Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wartość UltraDMA CRC Error Count zaznaczona na żółto


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Horatio94

Horatio94
  • Użytkownicy
  • 25 postów

Napisano 15 czerwiec 2013 - 13:17

Witam
Ostatnio zrobiłem test kondycji dysku programem HD Tune i wartość DMA CRC COUNT jest na żółto. dysk działa raczej prawidłowo tylko 2 razy od kąd go mam czyli 6 miesięcy wystąpił problem, że windows nie chciał wystartować i biała kreska u góry migała, albo windows uruchamiał się troche z opóznieniem, pomogło zrestartowanie i wtedy już było wszystko w porządku, a teraz jak narazie żadnych problemów niebyło. Próbowałem też zamienić dysk z napędem na kable i miejsce na płycie, ale wartość taka sama. Prosił bym o informacje czy coś jest nie tak i w czym ewentualni może być problem.
Z góry bardzo dziękuje
[img]http://img542.images...542/3872/a7.png[\img]
To są pozostałe wartości i nadmienie jeszcze, że z programu cristal disk info wartość DMA CRC COUNT jest pokazana jako prawidłowa [img]http://img441.images...1/3343/xllg.png[\img]
  • 0


#2 Daroxx

Daroxx
  • Użytkownicy
  • 1040 postów
  • LokalizacjaZagłębie Dąbrowskie

Napisano 15 czerwiec 2013 - 17:38

C7 oznacza problem z taśmą albo kontrolerem, teraz jest to parametr do obserwacji. Zwiększająca się jego wartość może prowadzić do spowolnienia działania dysku.
Możesz pokazać tę część screena z parametrami 01 i 05 ?
  • 0
Autor postu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne szkody wynikłe z wykorzystania zawartych w nim informacji.

#3 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 postów

Napisano 15 czerwiec 2013 - 20:02

Do wymiany masz masz kabelek danych - parametr C7. Kabli się nie zamienia tylko kupuje nowe.
1. Po wymianie trzeba sprawdzać czy wartość nie rośnie - wartość RAW (tabelka DATA).
2. Po wymianie tego kabelka będziesz miał dalej 3, jest to wartość stała, nie zmieniająca się.

Parametr BC - poważne problemy z zasilaniem dysku... jaki zasilacz masz? Taśmę od dysku wymień na nową.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych