Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kaspersky wykrył Trojan-Spy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Roulie

Roulie
  • Użytkownicy
  • 1 postów

Napisano 06 październik 2013 - 19:01

Ostatnio zainstalowałam Kaspersky i po zrobieniu pełnego skanu wykryło trojana (Trojan-Spy.Win32.Carberp.qtq) i znajdował się on w C:\system volume information\_restore{acff8bd4-a59f-4246-ae8d-578bbacfa439}\rp257 . Spróbowałam go usunąć Kasperskym ale wyskoczył komunikat, że jest to niemożliwe. Zaraz po tym, jak to się stało, wirus zniknął z folderu (plik nazywał się a0177810.exe). Pytanie jest takie: czy to możliwe, że wirus zmienił swoją nazwę lub lokalizację? Czy po prostu mogłam go wtedy usunąć mimo komunikatu? Przeczytałam również, że jest to wyjątkowo złośliwy trojan, który mimo usuwania ciągle włącza się wraz z rozruchem systemu. Jestem teraz w trakcie robienia drugiego skanu, po skończeniu dowiem się, czy problem nadal występuje. Proszę o pomoc.
  • 0


#2 Miodek

Miodek
  • Użytkownicy
  • 2009 postów
  • LokalizacjaPasieka

Napisano 06 październik 2013 - 21:21

Spróbuj użyć programu Malwarebytes Anti Malware. Wykonaj nim pełne skanowanie.
  • 0
Drogi analfebeto. Zamiast pisać na końcu posta "przepraszam za błędy", popraw je.

#3 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 postów

Napisano 06 październik 2013 - 23:23

Tutaj masz jak wykonać: Poradnik: Skanowanie systemu programem Malwarebytes Anti-Malware Free
Jak coś wykryje to usuń i przeskanuj jeszcze raz. Do tego przy wykryciu warto sprawdzić też logi OTL.

  • 0

#4 H2o

H2o
  • Użytkownicy
  • 6 postów

Napisano 08 październik 2013 - 18:49

Podaj logi z OTL sprawdzę je,jak coś siedzi na dysku to zaraz się tego pozbędziemy.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych