Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy chłodzenie jest dobrze zamontowane i czy dobrą stroną?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Stefan

Stefan
  • Użytkownicy
  • 28 postów

Napisano 02 październik 2013 - 20:46

Witam, dzisiaj zamontowalem chlodzenie do mojej maszyny. Zgodnie z poradnikiem zrobilem to poprawnie, ale jednak cos mi tu nie pasuje. Czy jest ono dobrze zamontowalem? Cyrkulacja powietrza jest poprawna? Tzn czy jest dobrą stroną? :P Dodam iz u góry jest kolejny wentylator http://i.imgur.com/N40O9AJ.jpg
Pozdrawiam
  • 0


#2 mw_1975

mw_1975
  • Użytkownicy
  • 2535 postów

Napisano 02 październik 2013 - 20:58

Niektóre coolery pozwalają na montaż w dwie strony. Jakie są temperatury?
  • 0
AMD Phenom II 955
Pentagram Karakorum HP-120 AlCu + Arctic Cooling AF1225L
4 GB DDR3 1600 MHz
Było Asus Radeon HD 6950 DCU II, jest XFX 7850 z AC Mono - czego się nie robi dla tej ciszy!
SilentiumPC Deus G1 600W

#3 Stefan

Stefan
  • Użytkownicy
  • 28 postów

Napisano 02 październik 2013 - 21:06

Jezeli chodzi o sam wiatraczek to jego skrydla są ustawione poprawnie, ale co do calosci to nie mam pewosci. Co do temperatur to pod obciazeniem zmiejszyly sie o jakies 4-5st, wiec mysle nie jest zle. Z tym ze wypadl mi kabelek z czujka temperatury, wczesniej chyba byl przytkniety do procka, teraz gdzies swobodnie zwiska, ale chyba nie z tego zczytuje mi temperature? Ta czujka jest chyba tylko do pokazywania temperatury na wyswietlaczu w obudowie no nie? :P
  • 0

#4 narmiak

narmiak
  • Użytkownicy
  • 52 postów

Napisano 03 październik 2013 - 14:37

Czujka była wcześniej pewnie wetknięta między żebra radiatora chłodzenia, więc podawała najwyżej temperaturę tych żeberek, a nie procesora. Odczytami obudowy w ogóle się nie kieruj, bo mogą być całkowicie mylne.
To, czy cyrkulacja powietrza jest poprawna zależy od tego, w którą stronę wieje wiatraczek i co jest po obu jego stronach. Jeżeli wentylator wywiewa powietrze w górę i jest tam chociaż otwór, to jeszcze nie jest źle. Jeżeli góra obudowy jest zasłonięta, to jest źle, ponieważ część ciepłego powietrza będzie wywiewane w lewo, gdzie zazwyczaj jest jakiś otwór lub wentylator, a część w prawo, czyli nad RAM i zostanie w obudowie.
  • 0

#5 Stefan

Stefan
  • Użytkownicy
  • 28 postów

Napisano 03 październik 2013 - 15:32

Okey dzieki, to czujke mam z banki. Co do chldozenia to juz chyba wiem, ze jest zamontowane poprawnie. Powietrze ciagnie do gory, a na gorze mam kolejny wiatrak i otwor w obudowie, takze calosc wychodzi na zewnatrz.
  • 0

#6 silent

silent
  • Użytkownicy
  • 771 postów

Napisano 05 październik 2013 - 21:15

jeżeli masz wciag w górę a nie w tył - o.k. z sugestii: masz możliwość (wolny slot) przesunięcia grafiki ciut niżej? więcej miejsca - ciut lepszy obieg.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych