Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dyskusja na temat nowego systemu - Chrome OS


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Lgie

Lgie
  • Użytkownicy
  • 49 postów

Napisano 12 maj 2013 - 15:59

Witam wszystkich !
Chciałbym się dowiedzieć co myślicie na temat Chrome OS. Czy ktoś już go używał ?
Jakie są jego plusy, a jakie minusy. Czym jest lepszy od Windowsa ? A może jednak jest to nieudany projekt ?
Napiszcie co o nim sądzicie.
  • 0


#2 pixel

pixel
  • Użytkownicy
  • 93 postów

Napisano 17 czerwiec 2013 - 17:07

ChromeOS czyli tak naprawdę Linux (bardzo mocno zmodyfikowany), jest jednym z systemów które działają jako MPS-y. Wszystko byłoby ok tylko jeden mały (aczkolwiek mnie doprowadzający do *****) mianowicie brak możliwości wyłączenia ukrywania paska statusu...... poza tym bardzo duży +; naprawdę :)
  • 0

#3 mw_1975

mw_1975
  • Użytkownicy
  • 2535 postów

Napisano 17 czerwiec 2013 - 22:10

Skoro na Linuxie, to ma duże szanse byc ciekawym OS. Czas najwyższy, aby ktos zrobił powszechnie akceptowaną wersję biznes, która będzie skonfigurowana jak Windows - biblioteki mają być i cześć, program działa zawsze. Chociaż z drugiej strony, MacOS ma podobno jądro Unixowe.
  • 0
AMD Phenom II 955
Pentagram Karakorum HP-120 AlCu + Arctic Cooling AF1225L
4 GB DDR3 1600 MHz
Było Asus Radeon HD 6950 DCU II, jest XFX 7850 z AC Mono - czego się nie robi dla tej ciszy!
SilentiumPC Deus G1 600W

#4 Lgie

Lgie
  • Użytkownicy
  • 49 postów

Napisano 23 czerwiec 2013 - 13:03

Z tego co wyczytałem Chrome musi być ciągle podłączony do internetu, bo tak jakby jest to system w przeglądarce, zastanawiam się nad zainstalowaniem jego tylko jak jest ze sterownikami i programami do niego ?
  • 0

#5 karpik

karpik
  • Użytkownicy
  • 228 postów

Napisano 19 maj 2014 - 12:38

Coś nic nie słychać o tym systemie. Szczerze mówiąc to miałem duże nadzieje z nim związane. Podejrzewam, że Google poszedł bardziej w Android.
  • 0

#6 Torbiel

Torbiel
  • Użytkownicy
  • 8 postów

Napisano 29 maj 2014 - 11:19

No jak nie słychac, jak słychać? Chromebooki sprzedają się coraz lepiej - ale głównie na terenie stanów zjednoczonych. Do mnie taki system nie przemawia z jednego względu - wszystko jest oparte w chmurze i praktycznie bez połaczenia z internetem możliwości są strasznie ograniczone. 


  • 0

#7 Randalllfah

Randalllfah
  • Użytkownicy
  • 7 postów

Napisano 02 styczeń 2017 - 15:49

Chrome w mojej ocenie jest szybszy od Firefoxa, ale mimo wszystko i tak korzystam z tej drugiej. Pewnie z przyzwyczajenia :
  • 0

#8 silent

silent
  • Użytkownicy
  • 771 postów

Napisano 02 styczeń 2017 - 18:29

plotka- bo osobiście kontaktu nie miałem.

linux (pocięty jak sto nieszczęść) służy do uruchomienia przeglądarki - jedynie słusznej. a cała reszta w przeglądarce.  :sad:

już bym wolał podnieść stare pokrojone gentoo ze stage1 i doinstalować to, co JA uznam za słuszne i w chmurze trzymać to, co JA uznam za stosowne. i używać przeglądarki, którą JA wybiorę.

... samo wielkie JA.... :chillout:

nie ma to jak reaktywować wątek z....V 2013? :D


  • 0

#9 Lingerie

Lingerie
  • Użytkownicy
  • 5 postów

Napisano 07 styczeń 2017 - 19:22

Ja za nim nie przepadam...


  • 0

Odchodzenie jest przyjemne i czyste, tylko kiedy zostawia się za sobą coś ważnego, coś, co miało dla nas znaczenie.


#10 isabela

isabela
  • Użytkownicy
  • 919 postów

Napisano 08 luty 2021 - 21:58

Bardzo fajnie, że dzielicie się tutaj swoimi spostrzeżeniami.


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych