Skocz do zawartości


Zdjęcie

Win XP zawiesza się przy starcie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 steve13

steve13
  • Użytkownicy
  • 18 postów

Napisano 29 kwiecień 2013 - 23:29

Mam problem z win XP.
Otóż mniej więcej w 50% przypadków przy uruchamianiu systemu zawiesza się on w momencie gdy ma pojawić się pierwsze logo XP. W jaki sposób można sprawdzić jaki program jest tego przyczyną? Dodam, że problem ten mam od zawsze na obecnym komputerze. Na innym starszym sprzęcie problemu nie było. Już przywykłem, że żeby odpalić kompa to muszę raz czy dwa razy nacisnąć reset po zwieszeniu się a za którymś razem załapuje i uruchamia się normalnie. Specyfikacja: Płyta AM2+ Gigabute, RAM 2gb DDR2, Proc x2 2,7GHz, Grafika x550, karty rozszerzeń: TV, 2x ATA, LPT+COM. Nie wiem jak se z tym poradzić, nawet świeżo po zainstalowaniu systemu i programów problem ciągle występuje
Jakieś pomysły jak zdiagnozować czemu komputer się wiesza przy starcie?
  • 0


#2 Daroxx

Daroxx
  • Użytkownicy
  • 1040 postów
  • LokalizacjaZagłębie Dąbrowskie

Napisano 29 kwiecień 2013 - 23:50

Na początek odczyt SMART dysku z programu HDTune (zakładka Health) na screenie mają być wszystkie parametry widoczne.
Poradnik: Odczytanie SMART dysku twardego
  • 0
Autor postu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne szkody wynikłe z wykorzystania zawartych w nim informacji.

#3 CrossFire

CrossFire
  • Użytkownicy
  • 127 postów

Napisano 24 maj 2013 - 14:50

Jakiego programu antywirusowego używasz - prawdopodobnie to on powoduje problem ? Przeskanuj jeszcze system Malwarebytes Anti-Malware i usuń co znajdzie.
  • 0
Podpis niezgodny z regulaminem forum /Kamillo


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych