Skocz do zawartości


Zdjęcie

Konfiguracja dwóch routerów, brak Wifi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Qrek

Qrek
  • Użytkownicy
  • 7 postów

Napisano 01 czerwiec 2013 - 12:37

Witam,

mam problem z odpowiednim podłączeniem routerów.

Dostawcą internetu jest UPC dlatego też w routerze, który od nich dostałem internet idzie po "kablu telewizyjnym", ale ten router nie ma WiFi. Mam natomiast drugi router z TP-Linka z Wifi ale on z kolei nie ma wejścia pod "kabel telewizyjny" tylko pod kabel telefoniczny.

Tak więc podłączenie wygląda tak: "kabel TV" do routera od UPC, potem router UPC połączony kablem ethernet z routerem z WiFi i router z WiFi połączony ethernetem z komputerem stacjonarnym.

Stacjonarny komp ma w tej konfiguracji internet. Lap łapie Wifi, ale występuje "brak dostępu do internetu".

Na routerze z UPC świecą się wszystkie diody, w tym "on-line", natomiast na routerze z WiFi tylko "Wlan", bez diod "Internet" i "ADSL".

I moje pytanie, czy w tej konfiguracji możliwe jest jakies prawidłowe ustawienie sprzetu, żeby lap łapał WiFi czy to po prostu nie przejdzie?
  • 0


#2 Daroxx

Daroxx
  • Użytkownicy
  • 1040 postów
  • LokalizacjaZagłębie Dąbrowskie

Napisano 01 czerwiec 2013 - 15:31

Podaj modele routerów.
  • 0
Autor postu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne szkody wynikłe z wykorzystania zawartych w nim informacji.

#3 Qrek

Qrek
  • Użytkownicy
  • 7 postów

Napisano 01 czerwiec 2013 - 16:17

UPC - Scientific Atlanta EPC2203 i TP-Link TD-W8960N

Do tego przy próbie zainstalowania na stacjonarnym oprogramowania z płytki do TP-Linka wyskakuje błąd jak na zdjęciu.

Załączone pliki

  • Załączony plik  error.JPG   84,91 KB   3 Ilość pobrań

  • 0

#4 Daroxx

Daroxx
  • Użytkownicy
  • 1040 postów
  • LokalizacjaZagłębie Dąbrowskie

Napisano 01 czerwiec 2013 - 19:40

Tak więc podłączenie wygląda tak: "kabel TV" do routera od UPC, potem router UPC połączony kablem ethernet z routerem z WiFi i router z WiFi połączony ethernetem z komputerem stacjonarnym.


Tylko, z tego co widzę na zdjęciach tyłu TP-Link ma gniazdo ADSL (telefoniczne) a nie ethernetowe.

Aby to miało ręce i nogi musisz podłączyć to tak jak na poniższym obrazku. Przykładowy router z gniazdem WAN ethernetowym (wtyk RJ45)
Dołączona grafika
  • 0
Autor postu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne szkody wynikłe z wykorzystania zawartych w nim informacji.

#5 Qrek

Qrek
  • Użytkownicy
  • 7 postów

Napisano 01 czerwiec 2013 - 21:44

Wykonanie podłączenia zgodnie z obrazkiem wymaga użycia kabla telefonicznego (czerwona linia)bo tylko on pasuje do gniazda z którego wychodzi (ethernet)i do gniazda telefonicznego do którego wchodzi w drugim ruterze.

Niestety użycie kabla telefonicznego między ruterami nie działa w żadnej konfiguracji, internet chodzi na stacjonarnym tylko przy podłączeniu między ruterami kablem ethernet w gniazdach LAN.

Jak pisałem LAP Widzi tą sieć, a nawet wyświetla się ona jako "Połączono" ale z adnotacją "Brak dostępu do internetu". Myślałem, że może to kwestia ustawień na ruterze WiFi, ale nie mogę się do niego zalogować przez przeglądarkę.

Edit: Zresetowałem ustawienia rutera WiFi. Lap niby złapał sieć komunikat: "Dostęp do internetu", ale strony się nie ładowały, za to we właściwościach połączenia "Połączenie IPv4" --> Dostęp do internetu, a Połączenie IPv6 "Brak dostępu do sieci". Niestety po wciśnięciu "Diagnozuj" Windows "naprawił" usterkę i wróciło do stanu pierwotnego, czyli oba IPv z braki4em dostępu...
  • 0

#6 Daroxx

Daroxx
  • Użytkownicy
  • 1040 postów
  • LokalizacjaZagłębie Dąbrowskie

Napisano 01 czerwiec 2013 - 23:53

Doczytałem instrukcję i jest jeden port LAN który działa jako WAN => LAN4/WAN.
Router EPC2203 gniazdo "ETHERNET" RJ45 -> kabel ethernetowy => router WiFi gniazdo "LAN4/WAN" ethernetowe RJ45.
Przypisz routerowi MAC komputera który był bezpośrednio podłączony do EPC2203.
  • 0
Autor postu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne szkody wynikłe z wykorzystania zawartych w nim informacji.

#7 Qrek

Qrek
  • Użytkownicy
  • 7 postów

Napisano 02 czerwiec 2013 - 13:34

Tylko jak go przypisać skoro nie mogę się dostać do ustawień routera WiFi przez przeglądarkę?
  • 0

#8 Daroxx

Daroxx
  • Użytkownicy
  • 1040 postów
  • LokalizacjaZagłębie Dąbrowskie

Napisano 05 czerwiec 2013 - 21:53

Podłącz kompa pod LAN1, zresetuj ustawienia karty sieciowej. A może zły adres wpisujesz ? http://192.168.1.1, hasło i login admin, jesli nie pasuje zresetuj router.
  • 0
Autor postu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne szkody wynikłe z wykorzystania zawartych w nim informacji.


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych