Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problemy ze starszymi grami w Windows7


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 Kazubek

Kazubek
  • Użytkownicy
  • 1 postów
  • LokalizacjaTczew

Napisano 14 czerwiec 2013 - 10:08

Witam serdecznie!

Na wstępie wytłumaczę na czym polega mój problem. Próbuję grać w starsze gierki typu: Risen I, Gothic (I-II), GTA VC, Divinity 2 Ego Draconis itp lecz niestety nie mogę, gdyż gry te tak cholernie przycinają, że nie ma możliwości gry. Czy przycinają to dobre słowo? Właściwie sam nie wiem.. gra wydaje się bardzo spowolniona, mało płynna (jako takich lagów, że stoję w jednym miejscu, a nagle pojawiam się w zupełnie innym nie ma). Co pierwsze przychodzi do głowy jest to, że laptop nie jest do gier, albo zwyczajnie jest za słaby, istnieje jednak drugi bardzo dziwny motyw. Wiele gier, w tym także te nowsze, chodzą bardzo płynnie. Dragon Age, Call of Duty, Heroes V Dzikie Hordy, Oblivion, LoL, Football Manager, Diablo II to gry które śmigają bardzo fajnie i aż przyjemnie się gra. Wykluczyłem jakieś problemy bezpośrednio związane z grami, czy patchami - na innych komputerach (stacjonarnych z windowsem XP) gry działają bez zarzutu. Dziwi mnie też fakt, że jeśli już odpalę powiedzmy tego Gothica, to przez pierwsze kilka minut gra śmiga prawidłowo, a dopiero po chwili zaczyna się to "zamulenie".

Sprzęt: Laptop Acer ASPIRE 5738Z
- Intel Pentium Processor T4300 (2.1 GHz, 800MHz FSB)
- ATI Mobility Radeon HD 4570 up to 2304 MB HyperMemory
- 15.6" HD LCD (raczej nie potrzebne, ale co tam xD)
- 4GB Memory
- 500 GB HDD
- DVD Super Multi DL drive
- System 64 bity
- Service Pack 1 (może tu właśnie jest problem?)

Jeżeli chodzi o sterowniki do grafiki, dźwięku itd, to szczerze mówiąc nie wiem jakie mam (pewnie jakieś podstawowe, nie wiem gdzie to sprawdzić - a płyty gdzieś mam zapewne zapodziane), prosiłbym o wysłanie ewentualnych nazw dobrych, na prawdę dobrych sterowników.

Od razu ostrzegam, że jestem totalnie zielony, jeśli chodzi o komputery. Nie znam się na "informatycznym slangu" i prosiłbym, aby wszystkie rady i wskazówki pisane były na poziomie przedszkola ("zrób to, wejdź tam, naciśnij to"), żeby jak najszybciej dojść do tego co się dzieje.

Z góry dziękuje za wszelkie próby pomocy :)
  • 0


#2 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 postów

Napisano 14 czerwiec 2013 - 20:36

(jako takich lagów, że stoję w jednym miejscu, a nagle pojawiam się w zupełnie innym nie ma).

Lagi to masz jak masz połączenie gry z internetem...

Risen I - Jeśli to gra z 2009 roku to zagrasz tylko ustawieniach niskich (low) na tej karcie, na innych nie masz po co uruchamiać
Rozumiem, że to Windows 7?

Wykonaj według punktów:

1. Wykonaj reinstalacje sterownia karty graficznej, sterownik pobierz ten: http://support.amd.c...iw-vista64.aspx
Poradnik: Reinstalacja sterownika, instalacja sterowników na nowo zainstalowanym systemie

2. Pobierz i uruchom program HWMonitor, zminimalizuj go i uruchom grę, pograj z 20min i pokaż temperatury w formie screenu.
Poradnik: Wykonywanie screena w systemie Windows

3. Spróbuj zmniejszyć rozdzielczość gry - poszukaj w opcjach

4. Spróbuj uruchomić te gry w trybie zgodności z XP
Naciskasz na ikonkę gry PPM > Właściwości > Zgodność > Tryb zgodności > Windows XP SP3
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych