Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem z konfiguracją TP-LINK TL- WR743ND, brak internetu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Elexio

Elexio
  • Użytkownicy
  • 12 postów

Napisano 28 sierpień 2013 - 22:05

Witam.
Ostatnio zakupiłem router TP-LINK TL- WR743ND.
Od samego początku mam z nim problem, a mianowicie nie mogę poradzić sobie z jego konfiguracją.
Robię wszystko tak jak w instrukcji podane, jednak to do niczego nie prowadzi. Co prawda na innych urządzeniach znajduje sieć którą utworzę, ale po podłączeniu się do niej nie ma internetu. Po połączeniu routera z komputerem wgl nie ma internetu. W 'połączenia sieciowe" niby wykrywa, ale każda strona jest niedostępna. Przeczytałem 'x' for próbując rozwiązać ten problem, jednak nic nie pomogło. Może tutaj znajdzie się osoba która pomoże mi skonfigurować to urządzenie, mam przynajmniej taką nadzieję.
  • 0


#2 narmiak

narmiak
  • Użytkownicy
  • 52 postów

Napisano 07 wrzesień 2013 - 17:47

Jeżeli łączysz się bezprzewodowo, to router może mieć skonfigurowaną opcję WPS i do poprawnego podłączenia się do sieci musisz jeszcze nacisnąć odpowiedni przycisk na urządzeniu.
Jeżeli jednak nawet po kablu nie ma internetu, to prawdopodobnie źle konfigurujesz router, lub dostawca ma jakieś dodatkowe zabezpieczenie (na przykład filtrowanie adresów MAC, ograniczenie TTL pakietów itp.)
  • 0

#3 Elexio

Elexio
  • Użytkownicy
  • 12 postów

Napisano 06 październik 2013 - 19:41

Pisałem na kilku forach, nic nie pomogło. Dopiero zadzwoniłem do dostawcy, przyjechał, sam nad tym siedział blisko 3h ale wszystko już w jak najlepszym porządku. Temat do zamknięcia
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych