Skocz do zawartości


Zdjęcie

Proszę o pomoc w wymianie podzespołów za 1500zł


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Ishael

Ishael
  • Użytkownicy
  • 4 postów

Napisano 10 listopad 2013 - 11:57

Witam,



Mam komputer z 2006r



procesor: Intel Pentium 4 3Ghz

płyta główna: Everest nie podaje mi płyty głównej ale jakiś Asus

karta graficzna: siadła rok temu i jadę na zintegrowanej, była GeForce 7600 (jeśli dobrze pamiętam)

dysk twardy: WD Caviar Blue 500GB, 16 MB Cache (WD5000AAKS)

zasilacz: Mode Com Feel III-350 ATX

Obudowa: Mode Com Feel 607

RAM: 1472 MB (DDR2-533 DDR SDRAM)
Monitor: Samsung SM940B 19''



Chciałbym wymienić sprzęt na coś na następne 5-6 lat.

Z tego co się znam, a znam się niewiele, to wydaje mi się, że dysk twardy, obudowa i monitor mogą zostać.

Nie chciałbym kupować karty graficznej bo wydaje mi się, że nie będzie konieczna. Skoro do tej pory na starym Asusie byłem w stanie jechać tak przez rok.

Komputer używany do pracy w Internecie, filmów (ale raczej online), World of Warcraft i czekam na Thief 4, może kiedyś Diablo 3.

Wszystko chciałbym zamknąć przed 1500 zł. Jak sobie oglądam w Internecie różne konfiguracje to wychodzi mi ok 1100-1200 z 4 rdzeniowym Atlonem, RAM 4GB, zasilacz 500W

Zawsze kupowałem Intela Pentium bo uważałem, że jest silniejszy nawet przy tych samych parametrach co Atlon. Dziś to ma sens?



Z góry dziękuję za informacje i pomoc.
  • 0


#2 chevy

chevy
  • Użytkownicy
  • 266 postów
  • LokalizacjaTarnowskie Góry

Napisano 10 listopad 2013 - 14:40

Ja proponuję --> http://techplanet.pl...s=74018&s=78116
Warto dołożyć tą stówkę.

Szybki, 4-ero rdzeniowy procesor, nowej generacji! Szybka pamięć RAM. Dysk SSD 64GB na system i drobne programiki codziennego użytku. Przewiewna i ładna obudowa
Ten zasilacz weź z morelów bo jak widzisz na techplanet jest niedostępny (morele.net Corsair VS 450w)

Na razie integra ci starczy, Później możesz kupić HD7850 lub coś tańszego np. HD7770
Możesz zaoszczędzić na obudowie trochę, dając SilentiumPC Brutus M23 Pure Black


Możesz skorzystać z kodu na darmową wysyłkę i montaż w sklepie techplanet.pl. Dodaj do koszyka tę usługę *KLIK* i w koszyku, w polu "Pole na kod rabatowy:" wpisz pcfoster i kliknij zastosuj. Koszt dostawy stanie się darmowy tak jak i montaż.
  • 2
Kupujesz komputer? PRZECZYTAJ --> Stop Gotowcom!
> Mój Battlelog --> Battlelog
> Moje Konto League of Legends - LoLKing // LoLSkill

| i5 4570 | Gigabyte G1.Sniper B5 B85 | Patriot Viper III LP (2x4) 8GB 1600MHz CL10 | WD Caviar Blue 1TB | SilentiumPC Gladius M40 | ASUS DRW-24F1ST | SilentiumPC Deus G1 500w | Klawiatura: Razer BlackWidow Ultimate 2014 | Mysz: Sharkoon Drakonia | Podkładka: Sharkoon Drakonia | Słuchawki: Logitech G930 |
PCFOSTER NA FACEBOOK'u *KLIK*

#3 Ishael

Ishael
  • Użytkownicy
  • 4 postów

Napisano 10 listopad 2013 - 15:28

Obudowę i dysk twardy chciałbym zostawić ten co mam. Nagrywarki nie wypisałem, mój błąd więc przepraszam, ale też nie potrzebuję bo mam.
Zostaje mi płyta główna, procesor, RAM i zasilacz. Dziękuję Ci za wskazanie sprzętu.

Mam jeszcze takie pytanie, dlaczego nie poleca się AMD? Co prawda ja zawsze pracowałem na pentiumach bo im ufałem bardziej ale podobno nie ma między nimi różnicy.
  • 0

#4 chevy

chevy
  • Użytkownicy
  • 266 postów
  • LokalizacjaTarnowskie Góry

Napisano 10 listopad 2013 - 15:42

AMD jest z technologią do tyłu o jakieś 2 lata. Intel nie musi dawać pierdyliarda rdzeni żeby być szybsze, Intele mają po prostu lepszą technologię wykonania (22nm), w przypadku AMD jest to (33nm). Do grania brać tylko INTEL!

Na jakim złączu masz Nagrywarkę http://obrazki.elekt..._1338125439.gif ?
Obudowę wymień bo ta co masz to jakiś syf. Nie ma ona możliwości montażu dysków SSD, więc twój dysk musiał by być luzem. Nie ma też możliwości ułożenie kabli, a teraz to podstawa. :new-toy:
  • 0
Kupujesz komputer? PRZECZYTAJ --> Stop Gotowcom!
> Mój Battlelog --> Battlelog
> Moje Konto League of Legends - LoLKing // LoLSkill

| i5 4570 | Gigabyte G1.Sniper B5 B85 | Patriot Viper III LP (2x4) 8GB 1600MHz CL10 | WD Caviar Blue 1TB | SilentiumPC Gladius M40 | ASUS DRW-24F1ST | SilentiumPC Deus G1 500w | Klawiatura: Razer BlackWidow Ultimate 2014 | Mysz: Sharkoon Drakonia | Podkładka: Sharkoon Drakonia | Słuchawki: Logitech G930 |
PCFOSTER NA FACEBOOK'u *KLIK*

#5 Ishael

Ishael
  • Użytkownicy
  • 4 postów

Napisano 10 listopad 2013 - 15:55

Czyli jednak dalej będę pracował przy AMD

Nagrywarka i dysk są na SATA. Szczerze mówiąc to kable mi nigdy nie przeszkadzały. Nie jest to tylko kwestia estetyki?

Nie będę na tym komputerze robił niewiadomo czego. Dlatego nie przykładam się do łożenia w niego. Jednak przed zakupem chciałbym zapytać mądrzejszych od siebie aby nie zrobic głupoty.
  • 0

#6 chevy

chevy
  • Użytkownicy
  • 266 postów
  • LokalizacjaTarnowskie Góry

Napisano 10 listopad 2013 - 16:06

Ułożone kable > Lepszy przepływ powietrza > podzespoły mają dobrą temp. > wszystko działa poprawnie!
Burdel z kablami > gorszy przepływ powietrza > podzespoły grzeją się i głośniej pracują > wydajność się zmniejsza!

Czyli mam rozumieć że chcesz zestaw AMD? :confused_:

BTW. możesz sobie poczytać mój temat o obudowach Czym się kierować przy wyborze obudowy ?
  • 0
Kupujesz komputer? PRZECZYTAJ --> Stop Gotowcom!
> Mój Battlelog --> Battlelog
> Moje Konto League of Legends - LoLKing // LoLSkill

| i5 4570 | Gigabyte G1.Sniper B5 B85 | Patriot Viper III LP (2x4) 8GB 1600MHz CL10 | WD Caviar Blue 1TB | SilentiumPC Gladius M40 | ASUS DRW-24F1ST | SilentiumPC Deus G1 500w | Klawiatura: Razer BlackWidow Ultimate 2014 | Mysz: Sharkoon Drakonia | Podkładka: Sharkoon Drakonia | Słuchawki: Logitech G930 |
PCFOSTER NA FACEBOOK'u *KLIK*

#7 jantomx

jantomx

    Jar Jar

  • Redaktorzy
  • 2069 postów

Napisano 10 listopad 2013 - 16:20

Ja proponuje: http://techplanet.pl...s=70536&s=78629

4-rdzeniowy procesor, niezłą płyta główna, wydajna karta graficzna, 4GB RAM i porządny zasilacz. Dałem kartę graficzną bo jednak do Thi4f się na pewno przyda, więc spokojnie odpalisz na tym kompie każdą obecną grę. SSD bym sobie odpuścił zwłaszcza takie dziadowskie za 200zł bo to nie ma sensu. Buda może zostać i oczywiście dysk i nagrywarka też.

Możesz skorzystać z kodu na darmową wysyłkę i montaż w sklepie techplanet.pl. Dodaj do koszyka tę usługę http://techplanet.pl...go-pc,8129.html i w koszyku, w polu "Pole na kod rabatowy:" wpisz pcfoster i kliknij zastosuj. Koszt dostawy stanie się darmowy tak jak i montaż.
  • 2
Zapraszam na bloga - http://jantomx-blog.pl/.

#8 chevy

chevy
  • Użytkownicy
  • 266 postów
  • LokalizacjaTarnowskie Góry

Napisano 10 listopad 2013 - 16:27

Ja zamiast tego HD7770 wziął bym używanego HD5850 / HD5870. :rolleyes:
  • 0
Kupujesz komputer? PRZECZYTAJ --> Stop Gotowcom!
> Mój Battlelog --> Battlelog
> Moje Konto League of Legends - LoLKing // LoLSkill

| i5 4570 | Gigabyte G1.Sniper B5 B85 | Patriot Viper III LP (2x4) 8GB 1600MHz CL10 | WD Caviar Blue 1TB | SilentiumPC Gladius M40 | ASUS DRW-24F1ST | SilentiumPC Deus G1 500w | Klawiatura: Razer BlackWidow Ultimate 2014 | Mysz: Sharkoon Drakonia | Podkładka: Sharkoon Drakonia | Słuchawki: Logitech G930 |
PCFOSTER NA FACEBOOK'u *KLIK*

#9 Ishael

Ishael
  • Użytkownicy
  • 4 postów

Napisano 10 listopad 2013 - 16:49

Pomyliło mi się. Miałem na mysli, że zostaję przy Intelu.

Twój temat o obudowach przeczytałem juz wcześniej, pomógł - dzięki :)

Jantomx, dziekuję - chyba o to mi chodziło właśnie. Co prawda kartę graficzną chciałbym zostawić sobie na czas jak siądę do Thief4 ale reszta jest super.
  • 0

#10 jantomx

jantomx

    Jar Jar

  • Redaktorzy
  • 2069 postów

Napisano 10 listopad 2013 - 17:20

@chevy ale po co, żrą więcej prądu, gorzej się kręcą no i nie mają gwarancji lub mają krótszą od nówki HD7770.
  • 0
Zapraszam na bloga - http://jantomx-blog.pl/.

#11 chevy

chevy
  • Użytkownicy
  • 266 postów
  • LokalizacjaTarnowskie Góry

Napisano 10 listopad 2013 - 18:13

Są wydajniejsze ;) :puppyeyes:
  • 0
Kupujesz komputer? PRZECZYTAJ --> Stop Gotowcom!
> Mój Battlelog --> Battlelog
> Moje Konto League of Legends - LoLKing // LoLSkill

| i5 4570 | Gigabyte G1.Sniper B5 B85 | Patriot Viper III LP (2x4) 8GB 1600MHz CL10 | WD Caviar Blue 1TB | SilentiumPC Gladius M40 | ASUS DRW-24F1ST | SilentiumPC Deus G1 500w | Klawiatura: Razer BlackWidow Ultimate 2014 | Mysz: Sharkoon Drakonia | Podkładka: Sharkoon Drakonia | Słuchawki: Logitech G930 |
PCFOSTER NA FACEBOOK'u *KLIK*


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych