Skocz do zawartości


Zdjęcie

Brak strony zarządzania po podłączeniu Huawei B683


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 PES34

PES34
  • Użytkownicy
  • 6 postów

Napisano 12 lipiec 2013 - 06:48

Witam!!

Mój problem z modemem Huawei B683 polega na tym,że nie wyświetla mi się strona zarządzania w przegladarce internetowej gdzie wpisuje się login i hasło.

Modem jest sprawny - sprawdzałem na innym komputrze.

Poprzednio nie miałem problemów, po wpisaniu adresu w przeglądarce wszystko było ok.
Problem pojawił się przy zmianie karty SIM. Od tego czasu za każdym razem po wpisaniu adresu wyskakuje błąd połączenia.

Modem podłączam za pomocą kabla do karty Ethernet. Nawet bez Simki powinnna mi się pojawić strona zarządzania.

Pewnie coś się poprzestawiało w ustawieniach systemowych, ale kompletnie się na tym nie znam a tu mądrzejsze głowy ode mnie są:)

Dodam,że inny modem Huawei który istaluje się z pakietem orange buissnes działa bezproblemowo.

System WIN7, próbowałem na 3 przeglądarkach, wyskakujące okienka włączone

Poprzeglądałem forum ale nie znalazłem podobnego problemu,

pozdro
  • 0


#2 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 postów

Napisano 12 lipiec 2013 - 21:50

Zobacz czy dobrze włożyłeś kartę SIM i poprawnie podpiąłeś router do prądu.
Zresetuj to urządzenie i wpisz w przeglądarkę 192.168.1.1 podajesz login i hasło/domyślnie admin i admin
Spróbuj na razie przez WiFi się połączyć.
  • 0

#3 PES34

PES34
  • Użytkownicy
  • 6 postów

Napisano 12 lipiec 2013 - 23:11

Modem powinien być widziany nawet bez karty SIM, ale sprawdzałem już na 3 kartach. Tak jak pisałem modem na inncyh komputerach działa bez problemu. Na tym który chce też, tyle że nie wyskakuje te okno.
Modem był już kilka razy restartowany, adres wpisuje poprawny.

Z tym prądem to proszę Cię :thumbup:
  • 0

#4 mw_1975

mw_1975
  • Użytkownicy
  • 2535 postów

Napisano 12 lipiec 2013 - 23:16

Masz włączony firewall? A usługę klienta DHCP? Raz sam sobie zrobiłem krzywdę, wyłączając właśnie klienta DHCP i próbując potem dostać się do konfiguracji LiveBoxa.
  • 0
AMD Phenom II 955
Pentagram Karakorum HP-120 AlCu + Arctic Cooling AF1225L
4 GB DDR3 1600 MHz
Było Asus Radeon HD 6950 DCU II, jest XFX 7850 z AC Mono - czego się nie robi dla tej ciszy!
SilentiumPC Deus G1 600W

#5 PES34

PES34
  • Użytkownicy
  • 6 postów

Napisano 13 lipiec 2013 - 09:29

Firewall wyłączyłem, jeśli chodzi o klienta DHCP to masz na myśli tą opcje w usługach administracyjnych? Mam tam zaznaczone uruchomiony i włączanie automatyczne.
Po wprowadzeniu komendy w cmd ping 192.168.1.1 przy podłączonym modemie za pomocą kabla wyskakuje upłynął limit czasu połaczenia, wysłane 4 , odebrane -, utracone 4

i ogólnie dalej nic ;/
  • 0

#6 PES34

PES34
  • Użytkownicy
  • 6 postów

Napisano 17 lipiec 2013 - 11:33

Zero pomysłów?
  • 0

#7 mw_1975

mw_1975
  • Użytkownicy
  • 2535 postów

Napisano 17 lipiec 2013 - 12:23

Co z kartą sieciową? Możesz pożyczyć np. kartę sieciową na PCI labo PCIE do Twojego PC? Co ze sterownikami do karty sieciowej? Instalowałeś je? Spróbuj je zamienić na najnowsze. Jeśli nie do karty sieciowej, to do chipsetu płyty głównej.

Gdyby nie pomogło, idź do człowieka który ma komputer i spróbuj na innym PC wejść do administracji. Po za tym, przełącz kabel sieciowy w routerze do innego gniazda.
  • 0
AMD Phenom II 955
Pentagram Karakorum HP-120 AlCu + Arctic Cooling AF1225L
4 GB DDR3 1600 MHz
Było Asus Radeon HD 6950 DCU II, jest XFX 7850 z AC Mono - czego się nie robi dla tej ciszy!
SilentiumPC Deus G1 600W

#8 PES34

PES34
  • Użytkownicy
  • 6 postów

Napisano 22 lipiec 2013 - 08:39

Nie wiem czy wspominałem ale wszystkie te czynności już robiłem. Przeinstalowałem sterowniki, sprawdzane na innym kompie. NA tym który mnie ineteresuje tez działał.

Po podłączeniu urzadzenia w cmd mam taki komunikat, wyraźnie jest problem
Dołączona grafika
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych