Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zagubione partycje podczas instalacji Linux


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 cocolino202

cocolino202
  • Użytkownicy
  • 1 postów

Napisano 22 lipiec 2013 - 21:40

Witam!!!
Mam pewien problem z utratą partycji na dysku.
Instalowałam Linux Ubuntu po raz pierwszy w życiu:) i zginęły mi 4 partycje na dysku twardym. Nie muszę dodawać że na jednej z nich znajdowały się bardzo ważne dane :)

Ogólnie to mam laptopa, który posiada 2 dyski twarde: 120GB na którym znajduję się system operacyjny Windows 7, oraz drugi 1000GB, podzielony na 4 partycje, na których znajdowały się dane i ok. 100 GB nie przydzielonego miejsca. Chciałam utworzyć partycję na Ubuntu właśnie na tym wolnym miejscu 5 GB. Instalacji Ubuntu nawet nie ukończyłam, bo wyskakiwał mi jakiś błąd. Po ponownym uruchomieniu Windows widziałam tylko partycję c, która znajduję się na tym dysku 120 GB, oraz partycje d 5 GB, której wcześniej nie było, a reszty partycji już nie było!!!!!!!!!!!!!
Uruchomiłam pc za pomocą bootowalnej płyty z Linux Knopixx. Pod knopixxem widać wszystkie partycje. Z 3 ostatnich przerzuciłam już dane. Nie mogę tylko uzyskać dostępu do pierwszej (pod Windowsem była to partycja d).
Pomóżcie proszę jak uzyskać dostęp do tej partycji, albo przywrócić wszystkie partycję żeby działały z powrotem pod Windows.
Poniżej załączam obraz komunikatu który pojawia się podczas próby próby otworzenia tej partycji pod Knopixem
[attachment=1191:linux komunikat a.jpg

Załączone pliki


  • 0


#2 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 postów

Napisano 22 lipiec 2013 - 22:24

Spróbuj otworzyć tą partycje np. Linux Ubuntu LiveCD lub GParted.
Jeśli uda CI dane odzyskać to w GParted usuń tylko partycje z dysku 1000GB i utwórz je od nowa.
  • 0

#3 silent

silent
  • Użytkownicy
  • 771 postów

Napisano 23 lipiec 2013 - 22:56

zakładam, że wiesz jak knoppix widzi dysk 1000G - zakładam, że ten dysk to /dev/sdb
uruchom terminal; fdisk -l /dev/sdb
i zamieść wyniki
na jakim dokładnie etapie przerwałaś instalację ubuntu?
  • 0

#4 Duath

Duath
  • Redaktorzy
  • 2117 postów
  • Lokalizacja404

Napisano 24 lipiec 2013 - 07:45

Przejrzyj najpierw TEN TEMAT.
Ja z partycji linuxowych odzyskiwałem dane za pomocą Pandora File Recovery. Przyznać muszę, że program grzebał dość głęboko. Jedyna wada, to odzyskiwanie niezbyt dużej ilości rodzajów plików. Jeśli tymi ważnymi danymi były zdjęcia, dokumenty, to warto pobawić się tym programem.
  • 0

Intel i5-3570K @ 4.2GHz | ASRock Z77 Extreme4 | Corsair Vengeance LP 16GB | Radeon HD7870 | Samsung 840 Pro 128GB | Samsung F3 1TB | Xonar DG | OCZ ModXStream Pro 500W
 

Duath



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych