Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czyszczenie sprężonym powietrzem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 JJej

JJej
  • Użytkownicy
  • 7 postów

Napisano 13 maj 2013 - 18:10

Mam pytanie, które już w momencie zadawania wydaje mi się głupie, ale w sumie nie mam pojęcia jak to właściwie powinno być, a nigdzie odpowiedzi nie znalazłem. Kupiłem dziś sprężone powietrze, w celu wyczyszczenia chociaż trochę mojego lapka, bo grzeje się jak plaża w lipcu. Na początek zacząłem od klawiatury - a co, przynajmniej nic się nie zepsuje :D I okazało się, że chyba to było dobry pomysł, bo trochę zbaraniałem. Podczas "psikania" powietrzem na klawiaturę na jej powierzchni pojawił się lód! W sumie proces fizyczny, to zrozumiały - rozprężanie gazu. Aczkolwiek boję się trochę użyć tego na podzespoły komputera, przecież to się w zaraz roztopi i będzie z tego woda. A woda na układach scalonych wróży nieszczęście. Coś robię źlę? Za blisko(dalej brak jest efektu), za daleko(bliżej jeszcze gorzej)? Za wolno, za szybko? Nie wiem co z tym poradzić.
  • 0


#2 Duath

Duath
  • Redaktorzy
  • 2117 postów
  • Lokalizacja404

Napisano 13 maj 2013 - 18:40

Lód się pojawił, bo:
- albo telepałeś puszką podczas dmuchania
- albo trzymałeś ją do góry nogami

Przed użyciem wstrząśnij i psiknij ze dwa razy, żeby ten "lód" już nie leciał i do dzieła. Chwila odpoczynku, znów wstrząsasz, psikasz 2x i dalej dmuchasz.

EDIT: Poza tym w zestawie masz jeszcze rurkę. Nią operuj a puszkę trzymaj spokojnie :)
  • 0

Intel i5-3570K @ 4.2GHz | ASRock Z77 Extreme4 | Corsair Vengeance LP 16GB | Radeon HD7870 | Samsung 840 Pro 128GB | Samsung F3 1TB | Xonar DG | OCZ ModXStream Pro 500W
 

Duath


#3 Lgie

Lgie
  • Użytkownicy
  • 49 postów

Napisano 13 maj 2013 - 19:17

Zapewne machnąłeś puszką ze sprężonym powietrzem lub obracałeś w czasie pryskania. Spróbuj podczas pryskania puszkę mieć delikatnie pochyloną do przodu i jak najmniej nią poruszać :).

Edit: Nie zauważyłem odpowiedzi...sorry.
Przy okazji ja mam pytanie :). Nie będę zakładał osobnego tematu.
Da się usuwać własne posty ?
  • 0

#4 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 postów

Napisano 13 maj 2013 - 19:24

Dlatego zawsze warto czytać instrukcje... :confused_: Możesz pooglądać filmiki na Youtube: http://www.youtube.c...ube.n83uodCrqhA

Da się usuwać własne posty ?

Nie.

EDIT: Chociaż lepiej przeczytać instrukcje, zobaczcie 2 filmik :rolleyes:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych