Skocz do zawartości


Zdjęcie

jak usunąć wpis po systemie( czarna strona wyboru systemu )


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 ramo1971

ramo1971
  • Użytkownicy
  • 24 postów

Napisano 04 lipiec 2009 - 20:20

Mam pytanie. Mam system Vista Premium, ale coś spaprałem i musiałem postawić ponownie system (oczywiście Vistę Premium). Nowy system jest ok, ale przy starcie systemu pojawia się czarna plansza z wyborem systemu. Jak dobrze rozumiem, pokazuje mi obecny system i wpis po "starej" Viście. Tego wpisu chciałbym się pozbyć, by systemy startował normalnie, bez opcji do wyboru. Z góry dziękuję za pomoc. :thumbup:


Przecinki, orty, literówki. Poprawione - VJ
Jestem zbyt leniwy, żeby pogrubić te błędy, ale pisze się "spaprałem", a nie "zpaprałem".

  • 0


#2 Michal

Michal

    Michal

  • Guests
  • 1386 postów
  • LokalizacjaRybnik

Napisano 04 lipiec 2009 - 20:54

Musisz usunąć stary system z pliku boot.ini który znajduje się bezpośrednio na c:\ jak go otworzysz sam już się połapiesz a jak nie to ja już na TYM forum pisałem kilka razy jak edytować plik boot ini ;) Wystarczy poszukać ;) jak nie znajdziesz napisz dam linka ;)
  • 0
Dołączona grafika
Dołącz do fanów PCFoster.pl na Facebooku. Zapraszamy!

#3 ramo1971

ramo1971
  • Użytkownicy
  • 24 postów

Napisano 05 lipiec 2009 - 10:54

Sorry, że głowę zawracam, ale na C nic nie znalazłem, a raczej nie widziałem. Gdzie mam konkretnie szukać? Jakbyś podał tego linka to byłoby super. Z góry dziękuję.


Tryb przypuszczający składający się z dwóch syntagm - czasownika i sylaby "by" piszemy razem. - VJ
  • 0

#4 Vicious Jack

Vicious Jack
  • Użytkownicy
  • 750 postów

Napisano 05 lipiec 2009 - 11:08

Wejdź w Ustawienia folderów i włącz funkcję "Pokaż ukryte pliki".
Plik znajduje się bezpośrednio na dysku C.
  • 0
Gigabyte 970-UD3, AMD Phenom II X4 955, Gigabyte Radeon HD6770, 2x2GB GoodRam PC1600, Seagate Barracuda 1TB, OCz 500W, Windows 7 Pro 64-bit, Realtek RTL8139 50mbps, SE Xperia X10i

#5 ramo1971

ramo1971
  • Użytkownicy
  • 24 postów

Napisano 05 lipiec 2009 - 11:32

A gdzie znajdę ustawienia folderów, bo nie kumam. Proszę dokładniej. Sorry, ale jeszcze nie jestem oblatana w tych sprawach.

Literówki i przecinki. Poprawione - VJ
  • 0

#6 Michal

Michal

    Michal

  • Guests
  • 1386 postów
  • LokalizacjaRybnik

Napisano 05 lipiec 2009 - 11:56

Spoko człowiek całe życie się uczy. A my tu jesteśmy od tego aby pomóc ;)

Wchodzisz w odpowiedni folder - organizuj, opcje folderów i wyszukiwania, widok, pokaż ukryte piki i foldery
  • 0
Dołączona grafika
Dołącz do fanów PCFoster.pl na Facebooku. Zapraszamy!

#7 ramo1971

ramo1971
  • Użytkownicy
  • 24 postów

Napisano 05 lipiec 2009 - 12:06

Znalazlam, ale co dalej? Przechodzę na dysk C i i wciskam szukaj wpisując boot. ini, bo w tych zakładkach byłam i poprzestawiałam, aby pokazywał ukryte pliki i foldery.

Wielka litera zaczyna zdanie, przecinki. Poprawione - VJ
  • 0

#8 Michal

Michal

    Michal

  • Guests
  • 1386 postów
  • LokalizacjaRybnik

Napisano 05 lipiec 2009 - 12:11

Jak nie ma boot ini to odznacz jeszcze opcję "nie pokazuj plików systemowych" czy coś w tym stylu ;)
  • 0
Dołączona grafika
Dołącz do fanów PCFoster.pl na Facebooku. Zapraszamy!

#9 ramo1971

ramo1971
  • Użytkownicy
  • 24 postów

Napisano 05 lipiec 2009 - 12:30

W ten sposób to wracam do wyjścia i nie wiem, co dalej. Koledzy piszą skrótami, co mi nic nie mówi, więc proszę po kolei za rączkę to może bedzie szybciej?


Nie obchodzi mnie, że jesteś dys... Masz obowiązek pisać po polsku i unikać robienia błędów. W tym poście co najmniej dwa błędy były zrobione celowo. - VJ


[ Dodano: 2009-07-05, 14:38 ]
Wiem ,że w xp było jakoś tak , jak wchodziłam w komputer potem właściwości a potem zawansowane - uruchamianie i odziskiwanie -była opcja wyświetlana opcja list systemu i można było coś wyłączyć a w viście jest to do odchaczenia , ale i tak wyskakuje mi opcja do wyboru systemu przy starcie systemu . A do Pana co go boli pisownia jesteś aby pomagać , czy ? masz etat polonisty? , bo Ja szukam rozwjązania mojego problemu ,a nie ładni się czepjać jak sie jest zdrowym i wyżucać to innym co mają z tym kłopot !. Przepraszam i dziękuje za wyrozumjałość ,jeśli uraziłam .
  • 0

#10 Michal

Michal

    Michal

  • Guests
  • 1386 postów
  • LokalizacjaRybnik

Napisano 05 lipiec 2009 - 13:39

Wejdź na pulpit(opis w pkt 1) kliknij kursorem myszki:
Dołączona grafika
dwa razy szybko na ikonkę "komputer"
Dołączona grafika
lewym klawiszem myszki
Dołączona grafika
Ukaże Ci się okienko.
Dołączona grafika
Kliknij to Co na poprzedniej focie jest zaznaczone na czerwono. Rozsunie Ci się pod menu które wygląda tak
Dołączona grafika
Kliknij w miejsce które na poprzedniej focie jest oznaczone jako 2. Pojawi Ci się okienko
Dołączona grafika
Kliknij na zakładke (na focie nr1) odznaczaj po kolei to co na focie ma numer 2 i 3. Przy pkt 2 wyskoczy takie okienko
Dołączona grafika
Naciśnij "TAK". Wejdź na dysk C:\ Klikając:
Dołączona grafika
Pojawi Ci się zarartość swojego dysku. Znajdź na nim plik boot.ini. Edytuj go według następnych informacji.

Zapisywanie kopii zapasowej pliku Boot.ini
Kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę Mój komputer, a następnie kliknij polecenie Właściwości.
lub

W Panelu sterowania uruchom narzędzie Wydajność i konserwacja, a następnie kliknij ikonę System.

Na karcie Zaawansowane kliknij przycisk Ustawienia w obszarze Uruchamianie i odzyskiwanie.

W obszarze Uruchamianie systemu kliknij przycisk Edytuj. Spowoduje to otwarcie pliku do edycji w Notatniku.

W Notatniku kliknij menu Plik na pasku Menu, a następnie kliknij polecenie Zapisz jako.

Prawym przyciskiem myszy kliknij pusty obszar okna dialogowego Zapisywanie jako, wskaż polecenie Nowy w menu kontekstowym, a następnie kliknij polecenie Folder. Wpisz nazwę nowego folderu, na przykład temp , a następnie naciśnij klawisz ENTER, aby utworzyć folder o nazwie temp.

Kliknij dwukrotnie nowy folder o nazwie temp, a następnie kliknij przycisk Zapisz, aby zapisać kopię zapasową pliku Boot.ini.
powrót do początku
Edycja pliku Boot.ini
Aby wyświetlić i edytować plik Boot.ini:
Prawym przyciskiem myszy kliknij ikonę Mój komputer, a następnie kliknij polecenie Właściwości.

lub

W Panelu sterowania otwórz narzędzie Wydajność i konserwacja, a następnie kliknij polecenie System.

Na karcie Zaawansowane kliknij przycisk Ustawienia w obszarze Uruchamianie i odzyskiwanie.
W obszarze Uruchamianie systemu kliknij przycisk Edytuj.
powrót do początku
Przykładowy plik Boot.ini
Jest to przykład domyślnego pliku Boot.ini z komputera z systemem Windows XP Professional.
[boot loader]
timeout=30
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /fastdetect
Jest to przykład powyższego pliku Boot.ini po dodaniu innej partycji z systemem Windows 2000 Professional.
[boot loader]
timeout=30
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS
back to the top

[operating systems]
multi(0)disk(1)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Windows XP Professional" /fastdetect
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINNT="Windows 2000 Professional" /fastdetect

powrót do początku Modyfikowanie pliku Boot.ini Plik Boot.ini można modyfikować, korzystając z okna dialogowego Uruchamianie i odzyskiwanie, w którym można wybrać domyślny system operacyjny, zmienić wartość limitu czasu lub ręcznie edytować plik, natomiast następująca metoda korzysta z narzędzia wiersza polecenia Bootcfg.exe.

Kliknij przycisk Start, a następnie kliknij polecenie Uruchom. W polu tekstowym Otwórz wpisz polecenie cmd

W wierszu polecenia wpisz polecenie
bootcfg /?

Zostanie wyświetlona pomoc i parametry programu BOOTCFG.exe.

Dodawanie systemu operacyjnego
W wierszu polecenia wpisz polecenie:
bootcfg /copy /d Opis systemu operacyjnego /ID #,

gdzie Opis systemu operacyjnego jest opisem tekstowym (np. Windows XP Home Edition), a znak # określa identyfikator wpisu rozruchowego w sekcji systemu operacyjnego pliku BOOT.INI, z którego zostanie utworzona kopia.
powrót do początku
Usuwanie systemu operacyjnego
W wierszu polecenia wpisz polecenie:

bootcfg /delete /ID #,
gdzie znak # określa identyfikator wpisu rozruchowego, który chcesz usunąć z sekcji systemu operacyjnego pliku BOOT.INI (np. 2 dla drugiego systemu operacyjnego z listy). powrót do początku Ustawianie domyślnego systemu operacyjnego

W wierszu polecenia wpisz polecenie:
bootcfg /default /ID #,
gdzie znak # określa identyfikator wpisu rozruchowego w sekcji systemu operacyjnego w pliku BOOT.INI, który powoduje, że system operacyjny jest domyślnym systemem.
powrót do początku

Ustawianie limitu czasu

W wierszu polecenia wpisz polecenie:

Odwołania
bootcfg /timeout #

Gdzie # określa w sekundach czas, po upływie którego zostanie załadowany domyślny system operacyjny.
______________________________
1. Jak otworzyć pulpit ?? To proste wystarczy kliknąć prawym klawiszem myszki
Dołączona grafika
na pasek "start" Ukaż sie taki coś następnie należy kliknąć pole obrysowane (ale tylko na focie) na czerwono
Dołączona grafika
  • 0
Dołączona grafika
Dołącz do fanów PCFoster.pl na Facebooku. Zapraszamy!


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych