Skocz do zawartości


Zdjęcie

Słabe możliwości grafiki w grach


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

#1 miscic

miscic
  • Użytkownicy
  • 13 postów

Napisano 04 maj 2013 - 21:29

Witam .Zaczne od infroamcji dotyczących laptopa .
system : Windows 7
procesor :intel® Core™ i3-2350M CPU @ 2.30GHz 2.30Ghz
Zainstalowana pamięc RAM : 4gb
typ systemu : 64-bitowy
karta graficzna :AMD Radeon HD 7670M
----------------------------------------------------------------------
FIFA 13 ma wymagania minimalne :
System operacyjny: Windows Vista SP1 / Windows 7
Procesor: 1,8 GHz Core 2 Duo
RAM: 2 GB pamięci RAM w systemach Windows Vista i Windows 7
Karta graficzna: karta graficzna z akceleracją 3D, 256 MB pamięci VideoRAM oraz obsługą Pixel Shader 3.0
Obsługiwane karty graficzne spełniające wymagania minimalne: ATI Radeon HD 3600, NVIDIA GeForce 6800GT
--------------------------------------------------------------------------
wymagania rekomendowane :
System operacyjny: Windows Vista SP1 / Windows 7
Procesor: Intel Core 2 Quad Q6600 2,4 GHz / AMD Athlon II X4 600e 2,2 GHz
RAM: 2 GB pamięci RAM w systemach Windows Vista i Windows 7
Karta graficzna: Nvidia 8800 GT / ATI Radeon HD 4650

--------------- I tutaj moje pytanie do was : Czy fifa 13 może działać na moim komputerze na NAJLEPSZEJ grafice ? Bo gdy gram to nie moge ustawić najlepszych ustawień graicznych bo gra sie tnie . Gdy ustawie w miare dobre to po 30 minutach rowniez sie tnie .
CZY MOZNA TEMU JAKOS ZARADZIC ? Dzięki z góry za pomoc .Pozdrawiam :)
  • 0


#2 Miodek

Miodek
  • Użytkownicy
  • 2009 postów
  • LokalizacjaPasieka

Napisano 04 maj 2013 - 21:46

Twój procesor jest dwurdzeniowy. Gra ma w rekomendowanych czterordzeniowca. Trzeba się jednak zastanowić nad innymi możliwościami. Sprawdź temperatury podczas gry.
  • 0
Drogi analfebeto. Zamiast pisać na końcu posta "przepraszam za błędy", popraw je.

#3 miscic

miscic
  • Użytkownicy
  • 13 postów

Napisano 04 maj 2013 - 21:48

Twój procesor jest dwurdzeniowy. Gra ma w rekomendowanych czterordzeniowca. Trzeba się jednak zastanowić nad innymi możliwościami. Sprawdź temperatury podczas gry.

ja sie nie znam na kpmputerach . Mógłbyś naprowadzić jak sprawdzić ?
  • 0

#4 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 postów

Napisano 04 maj 2013 - 21:53

A na jakiej rozdzielczości ekranu grasz?
  • 0

#5 miscic

miscic
  • Użytkownicy
  • 13 postów

Napisano 04 maj 2013 - 21:56

A na jakiej rozdzielczości ekranu grasz?

1366x768
  • 0

#6 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 postów

Napisano 04 maj 2013 - 22:03

A ustaw na 1024x768 i zobacz czy będzie się cięło. Ogólnie z tego co sprawdzałem to grafika jak FIFA13 jest dobra.
Pobierz i uruchom program HWMonitor, zminimalizuj go i uruchom grę, pograj z 20min i pokaż temperatury w formie screenu.

  • 0

#7 miscic

miscic
  • Użytkownicy
  • 13 postów

Napisano 05 maj 2013 - 08:54

A ustaw na 1024x768 i zobacz czy będzie się cięło. Ogólnie z tego co sprawdzałem to grafika jak FIFA13 jest dobra.
Pobierz i uruchom program HWMonitor, zminimalizuj go i uruchom grę, pograj z 20min i pokaż temperatury w formie screenu.

Tak na tej 1024x768 działa bez problemowo :) tylko ,ze mam szeroki ekran i są te paski po bokach . Da rade cos z tym zrobic ?
  • 0

#8 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 postów

Napisano 05 maj 2013 - 13:05

Raczej nic nie zrobisz, prawdopodobnie procesor jest za słaby, bo grafika jak tą grę jest dobra.
  • 0

#9 miscic

miscic
  • Użytkownicy
  • 13 postów

Napisano 07 maj 2013 - 16:07

z procesorem nie mozna nic zrobic ?
  • 0

#10 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 postów

Napisano 07 maj 2013 - 21:42

Zależy jakie masz gniazdo na procesor, rPGA988B czy BGA102. Pobierz program CPU-Z i w zakładce CPU podaj co piszę w "Package".
Podaj też dokładny model i producenta laptopa.
  • 0

#11 miscic

miscic
  • Użytkownicy
  • 13 postów

Napisano 08 maj 2013 - 07:56

Zależy jakie masz gniazdo na procesor, rPGA988B czy BGA102. Pobierz program CPU-Z i w zakładce CPU podaj co piszę w "Package".
Podaj też dokładny model i producenta laptopa.


Package : Socket 988B rPGA
name : intel Core i3 2350M
prducent : toshiba

tutaj zdj z temperatur :
http://www.fotosik.p...5fce36a44d.html
  • 0

#12 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 postów

Napisano 08 maj 2013 - 11:24

A podaj od razu jaki masz tam Chipset i model tego laptopa.
  • 0

#13 miscic

miscic
  • Użytkownicy
  • 13 postów

Napisano 08 maj 2013 - 19:31

A podaj od razu jaki masz tam Chipset i model tego laptopa.


model : personal computer ( o to chdozi ) ?
chipset : intel , sandy bridge ( o to chodzi ) ?

sformatowałem system ale nadal gra sie tnie przy prawie najslabszej grafice :) moze czegos nie zainstalowalem czy co bo ja juz nie mam pomysłów
  • 0

#14 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 postów

Napisano 10 maj 2013 - 11:39

Ustaw na tą rozdzielczość co była i gra działała. Chipset masz pod Southbridge.
Do tego po raz ostatni podaj co to za model laptopa.
  • 0

#15 miscic

miscic
  • Użytkownicy
  • 13 postów

Napisano 10 maj 2013 - 14:39

model to toshiba z rodziny satelite
  • 0

#16 seqqes

seqqes
  • Użytkownicy
  • 660 postów

Napisano 10 maj 2013 - 17:35

Troszkę dziwny masz problem, bo ja mam laptopa z i3-2370M, czyli ciut mocniejszy i GT630(podobna do Twojej) i grałem w Far Cry 3 na ustawieniach średnich i było całkiem płynnie. Nie wiem jak w tych laptopach z grafiką AMD, ale ja jak uruchamiam grę to w niektórych przypadkach muszę kliknąć na ikonę prawym klawiszem i wybrać "uruchom z procesorem graficznym..." spróbuj jednak mimo wszystko ustawić ciut niższe ustawienia grafiki.
  • 0

#17 miscic

miscic
  • Użytkownicy
  • 13 postów

Napisano 10 maj 2013 - 19:00

Troszkę dziwny masz problem, bo ja mam laptopa z i3-2370M, czyli ciut mocniejszy i GT630(podobna do Twojej) i grałem w Far Cry 3 na ustawieniach średnich i było całkiem płynnie. Nie wiem jak w tych laptopach z grafiką AMD, ale ja jak uruchamiam grę to w niektórych przypadkach muszę kliknąć na ikonę prawym klawiszem i wybrać "uruchom z procesorem graficznym..." spróbuj jednak mimo wszystko ustawić ciut niższe ustawienia grafiki.

z tym PPM tez slyszalem ale u mnie nie ma tak : ) .szczerze jakbym jeszcze obnizyl ustawienia grafiki to to wyglada jak bym gral w fife 2005 a nie 2013 xD ja juz nie mam pojecia :) zdenerwuje sie i sprzedam to cos
  • 0

#18 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 postów

Napisano 10 maj 2013 - 22:16

Jeśli chodzi o wymianę procesora to musiałbyś odkręcić dolną obudowę i sprawdzić czy procesor jest przylutowany czy można go zdjąć.
Chociaż jak masz gniazdo Socket 988B rPGA to raczej nie będzie przylutowany, ale różnie to bywa. A model laptopa jest niedokładny, więc ciężko coś ocenić.
Obecnie nie wiem czy wymiana procesora jest opłacalna. Przy Fifie 13 grafika spokojnie powinna sobie poradzić bez żadnych problemów, więc na pewno to nie ona.
  • 0

#19 miscic

miscic
  • Użytkownicy
  • 13 postów

Napisano 11 maj 2013 - 09:57

Jeśli chodzi o wymianę procesora to musiałbyś odkręcić dolną obudowę i sprawdzić czy procesor jest przylutowany czy można go zdjąć.
Chociaż jak masz gniazdo Socket 988B rPGA to raczej nie będzie przylutowany, ale różnie to bywa. A model laptopa jest niedokładny, więc ciężko coś ocenić.
Obecnie nie wiem czy wymiana procesora jest opłacalna. Przy Fifie 13 grafika spokojnie powinna sobie poradzić bez żadnych problemów, więc na pewno to nie ona.

powinna sobie poradzic . przedtem myslałem ,ze komputer jest zavirusowany i zasmiecony to go sformatowalem ale nie widac roznicy
  • 0

#20 seqqes

seqqes
  • Użytkownicy
  • 660 postów

Napisano 11 maj 2013 - 12:44

Jak byś mógł sprawdzić, czy na pewno gra uruchamia Ci się z kartą graficzną AMD, bo z tego co piszesz wydaje się jakby ona sobie słodko spała, a intel wyciskał z siebie siódme poty. Spróbuj w sterownikach wymusić w Fifie uruchamianie Radeona. Nie wiem, czy jest taka opcja, bo szczerze nigdy nie używałem Radka :P
Według mnie nie ma co zmieniać procesora, bo to na pewno nie on jest winny za to.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych