Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wolno działający internet z Netia Spot po WiFi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 IAMT

IAMT
  • Użytkownicy
  • 4 postów

Napisano 24 lipiec 2013 - 15:31

Cześć.
Na wstępie chciałbym prosić o podejście do mnie i do mojego problemu z dużym dystansem i jeśli ktoś chciałby mi pomóc to bardzo proszę pisać bardzo prostym językiem co mam zrobić i jak to zrobić, bo nie mam zielonego pojęcia o komputerach.

Co do problemu. Ponad tydzień temu wyprowadziłem się i trafiłem do mieszkania gdzie jest (jak się dowiedziałem) Netia Spot (taka czarna skrzynka na ścianie). Po podłączeniu się i wpisaniu hasła internet działa, ale wolno. W sumie zostawiłbym to w spokoju gdyby wszystkim tak działało, ale w domu oprócz mnie działają jeszcze 2 komputery korzystające z tego Netia Spot i wszystkim internet śmiga, tylko mi nie, filmików z YouTube nie ma mowy, przeglądanie niektórych stron zajmuje wiele minut, o pobieraniu czegokolwiek nie ma mowy.
Dodam, że tylko u mnie ten internet chodzi tak wolno, niezależnie czy ktoś jeszcze jest w domu i korzysta z internetu, czy tylko ja sam.
Czy ma ktoś jakiś pomysł co się dzieje?
  • 0


#2 zacny

zacny
  • Użytkownicy
  • 212 postów

Napisano 24 lipiec 2013 - 18:23

Takie zachowanie może mieć wiele przyczyn. Możesz mieć np. zaśmiecony komputer, zbyt dużo procesów włączonych. Jakieś przeglądarki używasz ? Jeśli np. Chrome to sprawdź na innej. Jakiego masz antywirusa ? Z internetu korzystasz przez WiFi czy po kablu ?
  • 0
Zapraszam na moją stronę http://pasjonata-komputerowy.pl

Pozdrawia,
Zacny :)

#3 IAMT

IAMT
  • Użytkownicy
  • 4 postów

Napisano 24 lipiec 2013 - 19:23

Korzystam z Chrome.
Internet idzie przez WiFi.
Antywirus to Avast. robiłem niby skan kompa i nic nie wykrył. Komp chyba nie jest zaśmiecony- przynajmniej mało rzeczy mam
W domu jak wracam też mam WiFi i działa normalnie.
  • 0

#4 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 postów

Napisano 24 lipiec 2013 - 22:01

Jaki masz tam router? Podłącz się kablem i zobacz jak działa.
  • 0

#5 IAMT

IAMT
  • Użytkownicy
  • 4 postów

Napisano 25 lipiec 2013 - 06:34

Szukałem na tym pudełku i nie znalazłem tam nic oprócz Netia Spot.
Kabla nie mam, zresztą chyba nie o to chodzi, żeby podłączyć się kablem i udawać, że po problemie.
  • 0

#6 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 postów

Napisano 25 lipiec 2013 - 10:45

A kto Ci, że po problemie? Czytaj ze zrozumieniem. Podłącz i sprawdź jak działa...

Po drugie trzeba zresetować router, trzymając przez około 20 sekund przycisk i skonfigurować od nowa.
  • 0

#7 IAMT

IAMT
  • Użytkownicy
  • 4 postów

Napisano 25 lipiec 2013 - 13:41

Szukałem i kabla nie ma.
Trzymałem już ten przycisk od resetowania i dalej nic.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych