Skocz do zawartości


Zdjęcie

Od kiedy zacząć naukę programowania?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1 Radd

Radd
  • Użytkownicy
  • 2 postów

Napisano 04 sierpień 2013 - 17:07

Cześć, mam 16 lat i zastanawiałem się niedawno nad swoją przyszłością. Patrzyłem na rózne kierunki studiów, różne zawody i zainteresował mnie zawód programisty. Tylko czy w wieku 16 lat nauka programowania ma jakikolwiek sens? Wcześniej trochę próbowałem ale bardzo mało, praktycznie jestem laikiem. Mam jeszcze 3 lata nauki w liceum i trzeba iść na studia więc...

Na początek, naucz się NIE zakładać dwóch identycznych tematów na ten sam temat.
  • 0


#2 ~janusz

~janusz
  • Użytkownicy
  • 238 postów

Napisano 04 sierpień 2013 - 18:05

Tak. Powiedziałbym nawet, że to najwyższy czas na rozpoczęcie. Potem na studiach jest luźno (przynajmniej na początku nie prosisz ludzi o pomoce czy też gotowe projekty).
  • 0

#3 Miodek

Miodek
  • Użytkownicy
  • 2009 postów
  • LokalizacjaPasieka

Napisano 04 sierpień 2013 - 21:19

Jeśli nie masz zamiaru (lub już wybrałeś inaczej) uczyć się w technikum o profilu informatycznym, to warto przede wszystkim zacząć od algorytmiki. Wszelakie pomoce naukowe znajdziesz bez problemu.
  • 0
Drogi analfebeto. Zamiast pisać na końcu posta "przepraszam za błędy", popraw je.

#4 silent

silent
  • Użytkownicy
  • 771 postów

Napisano 07 sierpień 2013 - 11:35

w niemal każdym wieku można uczyć się programowania. oczywiście szanse na skuteczne nauczenie nawet podstaw C 10-latka są niezbyt duże, ale np. oprogramowanie sterownika pewnej zabawki (?) znanej firmy L..O, to programowanie przy pomocy języka ciut wyższego poziomu.
ostatecznie programowanie, to przewidywanie połączeń przyczyna-skutek i opisywanie tego przy pomocy mniej lub bardziej przyjaznego języka obcego. świadomość kultury środowiska ;) zdecydowanie pomaga w programowaniu. wiele osób zaczynało od "hello world". i wiele na tym kończyło :D
  • 0

#5 mw_1975

mw_1975
  • Użytkownicy
  • 2535 postów

Napisano 07 sierpień 2013 - 12:05

Dziwię się, dlaczego nawet 12-latki piszą "Czy mając 12 lat NIE JEST już za późno na naukę programowania?"

"Szczerze" Wam napiszę - w wielu 12 lat już na wszystko jest za późno. Jest się już tak starym, że powinno się spać w trumnie :D .

Studia informatyczne zaczyna się w wieku 18-19 lat. Czy to nie daje do myślenia??? A jeśli chcesz być Crackerem (u nas na takich mówi się "Hacker"), to i tak musisz szukać w Sieci, albo szukać kontaktów z innymi Crakcerami. Poza tym, programowanie to nie sport, tylko zawód. Trudno tu robić zawody sportowe. Są takie, jasne, ale w pracy dostaje się zadanie do wykonania i tyle. W tokarni też się dostaje zestaw części do wytoczenia. Norma.
  • 0
AMD Phenom II 955
Pentagram Karakorum HP-120 AlCu + Arctic Cooling AF1225L
4 GB DDR3 1600 MHz
Było Asus Radeon HD 6950 DCU II, jest XFX 7850 z AC Mono - czego się nie robi dla tej ciszy!
SilentiumPC Deus G1 600W

#6 gutek

gutek
  • Użytkownicy
  • 2 postów

Napisano 09 sierpień 2013 - 16:08

No najlepiej jak najszybciej. Ja programowanie zacząłem ogarniać dopiero na studiach, ale miałem kumpla w liceum, który w wieku 16 lat nieźle programował już w kilku językach. Dużo zależy od Twoich predyspozycji, ale ważny jest też trening.
  • 0

#7 kaem

kaem
  • Użytkownicy
  • 2 postów

Napisano 24 listopad 2014 - 14:24

Mówi się teraz, żę 3 języki to podstawa: polski, anigielski i programowania ;) Ja swoje dzieci 'oswajam' z tym ostatnim językiem, bo one się tym interesują, ich kolega chodzi na zajęcia do Inteligentnej Planety na Wilanowie, je też tam posłałam. Teraz w całej Polsce coraz więcej takich placówek. 'Za moich czasów' niesttey nie było takich możłiwośći :/


  • 0

#8 Raimundo

Raimundo
  • Użytkownicy
  • 11 postów

Napisano 19 marzec 2016 - 23:16

Zamiast pytać siadaj do kursów na necie i próbuj coś tworzyć :D






//Raimundo


  • 0

#9 karpik

karpik
  • Użytkownicy
  • 228 postów

Napisano 17 maj 2016 - 07:13

Najlepsze moim zdaniem są kursy video. Wprawdzie jest wiele ksiażek ale i tak będziesz musiał prędzej czy póśniej przysiąść się do komputera....Proponuję zacząć od nauki programowania w Php. Da Ci to solidne podstawy. Dobry kurs ma na przykład strefa kursów:

http://strefakursow....od_podstaw.html

 

Nie jest drogi ale masz tam całe podstawy. 


  • 0

#10 malta

malta
  • Użytkownicy
  • 48 postów

Napisano 02 grudzień 2016 - 10:22

Ważne jest także, aby wybrać odpowiedni hosting. Sama poszłabym w kierunku vps - ów. Ciekawą ofertę widziałam nawet tutaj: https://www.arubaclo...ate-server.aspx - hosting vps gwarantuje wysokie standardy oraz wydajność. Moża testować całkowice za darmo przez 60 dni, dzięki voucherowi. Po tym czasie można wykupić dla siebie jakąś odpowiednią wersję. 


  • 0

#11 hhenryk88

hhenryk88
  • Użytkownicy
  • 65 postów

Napisano 14 październik 2017 - 09:23

Naukę programowania warto zacząć jak najwcześniej, zajmuje ona bowiem wiele lat, ale właściwie można ją rozpocząć w każdym wieku, choć im później, tym będzie to trudniejsze. Warto poszukać jakichś kursów z praktycznymi zadaniami, dobrze przygotowane są te od Kodologia https://kodologia.pl - piszesz kod, ich system go weryfikuje, informuje o postępach, podpowiada rozwiązania, to sporo ułatwia.


  • 0

#12 GabiPhon

GabiPhon
  • Użytkownicy
  • 2 postów

Napisano 15 styczeń 2018 - 10:41

od czego najlepiej zacząć?


  • 0

#13 Fumik6

Fumik6
  • Użytkownicy
  • 5 postów

Napisano 16 styczeń 2018 - 23:22

Myślę, że dobrym pomysłem byłoby poszukanie jakiegoś sprawdzonego info w tym temacie w Internecie. Jest to moim zdaniem dość sensowne rozwiązanie.


  • 0

#14 tert

tert
  • Użytkownicy
  • 319 postów

Napisano 29 listopad 2018 - 07:36

It ciagle się rozwija. Zauwazyłem bardzo wiele nowych tendencji
 
Ouscourcing it, który zaczyna być coraz bardziej popularny. Firmie o wiele bardziej opłaca sie skorzystać z takiej opcji niż zatrudniać informatyka:
 
Stawianie na aplikacje mobilne.
Bardzo duży wpływ mediów społecznościowych na reklamę
Oraz coraz czestsze korzystanie z usług internetu przez wiele osob.

  • 0

#15 Adamila021

Adamila021
  • Użytkownicy
  • 116 postów

Napisano 31 marzec 2019 - 08:32

Ja to widziałam nawet zabawki dla kilkulatków, które mogą już być bardzo dobrym wprowadzeniem do nauki programowania :D Tu już można nauczyć pewnych schematów, logicznego myslenia, skutecznego rozwiązywania problemów, jednak nie ma też co w tym kierunku przesadzać. Na pewno sam kierunek nauczania bardzo dobry, przekonałam się o tym wchodząc na https://dotlinkers.pl/en/ Jest to firma specjalizująca się wyłącznie w rekrutacji dla działów IT, zobaczcie sobie ich oferty pracy


  • 0

#16 Krisiti90

Krisiti90
  • Użytkownicy
  • 91 postów

Napisano 14 czerwiec 2019 - 06:25

Rzeczywiście już od dziecka można uczyć się pewnych schematów, odpowiedniego myślenia pod programowanie. Jednak myślę, że taka typowa nauka to nie wcześniej niż w liceum, ja chyba tak to bym widziała. Można przy okazji pobawić się też w elektronikę i programować fajne rzeczy codziennego użytku :) Z pomocą tu przyjdą zestawy arduino, takie można znaleźć w sklepie dla elektroników https://yaboo.pl/ Trzeba też w nauce robić jakieś ciekawsze rzeczy.


  • 0

#17 isabela

isabela
  • Użytkownicy
  • 919 postów

Napisano 31 sierpień 2020 - 12:31

Widzę tutaj naprawdę konkretne, przydatne informacje - świetnie, że się nimi dzielicie.


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych