Skocz do zawartości


Zdjęcie

Niespodziewane wyłączanie sie systemu podczas gry


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 Xartes

Xartes
  • Użytkownicy
  • 6 postów

Napisano 19 lipiec 2013 - 10:59

Witam!
Z gory przepraszam za brak ż, o zamkniete, ą itp lecz mam problemy z pisaniem tych znakow (poprostu klawiatura nie łapie kombinacji o+alt, a kombinacje a+alt już łapie).
Otoż mam pewien problem. Kupiłem sobie jakieś poł roku temu komputer. Wszystko działało pieknie, aż do niedawna. Około miesiąca borykam sie z problemami. Problemy zaczeły sie kiedy spalił mi sie zasilacz (wyłaczyli prąd podczas działania komputera i poszedł...). Po wymianie przez około dwa tygodnie nie było problemow. Poźniej zaczeło sie robic nie fajnie. Komputer podczas grania (bo do tego jest głownie używany) sie przegrzewal i wyłączał, lecz tylko podczas grania w nowsze tytuły. Po pewnym czasie problem z przegrzewaniem sie zniknął, lecz nadal komputer sie wyłącza podczas grania w nowsze tytuły, a ostatnio nawet po poł godziny grania w CS'a 1.6. Co moge zrobić ?
  • 0


#2 zacny

zacny
  • Użytkownicy
  • 212 postów

Napisano 19 lipiec 2013 - 11:33

Ściągnij HWMonitor i sprawdź temperatury. Możesz również go wyczyścić i wymienić pastę termoprzewodzącą.

Jaki masz zasilacz ?
  • 0
Zapraszam na moją stronę http://pasjonata-komputerowy.pl

Pozdrawia,
Zacny :)

#3 Xartes

Xartes
  • Użytkownicy
  • 6 postów

Napisano 19 lipiec 2013 - 13:05

Jakie temperatury mam tam sprawdzać? Ile mnie bedzie kosztować wymiana pasty ? Gdzie moge sprwadzić jaki zasilacz mam ?
  • 0

#4 zacny

zacny
  • Użytkownicy
  • 212 postów

Napisano 19 lipiec 2013 - 13:16

Ściągasz program i go włączasz i sprawdzasz temp. w stresie i spoczynku. Sama pasta do 30 zł. Jeśli umiesz to nic, ale widzę, że nie to niektórzy liczą około 100 zł. Odkręcasz lewą część obudowy i tam masz napisane.
  • 0
Zapraszam na moją stronę http://pasjonata-komputerowy.pl

Pozdrawia,
Zacny :)

#5 Xartes

Xartes
  • Użytkownicy
  • 6 postów

Napisano 19 lipiec 2013 - 13:20

Tak, oczywiście, lecz jest tutaj dużo temperatur. Jest temperatura karty, procka itp.
  • 0

#6 zacny

zacny
  • Użytkownicy
  • 212 postów

Napisano 19 lipiec 2013 - 13:26

Daj screena.
  • 0
Zapraszam na moją stronę http://pasjonata-komputerowy.pl

Pozdrawia,
Zacny :)

#7 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 postów

Napisano 19 lipiec 2013 - 13:39

1. Komputer wyłącza się tylko podczas grania? Przy przeglądaniu internetu działa poprawnie?
Po jakim czasie się wyłącza?

2. Przy wyłączaniu nie masz żadnych Blue Screen-ów, niebieski ekran? Lub innych komunikatów?

3. Pobierz program HWMonitor i zrób screen, zapisz na pulpicie. Poradnik: Wykonywanie screena w systemie Windows
Następnie zminimalizuj go i uruchom grę, pograj z 20min (lub mniej jeśli tyle się nie da), wyłącz grę, zrób screen i zapisz.
Dodaj oba zdjęcia na serwer, np na zapodaj.net

4. Podaj całą konfiguracje sprzętową wraz z zasilaczem - tak jak wyżej, a sprzęt możesz sprawdzić programem Speccy i zrobić screen.
  • 0

#8 Xartes

Xartes
  • Użytkownicy
  • 6 postów

Napisano 19 lipiec 2013 - 14:00

1. Tak, komputer wyłącza sie tylko podczas grania, lecz tylko i wyłącznie w nowsze tytuły. Podczas gry w M&M: Duel Of Champions nic sie nie dzieje, lecz podczas gry w League of Legends lub CoJ: Gunslinger wyłącza sie po okolo 6 minutach.
2. Nie, komputer sie restartuje, lecz nie daje rady sie włączyć i sie wyłącza.
3. Już niedługo to zrobie, prosze chwilk poczekac.
4. Konfiguracja
Zasilacz:
Banditpower Model: LPK12-30
  • 0

#9 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 postów

Napisano 19 lipiec 2013 - 14:23

Banditpower Model: LPK12-30

Ta bomba jest do wymiany, podaj jaki masz budżet na nowy zasilacz. Z tymi 16GB RAM też przesadziłeś.
Patrząc na temperatury bez obciążenia w Speccy są poprawne, ale podaj jeszcze z HWMonitor.
  • 0

#10 Xartes

Xartes
  • Użytkownicy
  • 6 postów

Napisano 19 lipiec 2013 - 14:34

Przed
Po 2 minutach
Po 4 minutach
Po 5 minutach
Po 6 minutach
Mineło 7,5 minuty, chciałem poczekać do 8 minut i robić screena-niestety nie zdążyłem, wyłączył sie. Czy to wina zasilacza ?
  • 0

#11 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 postów

Napisano 19 lipiec 2013 - 15:28

Patrząc po tych napięciach i po zasilaczu to zasilacz jest do wymiany, jeśli tego nie zrobisz może uszkodzić sprzęt.

Temperatury aż takie wysokie nie są, jedynie co to odkręć obudowę i dotknij chipset czy nie jest gorący.
Do tego przydałoby się wyczyścić komputer w środku i wymienić pasty termoprzewodzące - oczywiście na wyłączonym zasilaniu!
  • 0

#12 Xartes

Xartes
  • Użytkownicy
  • 6 postów

Napisano 25 lipiec 2013 - 14:47

Jaki zasilacz bylby dobry ? Prosze wybaczyć za moją niewiedze, ale gdzie na płycie głownej (tak mi sie wydaje ze tam sie znajduje) jest chipset ?
  • 0

#13 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 postów

Napisano 25 lipiec 2013 - 20:34

A ile masz pieniędzy na zasilacz?

Masz tam chipset AMD 760G (780L)/SB710 - założony niebieski radiator: http://tiny.pl/hvlk8
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych