Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rozwiązany: Udostępnianie obrazu na telewizor poprzez HDMI


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 nikczemnybobr

nikczemnybobr
  • Użytkownicy
  • 6 postów

Napisano 02 październik 2013 - 16:09

Cześć Wszystkim,

borykam się z problemem niemożności udostępnienia obrazu z komputera na telewizor poprzez złącze HDMI. Kiedyś, kiedy podłączałem w taki sposób pierwszy telewizor miałem ten sam problem, ale po kilku instalacjach i deinstalacjach sterowników do karty graficznej, w końcu obraz sam zaczął się udostępniać automatycznie. Teraz, po kupnie nowego telewizora, obraz idzie i na monitor i na telewizor do momentu, w który ładuje się system windows - wtedy zostaje tylko na monitorze.

Wydaje mi się, że wiem gdzie leży problem. Mam kartę graficznę Radeon HD 6950 z zestawem do obsługi wszystkich funkcji "AMD Vision Control Engine Center". Niestety po jakimś czasie od pierwszej instalacji karty graficznej, cały ten panel kontrolny przestaje się uruchamiać, a odinstalowywanie sterowników niewiele daje. Nie jestem zatem w stanie wybrać odpowiedniej opcji by udostępnić obraz z monitora na telewizor. Próbowałem w ustawieniach w panelu sterownia, z pulpitu poprzez dostęp do personalizacji i poprzez programik magictune premium - nic.

Czy ktoś widziałby jakieś rozwiązanie dla mnie? Będę bardzo zobowiązany za wszelką pomoc.
  • 0


#2 narmiak

narmiak
  • Użytkownicy
  • 52 postów

Napisano 02 październik 2013 - 20:24

Naciśnij skrót Windows+P
  • 0

#3 nikczemnybobr

nikczemnybobr
  • Użytkownicy
  • 6 postów

Napisano 02 październik 2013 - 21:16

Naciśnij skrót Windows+P

Co to dokładnie oznacza?

Komputer stacjonarny, nie laptop.
  • 0

#4 narmiak

narmiak
  • Użytkownicy
  • 52 postów

Napisano 03 październik 2013 - 14:41

W Windows Vista i nowszym (bo zakładam, że nie pracujesz na antycznym XP z taką kartą na pokładzie) jest to skrót do "prezentacji". Przełącza w Windowsie tryb wyświetlania obrazu na 2 monitorach. Jak naciśniesz ten skrót i zostawisz przyciśnięty klawisz Windows, to powinno się pojawić menu z 4 pozycjami. Po prostu wybierz odpowiednią dla siebie (czyli pewnie "Tylko 2 ekran").
  • 0

#5 nikczemnybobr

nikczemnybobr
  • Użytkownicy
  • 6 postów

Napisano 03 październik 2013 - 21:42

Ok, dzięki. Chętnie spróbuję, tylko powiedz mi (laikowi), który klawisz to klawisz "windows" ;P
  • 0

#6 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 postów

Napisano 04 październik 2013 - 16:32

Nie cytuj poprzedników i wydaje mi się, że google Ci zablokowali: http://tiny.pl/qqc2t
  • 0

#7 nikczemnybobr

nikczemnybobr
  • Użytkownicy
  • 6 postów

Napisano 05 październik 2013 - 00:49

Specjalnie wolałem się upewnić, ponieważ właśnie ten klawisz naciskałem i nie przynosiło to absolutnieżadnego efektu.
  • 0

#8 nikczemnybobr

nikczemnybobr
  • Użytkownicy
  • 6 postów

Napisano 09 październik 2013 - 20:28

Udało mi się znaleźć rozwiązanie mojego problemu. Poniżej umieszczam rozwiązanie; być może komuś pomoże:

1. Odinstalowałem sterowniki od karty graficznej (w tym CCC) za pomocą programu CCleaner.
2. Zrestartowałem komputer, a następnie przy użyciu DriverSweeper wyczyściłem wszystkie pozostałości po nich.
3. Ponownie zrestartowałem komputer i wchodząc do rejestru Windowsa (uruchom->regedit) usunąłem wszystkie wpisy z kluczem "90ba9c70f846762e".
3. Kolejny restart i instalacja najnowszych sterowników do karty graficznej.
4. CCC odpala się bez problemu, ustawiam klonowanie obrazu i na telewizorze widać to, co na monitorze.

Powodzenia!

Dziękujemy za podzieleniem się rozwiązania!
  • 1

#9 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 postów

Napisano 09 październik 2013 - 23:00

Problem ROZWIĄZANY. Jeśli są jakiekolwiek wątpliwości, pytania proszę o założenie nowego tematu.
Wszelkie uzasadnione reklamacje/pretensje/sugestie/rady przyjmuje ekipa forum.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych