Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem z przeniesieniem folderów użytkownika na inną partycje


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Kiero

Kiero
  • Użytkownicy
  • 2 postów

Napisano 02 lipiec 2013 - 14:19

Witam!
W celach pożądkowych postanowiłem przenieść folder "Nazwa uzytkownika" (w XP były to "moje dokumenty") na partycję D. Chcialem utworzyc dowiąznaie symboliczne przez wiersz poleceń, ale chyba wpisywałem złą komęndę i dałem sobie z tym spokój. Chciałem ręcznie każdemu podfolderowi (Obrazy, Myzyka itp.) zmienić lokalizacje na parycję D. Przeniosłem "Dokumenty" do wcześniej utworzonego specjalnie do tego celu folderu, który zniknął i "zamienił" się po prostu w "Dokunety" (nie wiem jaka jest zasada działania Windows). Jako drugie przeniosłem "Obrazy", jednak nie tworzyłem już odzielnego folderu (i tu mój błąd), ale przeniosłem go bezposrednio na dysk D. Teraz na D mam porozrzucane foldery ze zdjeciami, a "Obrazy" w folderze "Nazwa uzytkoenika" to po prostu ikona dysku D. Teraz chcę to odkręcić, bo nie lubie takiego bałaganu. Próbowałem przywrócić domyślna lokalizację, ale po zatwierdzeniu zmian, wyświetlał się komunikat: "Nie można utworzyć listy zwykłych podfolderów w D:/System Volume Information. Odmowa dostępu". Z tym jednak się uporałem i gdy uzyskałem dostęp do folderu System Volume Information, teoretycznie można przywrócić domyślą lokalizację, jednak wtedy kopiuje mi się cały dysk D do C:/Users/xxx/Pictures. Jak można to wszystko cofnąć, żeby było jak przedtem? Liczę na fachową pomoc.
Pzdr.
  • 0


#2 mw_1975

mw_1975
  • Użytkownicy
  • 2535 postów

Napisano 02 lipiec 2013 - 14:39

Ściągnij sobie cos na kształt "TweakUI". Za jego pomocą możesz po prostu przenieść wybrane foldery w inne miejsce. Ja tak zawsze za czasów "SuperXP" robiłem z folderem "Program Files", "My Documents" i kilkoma innymi. W narzędziu masz zakładkę "System Folders" i tak dokonujesz operacji.
  • 0
AMD Phenom II 955
Pentagram Karakorum HP-120 AlCu + Arctic Cooling AF1225L
4 GB DDR3 1600 MHz
Było Asus Radeon HD 6950 DCU II, jest XFX 7850 z AC Mono - czego się nie robi dla tej ciszy!
SilentiumPC Deus G1 600W

#3 Kiero

Kiero
  • Użytkownicy
  • 2 postów

Napisano 02 lipiec 2013 - 15:30

A znasz może jakąś sensowną alternatywę dla "TweakUI"?
Pomysł może i dobry, ale myślę, że w moim przypadku nawet taki programik nie zadziała, owszem gdyby udałoby mi sie to wszystko cfonąć i wtedy poprzenosić foldery za pomoca programu. Wydaję mi się, że w Windowsie jest tak, że podczas przenoszenia folderu "systemowego" w inną lokalizację (do danego folderu), system podmienia ten folder na przenoszony folder systemowy. Np. jak przenosiłem "Dokumenty" utworzyłem folder o nazwie xxx, po przeniesieniu folder xxx znikł, jest za to "Dokumenty", ale kiedy chciałem utworzyc jeszcze raz folder o nazwie xxx, system informuje, że taki folder juz istnieje, chociarz tak naprawde go nie ma. A kiedy przenosiłem "Obrazy" bezposrednio na dysk D (nie do jakiegos folderu), stało się dokładnie to samo i "Obrazy" podmieniły się na dysk D. Sorry, że tak to opisuje, ale chce jak naljepiej opisac moj problem.
  • 0

#4 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 postów

Napisano 02 lipiec 2013 - 21:39

Mi się wydaje, że na partycji D to co nabroiłeś to i sam będzie musiał posprzątać. A jeśli na partycji C masz jakiś problem to użyj przywracania systemu. Jak na partycji C wróci wszystko do normy, to wtedy na partycji D posprzątaj (możesz też spróbować przywrócić system, ale pewnie ma wyłączone na tej partycji) i użyj programu wyżej.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych