Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem z podpięciem monitora, nie działają gry


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 adrianoos966

adrianoos966
  • Użytkownicy
  • 14 postów

Napisano 17 czerwiec 2013 - 07:16

Mam problem. Nie chodzą mi gry i nie wykrywa karty graficznej. Komputer ma równo 1r. (co za pech) chodził zawsze elegancko. Do wczoraj kiedy przeniosłem go obok telewizora aby podpiąć kabel hdmi i pooglądać. Za chiny nie działo choć robiłem to setki razy i nic się nie działo. Przeniosłem go więc spowrotem do pokoju. Mam monitor flatron f700B, rok temu nie chciał komputer na nim normalnie chodzić więc brat załatwił przełączkę( ADAPTER VGA - DVI), potem działało (wpinało się tam gdzie była karta graficzna, chyba była praktycznie do niej podpięta. Więc wczoraj zrobiłem jak zawsze i nie działało! Znalazłem inne wejście poza zasięgiem karty graficznej, działa. Nie pamiętam dokładnie w którym momencie ale było czuć troszkę spalenizny (w tym czasie często włączłem i wyłączałem PC aby się zresetował jak starałem się podłączyć monitor. Poza tym wyświetla kartę graficzną VGA (???) Co to jest?
I wszędzie woła o sterowniki. W crysisie piszę np. "Do gry crysis 3 potrzebna jest karta graficzna obsługująca DX11"
Wszystko chodzi ok. oprócz gier itp. Nie ma żadnych krzaczków, lini, pierdół na monitorze. A wiatrak od karty graficznej chodzi! I jeszcze coś. Przy włączaniu komputera "pipka" 1 raz szybko( jak zawsze) Mam jeszcze rok gwarancji więc ...
Np. w grze cities xl platinum piszę " Nie wykryto żadnego obsługiwanego przez grę trybu wyświetlania" Wcześniej działała 120 %



Karta graficzna (chyba zintegrowana) - radeon HD 6850
Procesor - Intel core i5- 2400 CPU
Zasilacz 240 v

Wybaczcie za błędy językowe ale skupiłem się na opisywaniu. PROSZĘ O JAKĄKOLWIEK POMOC! bo jestem dość zielony w tych sprawach
  • 0


#2 Daroxx

Daroxx
  • Użytkownicy
  • 1040 postów
  • LokalizacjaZagłębie Dąbrowskie

Napisano 17 czerwiec 2013 - 09:50

Podaj pełną specyfikację komputera : Płyta główna, zasilacz - marka i moc (W- wat).

Radeon HD 6850 to nie jest zintegrowana karta. Monitor podłączyłeś do gniazda zintegrowanego układu graficznego na płycie głównej dlatego gry nie chodzą.
Pytanie jakie należy sobie zadać to dlaczego nie ma obrazu na dodatkowej karcie? ja obstawiam zasilacz.
  • 0
Autor postu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne szkody wynikłe z wykorzystania zawartych w nim informacji.

#3 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 postów

Napisano 17 czerwiec 2013 - 15:04

Poza tym wyświetla kartę graficzną VGA (???) Co to jest?
I wszędzie woła o sterowniki. W crysisie piszę np. "Do gry crysis 3 potrzebna jest karta graficzna obsługująca DX11"
Wszystko chodzi ok. oprócz gier itp. Nie ma żadnych krzaczków, lini, pierdół na monitorze. A wiatrak od karty graficznej chodzi! I jeszcze coś. Przy włączaniu komputera "pipka" 1 raz szybko( jak zawsze) Mam jeszcze rok gwarancji więc ...
Np. w grze cities xl platinum piszę " Nie wykryto żadnego obsługiwanego przez grę trybu wyświetlania" Wcześniej działała 120 %

Tutaj wychodzi na brak sterownika, zobacz czy karta jest prawidłowo podpięta, możesz ją jeszcze wyjąć ze slotu i włożyć (wyłącz zasilanie!).
Jeśli dalej nic nie pomoże to zrób reinstalacje sterownika: Poradnik: Reinstalacja sterownika, instalacja sterowników na nowo zainstalowanym systemie
Usuń to co pozostało po tym poprzednim i zainstaluj nowy, pobierz ze strony producenta. Zobacz też jak to wygląda w Menedżerze urządzeń.
  • 0

#4 adrianoos966

adrianoos966
  • Użytkownicy
  • 14 postów

Napisano 19 czerwiec 2013 - 16:34

Podaj pełną specyfikację komputera : Płyta główna, zasilacz - marka i moc (W- wat).

Radeon HD 6850 to nie jest zintegrowana karta. Monitor podłączyłeś do gniazda zintegrowanego układu graficznego na płycie głównej dlatego gry nie chodzą.
Pytanie jakie należy sobie zadać to dlaczego nie ma obrazu na dodatkowej karcie? ja obstawiam zasilacz.



A przyjmą mi takie coś na gwarancje??

Regulamin się kłania! Nie pisz posta pod postem, albo zamknę temat. Zwłaszcza posta bez treści! MW_1975
  • 0

#5 mw_1975

mw_1975
  • Użytkownicy
  • 2535 postów

Napisano 19 czerwiec 2013 - 17:11

Gra nie działa, bo grafika zintegrowana - nie odsługuje DirectX11, zgodnie z opisem. Nawet, jak wrzucisz sterowniki do integry, to nic nie da, wydajność tych kart wystarcza tylko do starych gier, niestety. rzeczywiście, z opisu, to (wątpliwa) zasługa zasilacza. Czy przyjmą na gwarancję - a po co Ci gwarancja na zasilacz, który i tak się niedługo popsuje? Tanie zasilacze często padają przy silnym obciążeniu. One są przewidziane do pracy bez wydajnej karty graficznej i do tanich CPU. Napisz jeszcze dokładnie, co to za PSU, ale to raczej on. No, chyba, że zdążył Ci "załatwić" i kartę graficzną, co też mogło się zdarzyć. Jak możesz, podepnij jakiś przyzwoity zasilacz do komputera. Wystarczy ustawić komputer kumpla tuz obok Twojego i podpiąć kable, nawet bez przekładania, powinno wystarczyć kabelków.
  • 0
AMD Phenom II 955
Pentagram Karakorum HP-120 AlCu + Arctic Cooling AF1225L
4 GB DDR3 1600 MHz
Było Asus Radeon HD 6950 DCU II, jest XFX 7850 z AC Mono - czego się nie robi dla tej ciszy!
SilentiumPC Deus G1 600W

#6 adrianoos966

adrianoos966
  • Użytkownicy
  • 14 postów

Napisano 31 lipiec 2013 - 22:01

Sorry wszystkich mam zasilacz 400w.
Wszystko przez stres. A los karty na gwarancji przesądzony. SPALONY UKŁAD ELEKTRONICZNY- NIE SERWISUJĄ ZA DARMO,
Tak więc
1. Naprawiać takie "coś"
2. Może nowa karta graf. ta sama czy trochę gorsza (nie potrzebuje najlepszych kart ale patrząc na ceny gorszych i tej zepsutej to wolę kupić jeszcze raz tą zepsutą)
3. Sorry karta ATI 6850 to NIE integra a dedykowana, a na integrze jak narazie jadę 2 miesiące.
4. Spaliłem kartę wartą 400 zł podłączając ją do plazmy, Ach człowiek głupi się rodzi i głupi umrze a serce z tej głupoty tak boli (choć absolutnie nie wiedziałem że istnieje ryzyko spalenia w tak idiotyczny sposob) No cóż 400złotym mówimy papa i kolejna nauczka na własnych błędach na koncie.
Zwłaszcza że nawet nie mam 18 lat i nie mam kiedy pracować bo sie uczę, ale akurat uzbieranie kasy nie będzie problemem, szkoda bo miałem inne plany.
  • 0

#7 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 postów

Napisano 31 lipiec 2013 - 23:37

Musisz podać markę zasilacza, odkręć boczną obudowę i tam powinno pisać. Podaj też inne wszystkie parametry sprzętu.
Za naprawę karty ile chce serwis? I ile możesz przeznaczyć na nową kartę w razie czego?
  • 0

#8 adrianoos966

adrianoos966
  • Użytkownicy
  • 14 postów

Napisano 01 sierpień 2013 - 07:25

Musisz podać markę zasilacza, odkręć boczną obudowę i tam powinno pisać. Podaj też inne wszystkie parametry sprzętu.
Za naprawę karty ile chce serwis? I ile możesz przeznaczyć na nową kartę w razie czego?


Zasilacz- Aerocool AEROPGSVP- 450
Płyta główna- ASRock H61M
Procesor- Intel Core i5-2400 3.1GHz (Bx80623I52400) BOX
Dysk chyba nie muszę pisać ?? Ma 320GB
Pamięć - Good Ram DDR3 4096 MB PC1333 CL9 (GR1333D364L9/4G
Obudowa SilentiumPC brutus 410 Pure Black AT X/SSD (BT- 410)
LG SuperMulti SATA DVD+/- R24x DVD+RW8x, DVD+R DL
16x, SecurDisc, bare bulk (czarny) (GH24NS90)
Przepisane z faktury kupna
A karta?
Myślałem nad
1. ATI 6670 2GB DRR3(cienka wiem, ale powiedzcie mi jak cienka)
2. ATI 7750 1GB DRR5
3. ATI 6850 1GB DRR5 (ta co się zj,,,)
Cena. Chciałem poniżej 300. Nawet 200. ATI 6670 za cienka a 200-250 zł kosztuje, ATI 7750 lepsza 300-350 kosztuje a też nie są rewelacje no to została zakichana ATI 6850 za 400-450 zł. Nie powiem z tą kartą można było konie kraść :lol-sweat:
Naprawa, nie wiem bo brat oddał do sklepu oddalonego odemnie o 70 km w Krakowie. A oni dalej do serwisu. Wiecie czy w Krakowie jest serwis ATI?? żeby iść bezpośrednio?
Usterka "spalony układ elektroniczny" te słowa brzmiały jak wyrok :whistle:
  • 0

#9 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 postów

Napisano 01 sierpień 2013 - 21:28

Zasilacz raczej może być, przy wyborze karty poczekaj na kogoś innego.
Jak nikt nie odpisze to załóż nowy temat.
  • 0

#10 jantomx

jantomx

    Jar Jar

  • Redaktorzy
  • 2069 postów

Napisano 02 sierpień 2013 - 10:17

A gwarancja? Nie wiem jakiego producenta masz kartę ale Gigabyte, MSI i ASUS dają 3 lata, a Sapphire, XFX, Club3D, Vertex3D, HIS, PowerColor dają 2 lata, a zapłacisz tylko za wysyłkę.

Za 400zł to na twoim miejscu brałbym HD7770 http://www.morele.ne...7oc-1gd-456181/ ew. tańszy http://www.morele.ne...x-7772c-517255/ (choć tylko 7zł różnicy, a giguś ma rok dłuższą gwarancje)/
  • 0
Zapraszam na bloga - http://jantomx-blog.pl/.

#11 adrianoos966

adrianoos966
  • Użytkownicy
  • 14 postów

Napisano 02 sierpień 2013 - 20:31

A gwarancja? Nie wiem jakiego producenta masz kartę ale Gigabyte, MSI i ASUS dają 3 lata, a Sapphire, XFX, Club3D, Vertex3D, HIS, PowerColor dają 2 lata, a zapłacisz tylko za wysyłkę.

Za 400zł to na twoim miejscu brałbym HD7770 http://www.morele.ne...7oc-1gd-456181/ ew. tańszy http://www.morele.ne...x-7772c-517255/ (choć tylko 7zł różnicy, a giguś ma rok dłuższą gwarancje)/



Składany komputer miałem w Krakowie właśnie w morele
A karta lepsza od tej ATI 6850??
Czyli polecasz HD 7770
A z tańszych kart jest coś godnego uwagi?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych