Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rozwiązany: Błąd przy instalacji programu UFRAW do GIMP


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Shine

Shine
  • Użytkownicy
  • 8 postów
  • Lokalizacjapomorze

Napisano 26 lipiec 2013 - 19:20

Witam, obrabiam zdjęcia w gimpie, który do obróbki w formacie RAW potrzebuje programu UFRAW. No i tu powstaje problem. Tuż po ściągnieći programu i otworzeniu go wyskakuje mi okno z informacją , że nie mam "libgdk-win32-2.0-0.dll". Okienko sugerowało mi jeszcze raz spróbowania zainstalowania programu. Niestety za każdym razem nieskutecznie. Czy to wina komputera? Jeśli nie, to czego?
  • 0


#2 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 postów

Napisano 26 lipiec 2013 - 22:31

Nie podpinamy się pod inne tematy, tym bardziej, że jest to temat z około 2 miesięcy

Możesz pobrać ten plik i wkleić go do lokalizacji C:/Program Files/GIMP 2/32/bin - przed wklejeniem rozpakuj go z .ZIP

Znalazłem też żeby zainstalować ten program go lokalizacji, gdzie jest program GIMP, polecam zrobić to tak:

1. Na początek odinstaluj program UFRAW - Dodaj/Usuń programy
2. Odinstaluj program GIMP przez program Revo Uninstaller (Pobierz wersje Freeware) - Ustaw tryb zaawansowany przy odinstalowaniu
3. Usuń wszystkie inne pliki/foldery z partycji C - Jeśli nie zmieniałaś lokalizacji masz ten program w C/Program Files/GIMP 2
4. Sprawdź czy w START nie ma nic po GIMP
5. Pobierz program CCleaner, przeczyść rejestr i system: Poradnik: Czyszczenie systemu za pomocą programu CCleaner
6. Uruchom ponownie komputer
7. Zainstaluj GIMP-a - najnowsza wersja
8. Zainstaluj UFRAW
WAŻNE: PRZY LOKALIZACJI PODCZAS INSTALACJI WYBIERASZ ŚCIEŻKĘ TAM GDZIE ZAINSTALOWAŁAŚ PROGRAM GIMP!
JEŚLI JEST TO ŚCIEŻKA DOMYŚLNA TO WYBIERASZ C:/PROGRAM FILES/GIMP 2 - PRZED WPISANIEM SPRAWDŹ!

Nie wiem czy zadziała, ale warto spróbować. Z tego co też czytałem to ten program współpracuje dobrze z wersją programu 2.6
  • 0

#3 Shine

Shine
  • Użytkownicy
  • 8 postów
  • Lokalizacjapomorze

Napisano 28 lipiec 2013 - 17:08

Jejciu, aż nie chce mi się wierzyć, ale DZIAŁA! Wielkie dzięki. Po tylu nieudanych próbach, w końcu się udało.
Teraz mogę zabierać się do obrabiania zdjęć. Jeszcze raz dziękuję :)
  • 0

#4 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 postów

Napisano 28 lipiec 2013 - 21:03

Problem ROZWIĄZANY. Jeśli są jakiekolwiek wątpliwości, pytania proszę o założenie nowego tematu.
Wszelkie uzasadnione reklamacje/pretensje/sugestie/rady przyjmuje ekipa forum.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych