Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nieudane OC = nękanie przez BlueScreen


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 mRLoL

mRLoL
  • Użytkownicy
  • 1 postów

Napisano 03 maj 2013 - 22:38

Siemanko! Ostatnio postanowiłem podkręcić mój procesor(AMD phenom x925 2.8Ghz 4 rdzenie). Na początku w BIOS, ale później odkryłem program ControlCenter, dzięki któremu zobaczyłem efekty mojego podkręcania - komputer chodził płynniej(więcej FPS w grach). Pewnego pięknego dnia podczas grania w LoL, zaskoczył mnie miły widok niebieskiego ekranu, który opisywał błąd o pamięci fizycznej(physical dump). No to ok. Wszystko byłoby ok, gdyby nie to, że po chwili znowu BS. I od tamtej pory co 20 minut gry mam BS. Przy grach mniej obciążających procka zdarza się on rzadziej, ale np. przy 30-40 FPS, niebieski ekran po prostu stał się moim 2gim pulpitem.
Mój sprzęt:
Płyta gł.: MSI 785G-E53
Karta graficzna: GF GTS 250 1GB swojej pamięci
Chłodzenie standardowe
RAM: 2x2GB Kingston nie wiem jaka częstotliwość
Zasilacz: MODECOM MC 530 CARBON 530W

W załączniku dałem Wam treść błędu, który wyświetlił mi się po włączeniu komputera :). jest tam lokalizacja do dwóch plików, w których jest opisany bład, lecz nie wiem w jaki sposób je otworzyć.

Proszę Was o pomoc. Co zrobić, aby pozbyć się tego?


Dodam jeszcze, że przywróciłem ustawienia domyślne, zmieniłem miejsce kości pamięci ram(z 1 i 2 na 3 i 4). Przeczyściłem również wnętrze blaszaka.

Załączone pliki

  • Załączony plik  error.txt   826 bajtów   2 Ilość pobrań

  • 0


#2 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 postów

Napisano 03 maj 2013 - 23:19

Przywróć ustawienia z tego programu (co kręciłeś) i ustawienia BIOS.

Następnie daj pliki DMP: Poradnik: Odczytywanie niebieskiego ekranu śmieci (BSoD)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych