Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zgranie systemu z jednego dysku na drugi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 radek493

radek493
  • Użytkownicy
  • 10 postów

Napisano 15 wrzesień 2013 - 09:43

Siema. Wczoraj złożyłem i zamówiłem komputer. Mam laptopa Sony Vaio z systemem operacyjnym windows 7. Chciałbym zainstalować ten sam system na tym komputerze. Chodzi mi o to jak i gdzie zgrać tego windowsa. Użyć jakiejś płyty czy może pendrive? Prosiłbym opis krok po kroku. Pozdrawiam!
  • 0


#2 Miodek

Miodek
  • Użytkownicy
  • 2009 postów
  • LokalizacjaPasieka

Napisano 15 wrzesień 2013 - 20:57

Można zrobić obraz partycji na przykład programem Acronis True Image. Tutoriale znajdziesz w sieci. Nie polecał bym Ci jednak takiego rozwiązania. Z własnego doświadczenia wiem, że Windows 7 zrobiony z obrazu lubi działać niestabilnie.
  • 0
Drogi analfebeto. Zamiast pisać na końcu posta "przepraszam za błędy", popraw je.

#3 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 postów

Napisano 15 wrzesień 2013 - 23:10

Raczej też polecam zainstalować system na nowo, jak zrobisz kopię to sterowniki nie będą się zgadzać, a sam system może się posypać.
  • 0

#4 Kuba

Kuba
  • Redaktorzy
  • 364 postów

Napisano 15 wrzesień 2013 - 23:43

Na pewno się posypie, system podczas instalacji sobie układa tam różne pliki instalaacyje, także dlatego po wymianie mobo trzeba przeinstalować system (da się też bez tego ale tak czy inaczej system "nie ogarnia" noego sprzętu). Już pomijam fakt ze taki laaptopowy system może się znaczni różnić od czystej wersji
  • 0

#5 narmiak

narmiak
  • Użytkownicy
  • 52 postów

Napisano 21 wrzesień 2013 - 11:34

Jeżeli masz system przypisany do laptopa (OEM), to nie możesz go zainstalować na innym komputerze, a już na pewno nie możesz korzystać z tego samego systemu (chodzi o tę samą licencję) jednocześnie na 2 komputerach.
Jeżeli masz system w wersji BOX albo z MSDN AA to musisz go najpierw odinstalować z laptopa, a potem dopiero zainstalować na komputerze stacjonarnym, lub w wypadku MSDN AA po prostu poprosić o dodatkowy klucz, lub skorzystać z klucza do innej wersji systemu (angielskiej na przykład).
Klonowanie dysku zadziałałoby i tak wyłącznie w sytuacji, gdy na obu komputerach są takie same komponenty (2 takie same laptopy na przykład), bo w przeciwnym wypadku system się po prostu wykrzaczy, albo będzie chodził niestabilnie.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych