Skocz do zawartości


Zdjęcie

Windows XP -----> Linux


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 kslr92

kslr92
  • Użytkownicy
  • 6 postów

Napisano 30 czerwiec 2009 - 08:04

Witam wszstkich, jestem nowym użytkownikiem na forum.
Za około miesiąc kończy mi się licencja na Windowsa XP i musiałbym wykupić pełny pakiet co mnie nie interesuje. Więc zmieniam swój system na Linuxa. Przez jakiś czas używałem Ubuntu i byłem zadowolony. Słyszałem jednak od znajomych że Debian jest stabilniejszy i oferuje dużo więcej przeciętnemu użytkownikowi. Jakie jest wasze zdanie na ten temat? Który ztych systemów jest lepszy?
  • 0


#2 Michal

Michal

    Michal

  • Guests
  • 1386 postów
  • LokalizacjaRybnik

Napisano 30 czerwiec 2009 - 08:44

To zależy do czego go będziesz używał. Opisz troszkę więcej.
  • 0
Dołączona grafika
Dołącz do fanów PCFoster.pl na Facebooku. Zapraszamy!

#3 kslr92

kslr92
  • Użytkownicy
  • 6 postów

Napisano 30 czerwiec 2009 - 09:05

No więc mi komputer potrzebny jest przede wszystkim do nagrywania i słuchania muzyki, oglądania filmów, przglądania internetu. Przyda się też sprawna komunikacja systemu z drukarką i telefonem.
  • 0

#4 Dawkopolo

Dawkopolo
  • Użytkownicy
  • 453 postów

Napisano 30 czerwiec 2009 - 09:45

w tym nie ma problemu są różne konwertery itp.
Jednak ja bym się zastanowił do internetu jest zdolniejszy ubuntu ,jest tak jakby stworzony do tego ,zaś ogółem do pracy debian ,pomijając fakt że debian jest stabilny i można sobie k\go konfigurować do woli.Jednakże jeśli myślisz o zwykłej użyteczności wybrałbym debiana :)
Trochę jak na początek skomplikowany itp. jednak ludzie są wyuczalni
  • 0
Dołączona grafika

#5 kslr92

kslr92
  • Użytkownicy
  • 6 postów

Napisano 30 czerwiec 2009 - 09:47

A jeszce jedno. Nadrzędną sprawą dla mnie jest nagrywanie muzyki. Rozumiem że z instalacją mikrofonu nie będzie problemu. Ale czy Linux oferuje programy do nagrywania? I który sobie lepiej z tym poradzi?
  • 0

#6 pyton

pyton
  • Użytkownicy
  • 36 postów

Napisano 15 maj 2011 - 13:48

A jeszce jedno. Nadrzędną sprawą dla mnie jest nagrywanie muzyki. Rozumiem że z instalacją mikrofonu nie będzie problemu. Ale czy Linux oferuje programy do nagrywania? I który sobie lepiej z tym poradzi?


Z tym nie będzie problemu. Tutaj masz programy do nagrywania płyt : http://wilk13.net/linux/l-burn.php
  • 0

#7 E-TECH.net.pl

E-TECH.net.pl
  • Użytkownicy
  • 11 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 03 sierpień 2011 - 13:05

Ubuntu jest systemem dla zwykłych ludzi, oczywiście można postawić na nim serwer, ale każdy administrator raczej wybierze do tego celu Debiana.
Debian daje szeroki wybór aplikacji i możliwość dostosowania systemu dokładnie do Pana potrzeb, ale jest to system skierowany do użytkowników zaawansowanych.

Jeżeli dopiero rozpoczyna Pan swoją przygodę z Linuxem to polecam Ubuntu:

- łatwiejszy w instalacji
- bardziej przystosowany do użytkownika Windows
- instalacja dodatkowego oprogramowania jest bardzo prosta (Centrum oprogramowania)

Jeżeli jest Pan doświadczonym użytkownikiem Linuxa to polecam Debiana:

- możliwość pełnego dostosowania systemu do własnych potrzeb
- łatwość w instalacji oprogramowania ze źródeł
- bardzo szeroki wybór oprogramowania - w tym serwerowe i specjalistyczne (w paczkach .deb)
  • 0
Obrazek w stopce był za duży - Mateusz.
Odpowiedzi udzielił specjalista firmy E-TECH.net.pl

#8 Duath

Duath
  • Redaktorzy
  • 2117 postów
  • Lokalizacja404

Napisano 03 sierpień 2011 - 13:14

Ze swej strony mogę polecić Linux Mint. Ale zwykłego Linuxa Minta (nie Debian Edition, bo jest to wersja testowa i ostatnio jak mi się system wysypał, to podziękowałem :P ). Linux Mint jest bardzo dobry dla początkującego jak i bardziej obeznanego w Linuxach. Oparty jest na debianie, wg mnie jest znacznie lepszy niż Ubuntu, sprawniejszy. Posiada sporą bazę sterowników (jak każdy Linuch z resztą :) ).
  • 0

Intel i5-3570K @ 4.2GHz | ASRock Z77 Extreme4 | Corsair Vengeance LP 16GB | Radeon HD7870 | Samsung 840 Pro 128GB | Samsung F3 1TB | Xonar DG | OCZ ModXStream Pro 500W
 

Duath



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych