Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy zasilacz wytrzyma kartę graficzną Asus 9800GT 512M DDR3?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gffizdek

Gffizdek
  • Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 06 sierpień 2013 - 20:35

Witam!
Niedawno otrzymałem komputer, i mam okazje dokupić do niego kartę graficzną Asus 9800GT 512M DDR3 za przysłowiową "flaszkę", ale zastanawiam się czy mój zasilacz da sobie radę (Niezbyt się na nich znam). Jeśli temat powinienem założyć w dziale "Karty graficzne" to przepraszam, i proszę o wybaczenie.
Specyfikacja mojego komputera:
Procesor: Intel Core 2 Duo E6300 1.8Ghz (Podkręcony do 2.3Ghz, ale nie zmieniałem napięcia)
Płyta główna: Micro-Star MS-7357, Chipset: Intel P35\G33\G31
Ram: Kingston 2GB Dual Channel (2x 1GB) 677 Mhz
Specyfikacja karty: http://www.asus.com/...#specifications (aktualnie mam zintegrowaną)
Zasilacz: Power Man Ip-p410q3-2410W (410W ale wiem że z tym różnie bywa)

Do komputera podłączony jest tylko 1 dysk Samsunga 160GB, i nagrywarka (też Samsunga), modele może podam później (Jeśli to istotne), bo aktualnie muszę mieć włączony komputer, a nie mam dostępu do dysku i nagrywarki bez ruszania kabli.

Nie mam za wiele pieniędzy, więc wolałbym uniknąć wymiany zasilacza (chyba że jest absolutnie konieczna).

Dziękuje i pozdrawiam
Gffizdek
  • 0


#2 MC Paweł

MC Paweł
  • Użytkownicy
  • 203 postów
  • LokalizacjaZawsze tam gdzie Ty...

Napisano 06 sierpień 2013 - 20:45

Myślę, że nie da sobie rady. Jak zastanawiasz się nad zasilaczem który spokojnie uciągnie tą kartę to polecam:
XFX ATX Core 450W 120mm 80+ niemodularny, świetny zasilacz oparty na konstrukcji SeaSonica (najlepsza firma zasilaczy do komputerów)
SilentiumPC Deus 500W PSU 80Plus Bronze 4xPEG niemodularny, bardzo sprawny zasilacz, trochę tańszy od XFX
Thermaltake SP-450MPCBEU modularny, dobry zasilacz
  • 1
My rig (FIZZA):
Spoiler


Dołączona grafika Pawiq98

#3 Gffizdek

Gffizdek
  • Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 07 sierpień 2013 - 09:46

Naprawdę nie da rady nic tańszego? Z tą kartą graficzną ten komputer jest wart max. 300 zł, trochę bez sensu dokupywać do niego zasilacz, który kosztuje prawie tyle co cały zestaw razem wzięty.
  • 0

#4 t.luk

t.luk
  • Użytkownicy
  • 331 postów
  • LokalizacjaPolandia

Napisano 07 sierpień 2013 - 10:34

Albo ma być tanio albo ma być dobrze :)
  • 1

multi multa sciunt nemo omnia...


#5 Gffizdek

Gffizdek
  • Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 07 sierpień 2013 - 19:00

Hmm... Czy zasilacz kompletnie nie uciągnie na tej karcie, czy uciągnie z tym że będę musiał liczyć się z tym że kiedyś mi wybuchnie i zabije wszystkie podzespoły i przy okazji psa sąsiadki?
Jeśli ta druga opcja to zaryzykuje bo i tak nie mogę sobie aktualnie pozwolić na wydatek > 200zł, a miesiąc jeszcze młody i do wypłaty daleko... (Proszę o konkretną odpowiedź, nawet jeśli tego nie pochwalacie)
  • 0

#6 MC Paweł

MC Paweł
  • Użytkownicy
  • 203 postów
  • LokalizacjaZawsze tam gdzie Ty...

Napisano 07 sierpień 2013 - 19:53

To drugie.
  • 0
My rig (FIZZA):
Spoiler


Dołączona grafika Pawiq98


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych