Skocz do zawartości


Zdjęcie

Komputer do programów Photoshop 6.0 i CS4 za 4-5tys.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 asiiul

asiiul
  • Użytkownicy
  • 1 postów

Napisano 07 sierpień 2013 - 14:45

Witam, nie wiem czy to dobry dział.
Mój komputer stacjonarny już jest na skraju wytrzymałości.
Na komputerze mam zainstalowane dwa photoshopy 6.0 i cs4 (po co? kiedyś nie byłam przyzwyczajona do cs4 i nie umiałam w nim retuszować, chociaż teraz używam tylko jego.) Wszystkie zdjęcia mam na dysku zewnętrznym.
Nie mam praktycznie już żadnego większego programu zainstalowanego, nie mam też żadnej gry.
na dysku C mam wolnego miejsca zaledwie 150MB (!!??), już wcześniej mialam problemy z pamięcią wiec photoshopa cs4 przeniosłam na dysk D i było dobrze.. do czasu.
Podczas pracy w photoshopie pojawiają się komunikaty o braku pamięci, więc zaczęłam usuwać jakieś głupoty z pulpitu (jakieś np. demotywatory czy obrazki mimo że dużo ich nie było), pomoglo to na chwile, teraz ani photoshop CS4 ani 6.0 nie chce się w ogóle(!) otworzyć, a ja już nie mam co usunąć. Chciałam odinstalować tą starszą wersje, ale kiedy otwieram Panel Sterowania i chce usunąć ps 6.0 pokazuje mi się komunikat o tym że, coś w stylu 'nie można go znaleźć' [?]
Komputer ma może ze 4 lata..
Dlatego pomyślałam że zainwestuje w nowy, wypasiony, szybki komputer i monitor do fotografii i zainstaluje w nim tylko cs4.
Tutaj pytanie. Jaki?
Nie znam się kompletnie, nawet nie wiem ile taki komputer może kosztować i jakimi parametrami się kierować.
Jeżeli chodzi o cenę - czy 4-5 tyś wystarczy?
Dziękuje za pomoc.
  • 0


#2 chevy

chevy
  • Użytkownicy
  • 266 postów
  • LokalizacjaTarnowskie Góry

Napisano 07 sierpień 2013 - 15:32

Myślę, że komputer nawet za 2000zł starczy do samej obróbki zdjęć. Chyba, że chciał byś robić filmiki w Sony Vegas czy Cinema 4D. Ja mam już też dość starego kompa za ok. 1500zł i Photoshop 6 na nim działa bez problemów. Jeżeli masz zaoszczędzone te 4-5 tys. to warto kupić jakiś wydajny sprzęcik za 4500,- i wszystko będzie ci działać jak należy przez ok 5/6 lat. :rotfl:

Takim zestawem pograsz w najnowsze gierki na Ultra w full HD i uruchomisz każdy program. cena to ok. 2938,-
  • 0
Kupujesz komputer? PRZECZYTAJ --> Stop Gotowcom!
> Mój Battlelog --> Battlelog
> Moje Konto League of Legends - LoLKing // LoLSkill

| i5 4570 | Gigabyte G1.Sniper B5 B85 | Patriot Viper III LP (2x4) 8GB 1600MHz CL10 | WD Caviar Blue 1TB | SilentiumPC Gladius M40 | ASUS DRW-24F1ST | SilentiumPC Deus G1 500w | Klawiatura: Razer BlackWidow Ultimate 2014 | Mysz: Sharkoon Drakonia | Podkładka: Sharkoon Drakonia | Słuchawki: Logitech G930 |
PCFOSTER NA FACEBOOK'u *KLIK*

#3 MC Paweł

MC Paweł
  • Użytkownicy
  • 203 postów
  • LokalizacjaZawsze tam gdzie Ty...

Napisano 07 sierpień 2013 - 15:59

Fajnie, że mój zestawik wykorzystałeś :) Świetna karta graficzna jak za tą cenę!!!
  • 0
My rig (FIZZA):
Spoiler


Dołączona grafika Pawiq98

#4 chevy

chevy
  • Użytkownicy
  • 266 postów
  • LokalizacjaTarnowskie Góry

Napisano 07 sierpień 2013 - 16:03

Pobrałem te twoje zestawy, bardzo fajne są!!!
  • 0
Kupujesz komputer? PRZECZYTAJ --> Stop Gotowcom!
> Mój Battlelog --> Battlelog
> Moje Konto League of Legends - LoLKing // LoLSkill

| i5 4570 | Gigabyte G1.Sniper B5 B85 | Patriot Viper III LP (2x4) 8GB 1600MHz CL10 | WD Caviar Blue 1TB | SilentiumPC Gladius M40 | ASUS DRW-24F1ST | SilentiumPC Deus G1 500w | Klawiatura: Razer BlackWidow Ultimate 2014 | Mysz: Sharkoon Drakonia | Podkładka: Sharkoon Drakonia | Słuchawki: Logitech G930 |
PCFOSTER NA FACEBOOK'u *KLIK*

#5 jantomx

jantomx

    Jar Jar

  • Redaktorzy
  • 2069 postów

Napisano 11 sierpień 2013 - 18:21

Po co Ci tak mocna karta graficzna? Znacnzie lepiej zainwestować w lepszy procesor niż przepłacać za kartę...

Proponuje: http://techplanet.pl...s=77450&s=73969

Lepszy procesor z cichym chłodzeniem, porządna płyta główna, dysk 1TB + SSD 128GB, 16GB RAM, fabrycznie wyciszona obudowa, cichy zasilacz, monitor 24" FullHD.
  • 0
Zapraszam na bloga - http://jantomx-blog.pl/.


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych