Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy można złożyć własnego laptopa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Babcua

Babcua
  • Użytkownicy
  • 1 postów

Napisano 14 wrzesień 2013 - 18:20

Mam laptopa Asus Notebook F5SL Serier
Procesor: Itel Core 2 duo CPU
Karta Graficzna : ATI Mobility Radeon HD 3470
Ram: 3 GB
Na komputerach się nie znam za dobrze, nie orientuje się jakie karty są najlepsze itp. Więc mam pytanie czy, gdyż jak łatwo zauważyć mój laptop nie jest zbyt dobry, i czy dałoby radę wymienić poszczególne części w nim, i co wiązałoby się z ewentualną wymianą danej części, jaki byłby mniej więcej koszt tego itp. Nie wymagam jakiegoś super laptopa na którym będzie działać GTA V, ale aby chodził płynnie, a w grach typu LOL, miał normalną ilość FPS, a nie jak teraz, że na najmniejszych wymaganiach ok. 20 FPS. W sumie chciałbym mieć procesor i3, ale jako, że jestem żółtodziobem w tym temacie, więc czekam na waszą pomoc. Więcej potrzebnych danych mogę podać w innych postach.
  • 0


#2 MC Paweł

MC Paweł
  • Użytkownicy
  • 203 postów
  • LokalizacjaZawsze tam gdzie Ty...

Napisano 14 wrzesień 2013 - 19:06

Nie można wymienić procesora w tym laptopie.
  • 0
My rig (FIZZA):
Spoiler


Dołączona grafika Pawiq98

#3 Kuba

Kuba
  • Redaktorzy
  • 364 postów

Napisano 14 wrzesień 2013 - 20:35

W niektórych wypadkach, jeśli dany model występował z mocniejszym Cpu da się zrobić podmiankę (o ile procesor nie jesst przylutowany i bios go obsłuży), ale nie ma opcji żeby wsadzić procesor pod inną podstawkę, nikt nie produkuje nowwych lepszych płyt głównych do starych laptopów. Takie rzeczy tylko w stacjonarce, tutaj nie da się zmienić tylko 3 elementów

Ale co do tego czy da się złożyć laptopa, to częściowo tak. Znaczy jedna firma -xnote oferuje konfigurowalne do pewnego stopnia laptopy- możesz dobrać sobie jak chcesz procesor, grafikę, dysk, sieciówkę, ponoć będzie można u nich kupić np. nową grafikę na podmiankę
  • 1

#4 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 postów

Napisano 14 wrzesień 2013 - 22:55

Nie wsadzisz tam nic innego jak Intel Core Solo, Intel Core Duo, Intel Core 2 Duo, Intel Celeron M, Intel Celeron, czyli biznesu nie zrobisz.
  • 0

#5 Torad_eu

Torad_eu
  • Użytkownicy
  • 105 postów

Napisano 20 wrzesień 2013 - 10:16

Generalnie rzecz biorąc składanie laptopa,kupno osobno każdej z części- mija się z celem,nie jest to opłacalne a juz tym bardzej praktykowane. Warto pomysleć o kupnie całego zestawu, nowego laptopa.
  • 0

#6 Jaro070

Jaro070
  • Użytkownicy
  • 352 postów
  • LokalizacjaBieszczady

Napisano 21 wrzesień 2013 - 16:52

Generalnie rzecz biorąc składanie laptopa,kupno osobno każdej z części- mija się z celem,nie jest to opłacalne a juz tym bardzej praktykowane. Warto pomysleć o kupnie całego zestawu, nowego laptopa.


A kto coś mówił o kupowaniu każdej części osobno? W XNOTE (oraz tańszym HawkForce) jest po prostu konfiguracja podstawowa laptopa i można sobie dokupić mocniejsze podzespoły, gwarancję itp.
  • 0
polecanelaptopy.wordpress.com
JR2oPAn.png


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych