Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rozwiązany: Blue Screen przy instalacji Windowsa XP/7


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 drake95

drake95
  • Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 13 październik 2013 - 23:02

Witam .
Mam problem, który nie występował wczesniej..
Kupiłem niedawno nowy procesor AMD FX 4100 oraz nową płytę głowną ASUS M5 A97 r 2.0
Gdy próbuję instalowac windows xp wyswietla mi sie podczas ładowania danych do instalacji "blue screen"
i komputer sie restartuje ..

a gdy probuje instalacji windows 7 > Instalator zatrzymuje sie na "rozpakowywaniu plikow windows" i nic sie nie dzieje..

Prosze o pomoc poniewaz spotykam sie z tym pierwszy raz i nie wiem czy jest to wina nowego sprzetu..czy moze trzeba cos pogrzebac w ustawieniach BIOSU lub jest TO moja "niekompetencja" ale zawsze widnowsa instalowałem sobie sam bez zadnych problemow :)

a i dodam jeszcze , ze oddawałem komputer z nowo zakupionym sprzetem do serwisu i powiedzieli mi ze nie napotkali zadnnych problemow podczas instalacji windowsa...ZAINSTALOWALI MI GO..i komputer działał poprawnie..ale teraz cos sie stało i nie moge nic zrobic :(

JESZCZE RAZ PROSZE O POMOC I Z GÓRY DZIEKI :)
  • 0


#2 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 postów

Napisano 13 październik 2013 - 23:37

A jaki jest kod błędu Blue Screen-a? http://i1287.photobu...zps8d5f04b5.jpg

Przy XP może brakować sterownika SATA lub trzeba zmienić opcje w BIOS-ie
>> Wyłączenie opcji Native SATA
>> Włączenia trybu ATA/IDE Compatible
  • 1

#3 drake95

drake95
  • Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 14 październik 2013 - 09:11

STOP: 0X0000007B (0xF78d2524,0XC0000034,0X00000000, 0X00000000) taki mam kod błedu .

Pierwszy raz mam do czynienia z graficznym biosem i nie mam pojecia jak zmienic ustanienia powyzej wymienione przez Ciebie :)
  • 0

#4 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 postów

Napisano 14 październik 2013 - 14:52

Wypal na płycie MHDD jako obraz ISO, odczytaj SMART, zrób zdjęcie i daj na forum > instrukcje MHDD znajdziesz w google.

Zmień w BIOS-ie kontroler SATA z AHCI na IDE, czyli: Integrated Peripherals > On-Chip ATA Devices > RAID Mode > IDE
Lub pod nazwą Configure SATA, musisz szukać coś w tym stylu.
  • 1

#5 drake95

drake95
  • Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 14 październik 2013 - 18:35

Dzieki za pomoc :) rozwiązaniem problemu było banalne zmienienie opcji w biosie z AHCI na ide..tylko tyle !
ale oczywiscie w serwisie nie mogli mi tego powiedziec :) dzieki za pomoc :)

TEMAT DO ZAMKNIECIA
  • 0

#6 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 postów

Napisano 14 październik 2013 - 20:44

Problem ROZWIĄZANY. Jeśli są jakiekolwiek wątpliwości, pytania proszę o założenie nowego tematu.
Wszelkie uzasadnione reklamacje/pretensje/sugestie/rady przyjmuje ekipa forum.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych