to klawisz dziala, tylko chodzi o to ze ja nie moge tego Wifi uruchomic, gdy jeszcze działało kliknąłem przycisk w opcjach połączenia (internetowego oczywyście ;P) "wyłącz" i od tamtej pory Wifi sie wylaczyło i nie wiem jak je wlaczyc :/
  • 0

#8 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 postów

Napisano 24 listopad 2013 - 22:29

Start > Panel Sterowania > Sieć i Internet > Centrum sieci i udostępnienia > Zmień ustawienia karty sieciowej (po lewo)
Znajdź swoją kartę (prawdopodobnie będą dwie, jedna włączona, a druga wyłączona).
Kliknij PPM na sieć wyłączoną (bezprzewodową) > Włącz
  • 1

#9 Maci3kk

Maci3kk
  • Użytkownicy
  • 8 postów

Napisano 26 listopad 2013 - 16:11

Dzieki Kamil, wszystko dziala jak nalezy! : D

Masz po "+"! : D
  • 0

#10 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 postów

Napisano 26 listopad 2013 - 16:31

Problem ROZWIĄZANY. Jeśli są jakiekolwiek wątpliwości, pytania proszę o założenie nowego tematu.
Wszelkie uzasadnione reklamacje/pretensje/sugestie/rady przyjmuje ekipa forum.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych