Skocz do zawartości


Zdjęcie

Utworzenie sieci Modem - Komputer(host) - Router WiFi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 choiniarz

choiniarz
  • Użytkownicy
  • 2 postów

Napisano 02 maj 2013 - 18:25

Witam! Mam pewien problem. Otóż kupiłem sobie router WiFi. Chciałbym utworzyć sobie sieć, ale istnieje pewna przeszkoda. Otóż przy zakupie routera nie sprawdziłem czy ten ma wejście na wtyczkę telefoniczna ADSL. Router ma tylko wejścia Ethernet. Mam internet Multimo (jak neostrada)ze zmiennym IP.Czy istnieje możliwość utworzenia sieci modem(ADSL)-komputer(host)-router WiFi->>? Wiem, że wygodniej by było kupić 2 router z modemem ADSL oraz to, że po wyłączeniu komputera(hosta) siec nie bedzie miala polaczenia do internetu. Czy istnieje możliwośc utworzenia takiej sieci? Jak to zrobić?(jestem w tym laikiem) Windows XP.
Z góry dziekuje za odpowiedzi:)
  • 0


#2 dyl

dyl
  • Użytkownicy
  • 62 postów

Napisano 02 maj 2013 - 19:31

mozna wszystko zalezy od systemu na hoscie pewnie jakis windows to robisz ICS a dalej to napisz cokolwiek na temat routera o to. napisz tez marke i model modemu do multimo
  • 0

#3 choiniarz

choiniarz
  • Użytkownicy
  • 2 postów

Napisano 03 maj 2013 - 10:44

Router D-Link (Wireless N 150 Eazy router) GO-RT-N150. Jak mówiłem wejście ma tylko Ehthernet. 1 wejscie z podpiską Internet i 4 wejscia LAN. Modem stary od neostrady jeszcze SpeedTouch 330. Zmieniłem usługodawcę i skonfigurowałem modem neostrady na multimo.
  • 0

#4 dyl

dyl
  • Użytkownicy
  • 62 postów

Napisano 03 maj 2013 - 15:27

http://www.komputers...internetem.aspx oczywiscie u cibie zamiast połaczenia wifi bedzie połaczenie szrokopasmowe
WNA w routerze ustawisz w static IP i traktujesz go jako drugi komputer z instrukcji
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych