Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem z nagrywaniem płyty, brak plików po nagraniu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Bernard

Bernard
  • Użytkownicy
  • 49 postów

Napisano 24 czerwiec 2013 - 23:25

Witam!
Mam problem z nagrywaniem płyt DVD+R DL. Sprawa wygląda tak, na jedną płytkę chcę nagrać 2 pliki .wmv w rozdzielczości PAL, nie chodzi mi o płytkę do odtwarzacza tylko taką normalną no, że gdy ją otworzę to będę miał normalne pliki ( tak jak bym skopiował .exe .rar czy dowolny inny format, rozumiecie ). Przy próbie wypalenia proces albo idzie do końca i pisze, że poprawnie nagrano, albo przerywa gdzieś w połowie. Płytka oczywiście nie nadaje się do użytku ponieważ pisze, że jest zapchana bądź komputer wgl jej nie widzi. Dodam, że odtwarzacz blu-ray, jak inne dwa komputery z tych "pomyślnie" nagranych dwóch plików widzą i odtwarzają tylko jeden. Może aby nie zagmatwać napiszę jeszcze raz, płytka albo się w ogólnie nie wypala ( błąd w połowie i zgon ) albo nagrywa się pomyślnie, jednak i tak jeden plik nie działa ( który jak inne są poprawne bo się odtwarzają ). Płyty to markowe SONY DVD+DL, nagrywarka LG gh22ns50. Sterowniki najnowsze, system czysto po instalacji, nagrywałem w Ashampoo 2013. Przed nagraniem wybrałem nawet by najpierw skopiować ścieżkę na dysk w celu zapobiegnięcia błędów. Co najśmieszniejsze, błąd występuje na dwóch nagrywarkach, mam w domu dwie sztuki gh22ns50. Kiedyś kopiowałem grę MAX PAYNE 3, iso nagrało się poprawnie, ale brakowało jednego cholernego pliczku ( czyli nagrała z błędem ). Ręce mi opadają, czy ktoś doradzi co zrobić? Zmarnowałem już 50zł :)
  • 0


#2 MC Paweł

MC Paweł
  • Użytkownicy
  • 203 postów
  • LokalizacjaZawsze tam gdzie Ty...

Napisano 25 czerwiec 2013 - 15:20

Kup najlepszą i najtańszą nagrywarkę czyli LiteOn'a iHAS-124B/D. Mam taką i nagrywa wszystko. Możesz jeszcze spróbować nagrać na innej płycie, innej firmy, innego typu (CD/DVD).
  • 0
My rig (FIZZA):
Spoiler


Dołączona grafika Pawiq98

#3 GośćPCFOSTER

GośćPCFOSTER
  • Użytkownicy
  • 79 postów

Napisano 11 lipiec 2013 - 15:08

Może faktycznie nagrywarka jest uszkodzona,tym bardzije jeśli nie widzi plikow ani na płycie cd ani dvd,to wrecz dziwna przypadłość. Można zrobic format i podłączyć od nowa w biosie skoro komputer jej nie widzi,próbowałeś tego?
  • 0

#4 klirder

klirder
  • Użytkownicy
  • 7 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 lipiec 2013 - 19:33

Nagrywałem już całą masę różnych DVD i CD ale nigdy mi się nie zdarzyło żeby przesłane pliki do nagrania gdzieś znikały. A może użyj czegoś innego do wypalania niż Ashampoo.
  • 0

Core i5-3470, 8GB DDR3 1600, GeForce GTX 660, Antec Signature 650W, WD200 2TB Sata 6Gb/s, Asus Xonar D1, Cooler Master Centurion 5.
----------------------
Sprawdzone i solidne pieczątki w Warszawie.



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych