Skocz do zawartości


Zdjęcie

Błąd DLL po uruchamianiu systemu Windows


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 d_aa

d_aa
  • Użytkownicy
  • 10 postów

Napisano 24 kwiecień 2013 - 08:16

Witam,

Bardzo proszę o pomoc. Od wczoraj, po uruchomieniu komputera, wyskakuje małe okienko "Błąd: DLL could not be opened." Nie mam pojęcia skąd to się wzięło, ani jak to usunąć. Gdzieś była informacja o przywracaniu systemu, ale nie pomogło. Antywirus też nic nie wykrył. Będę wdzięczna za pomoc, bo kompletnie się na tym nie znam.

Pozdrawiam,
Dominika
  • 0


#2 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 postów

Napisano 24 kwiecień 2013 - 16:33

Ten błąd jest tylko taki? Nic więcej nie piszę?

Wykonaj pełne skanowanie systemu Malwarebytes Anti-Malware Free - przed skanem wykonaj aktualizacje programu i bazy wirusów.
Jeśli program coś znajdzie usunąć. Pliki zostaną przeniesione do kwarantanny.
Należy wejść z zakładkę "Kwarantanna" i usunąć wszystko, zgodzić się na uruchomienie systemu.

I daj raport z autostartu: Poradnik: Czyszczenie systemu za pomocą programu CCleaner - punkt 5
  • 0

#3 d_aa

d_aa
  • Użytkownicy
  • 10 postów

Napisano 24 kwiecień 2013 - 19:03

Wykonałam skanowanie, ten program wykrył 5 wirusów, ale problem nie zniknął. A to raport z Ccleanera, nie mam pojęcia co tu powinnam usunąć,pewnie coś z tym nieszczęsnym dll :) ale bardzo proszę o pomoc, sama wolę nie kombinować.

Tak HKCU:Run AutoStartNPSAgent Samsung Electronics Co., Ltd. C:\Program Files\Samsung\Samsung New PC Studio\NPSAgent.exe
Tak HKCU:Run DAEMON Tools Lite DT Soft Ltd "C:\Program Files\DAEMON Tools Lite\DTLite.exe" -autorun
Tak HKCU:Run ehTray.exe Microsoft Corporation C:\Windows\ehome\ehTray.exe
Tak HKCU:Run Sidebar Microsoft Corporation C:\Program Files\Windows Sidebar\sidebar.exe /autoRun
Tak HKLM:Run Adobe ARM Adobe Systems Incorporated "C:\Program Files\Common Files\Adobe\ARM\1.0\AdobeARM.exe"
Tak HKLM:Run Apoint Alps Electric Co., Ltd. C:\Program Files\Apoint2K\Apoint.exe
Tak HKLM:Run avast AVAST Software "C:\Program Files\AVAST Software\Avast\avastUI.exe" /nogui
Tak HKLM:Run BrMfcWnd Brother Industries, Ltd. C:\Program Files\Brother\Brmfcmon\BrMfcWnd.exe /AUTORUN
Tak HKLM:Run ControlCenter3 Brother Industries, Ltd. C:\Program Files\Brother\ControlCenter3\brctrcen.exe /autorun
Tak HKLM:Run FIC HotKey C:\Program Files\Hotkey Utility\tray.exe
Tak HKLM:Run GrooveMonitor Microsoft Corporation "C:\Program Files\Microsoft Office\Office12\GrooveMonitor.exe"
Tak HKLM:Run IndexSearch Nuance Communications, Inc. "C:\Program Files\ScanSoft\PaperPort\IndexSearch.exe"
Tak HKLM:Run NeroFilterCheck Nero AG C:\Program Files\Common Files\Ahead\Lib\NeroCheck.exe
Tak HKLM:Run NPSStartup
Tak HKLM:Run NvCplDaemon Microsoft Corporation RUNDLL32.EXE C:\Windows\system32\NvCpl.dll,NvStartup
Tak HKLM:Run NvMediaCenter Microsoft Corporation RUNDLL32.EXE C:\Windows\system32\NvMcTray.dll,NvTaskbarInit
Tak HKLM:Run NvSvc Microsoft Corporation RUNDLL32.EXE C:\Windows\system32\nvsvc.dll,nvsvcStart
Tak HKLM:Run PaperPort PTD Nuance Communications, Inc. "C:\Program Files\ScanSoft\PaperPort\pptd40nt.exe"
Tak HKLM:Run PowerManager C:\Program Files\Power Manager\PM.exe
Tak HKLM:Run PPort11reminder Nuance Communications, Inc. "C:\Program Files\ScanSoft\PaperPort\Ereg\Ereg.exe" -r "C:\ProgramData\ScanSoft\PaperPort\11\Config\Ereg\Ereg.ini"
Tak HKLM:Run recinfo RecInfo.exe
Tak HKLM:Run recinfo973 c:\RecInfo\RecInfo.exe
Tak HKLM:Run RtHDVCpl Realtek Semiconductor RtHDVCpl.exe
Tak HKLM:Run Silent Mode C:\Program Files\Light Sensor Utility\Sensor.exe
Tak HKLM:Run SSBkgdUpdate Nuance Communications, Inc. "C:\Program Files\Common Files\Scansoft Shared\SSBkgdUpdate\SSBkgdupdate.exe" -Embedding -boot
Tak HKLM:Run SunJavaUpdateSched Sun Microsystems, Inc. "C:\Program Files\Common Files\Java\Java Update\jusched.exe"
Tak HKLM:Run UnlockerAssistant "C:\Program Files\Unlocker\UnlockerAssistant.exe"
Tak HKLM:Run Windows Defender Microsoft Corporation %ProgramFiles%\Windows Defender\MSASCui.exe -hide
Tak HKLM:Run Windows Mobile-based device management Microsoft Corporation %windir%\WindowsMobile\wmdSync.exe


Przepraszam, że to wyszło takie rozlazłe.
  • 0

#4 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 postów

Napisano 24 kwiecień 2013 - 20:16

To się poprawi. :puppyeyes: Przy okazji zobacz sobie wersje JAVA, bo prosi się o aktualizacje.

Wyłącz:

Tak HKCU:Run AutoStartNPSAgent Samsung Electronics Co., Ltd. C:\Program Files\Samsung\Samsung New PC Studio\NPSAgent.exe
Tak HKCU:Run DAEMON Tools Lite DT Soft Ltd "C:\Program Files\DAEMON Tools Lite\DTLite.exe" -autorun
Tak HKCU:Run ehTray.exe Microsoft Corporation C:\Windows\ehome\ehTray.exe
Tak HKCU:Run Sidebar Microsoft Corporation C:\Program Files\Windows Sidebar\sidebar.exe /autoRun
Tak HKLM:Run Adobe ARM Adobe Systems Incorporated "C:\Program Files\Common Files\Adobe\ARM\1.0\AdobeARM.exe"
Tak HKLM:Run BrMfcWnd Brother Industries, Ltd. C:\Program Files\Brother\Brmfcmon\BrMfcWnd.exe /AUTORUN
Tak HKLM:Run ControlCenter3 Brother Industries, Ltd. C:\Program Files\Brother\ControlCenter3\brctrcen.exe /autorun
Tak HKLM:Run GrooveMonitor Microsoft Corporation "C:\Program Files\Microsoft Office\Office12\GrooveMonitor.exe"
Tak HKLM:Run IndexSearch Nuance Communications, Inc. "C:\Program Files\ScanSoft\PaperPort\IndexSearch.exe"
Tak HKLM:Run NeroFilterCheck Nero AG C:\Program Files\Common Files\Ahead\Lib\NeroCheck.exe
Tak HKLM:Run NPSStartup
Tak HKLM:Run PaperPort PTD Nuance Communications, Inc. "C:\Program Files\ScanSoft\PaperPort\pptd40nt.exe"
Tak HKLM:Run PowerManager C:\Program Files\Power Manager\PM.exe
Tak HKLM:Run PPort11reminder Nuance Communications, Inc. "C:\Program Files\ScanSoft\PaperPort\Ereg\Ereg.exe" -r "C:\ProgramData\ScanSoft\PaperPort\11\Config\Ereg\Ereg.ini"
Tak HKLM:Run recinfo RecInfo.exe
Tak HKLM:Run recinfo973 c:\RecInfo\RecInfo.exe
Tak HKLM:Run Silent Mode C:\Program Files\Light Sensor Utility\Sensor.exe
Tak HKLM:Run SSBkgdUpdate Nuance Communications, Inc. "C:\Program Files\Common Files\Scansoft Shared\SSBkgdUpdate\SSBkgdupdate.exe" -Embedding -boot
Tak HKLM:Run SunJavaUpdateSched Sun Microsystems, Inc. "C:\Program Files\Common Files\Java\Java Update\jusched.exe"
Tak HKLM:Run UnlockerAssistant "C:\Program Files\Unlocker\UnlockerAssistant.exe"
Tak HKLM:Run Windows Mobile-based device management Microsoft Corporation %windir%\WindowsMobile\wmdSync.exe
Uruchom ponownie komputer, następnie usuń te wszystkie wpisy i wyłącz te:

Tak HKLM:Run NvCplDaemon Microsoft Corporation RUNDLL32.EXE C:\Windows\system32\NvCpl.dll,NvStartup
Tak HKLM:Run NvMediaCenter Microsoft Corporation RUNDLL32.EXE C:\Windows\system32\NvMcTray.dll,NvTaskbarInit
Tak HKLM:Run NvSvc Microsoft Corporation RUNDLL32.EXE C:\Windows\system32\nvsvc.dll,nvsvcStart
Uruchom ponownie komputer i usuń te wpisy.

Z programu Malwarebytes Anti-Malware Free daj log, włącz program i przejdź do zakładki Logi, otwórz i wklej na forum.
Jakby co to daj screen z tego okienka co Ci wyskakuje: Poradnik: Wykonywanie screena w systemie Windows
  • 0

#5 d_aa

d_aa
  • Użytkownicy
  • 10 postów

Napisano 25 kwiecień 2013 - 11:11

Załączony plik  Przechwytywanie.JPG   50,02 KB   6 Ilość pobrań

Zrobiłam wszystko tak, jak napisałeś. Co dalej? :) Btw.jeszcze raz dziękuję za poświęcenie mi czasu, jak widać, informatyk ze mnie marny :D
  • 0

#6 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 postów

Napisano 25 kwiecień 2013 - 15:42

Ale otwórz ten raport i wklej na forum. :puppyeyes: A screena kazałem dać Ci z tego błędu DLL... Pojawia się jeszcze on?
  • 0

#7 d_aa

d_aa
  • Użytkownicy
  • 10 postów

Napisano 25 kwiecień 2013 - 17:23

Załączony plik  mbam-log-2013-04-24 (18-17-23).txt   4,25 KB   2 Ilość pobrań

Cały czas się pojawia. Małe szare okienko na środku ekranu Błąd: DLL could not be opened. I nic więcej.
  • 0

#8 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 postów

Napisano 25 kwiecień 2013 - 19:25

Przez program CCleaner wyczyść system i rejestr. Następnie przejdź kolejno do:
Start > Wszystkie programy > Akcesoria > Narzędzia systemowe > PPM na Wiersz polecenia > Uruchom jako administrator > wpisz "sfc /scannow"
Czekaj aż zakończy się skanowanie, na koniec uruchom ponownie komputer.

Wykonaj też czysty rozruch: http://support.micro...om/kb/929135/pl

Wklej też raport z zakładki Odinstaluj program z programu CCleaner - masz opisane w poradniku.
  • 0

#9 d_aa

d_aa
  • Użytkownicy
  • 10 postów

Napisano 25 kwiecień 2013 - 20:11

Ok, będę próbować, dziś późnym wieczorem lub jutro rano wkleję raport.
  • 0

#10 ludek111

ludek111
  • Użytkownicy
  • 446 postów

Napisano 25 kwiecień 2013 - 20:18

Prawy przycisk myszy.
Edit:
widzę że edytowany. :)
  • 0
There's completely no way to improve the Perfection.
E8200@4.25GHz | GA-EP45-UD3LR | Gainward GTS250 | 2xF3-1TB Matrix Raid | SB Audigy2
ModXStream 500W | Corsair 2x1GB XMS2 DHX + Patriot 2x1GB LLK CL4@1075MHZ | HE1225 |

#11 d_aa

d_aa
  • Użytkownicy
  • 10 postów

Napisano 26 kwiecień 2013 - 10:42

Możesz wytłumaczyć, co konkretnie otworzyć jako administrator? bo tak klikam tą myszą i klikam i nie mam takiej opcji i nie wiem gdzie wpisać tę resztę. Można śmialo tłumaczyć jak idiocie - ja nie mam o tym wszystkim bladego pojęcia:)

EDIT: już mam! :D przepraszam jeszcze raz, ale pierwszy raz mam taką sytuację i strasznie się stresuję :D

Po wykonaniu czystego rozruchu błąd już się nie wyświetlił! Czy to wystarczy, czy powinnam wykonać kolejny krok? Czy powinnam wrócić do normalnego otwierania systemu, czy ustawienie czystego rozruchu może zostać?

Załączony plik  install.txt   9,54 KB   2 Ilość pobrań Co powinnam usunąć?
  • 0

#12 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 postów

Napisano 26 kwiecień 2013 - 14:10

Jeśli chodzi o czysty rozruch to, któraś z usług to może powodować, teraz zrób tak:

Jeśli problem nie występuje, zaznacz tylko połowę z pozostałych pól wyboru, które są wyczyszczone na liście Usługi. Powtarzaj te kroki do chwili, aż będą zaznaczone wszystkie pola wyboru.

Czyli wchodzisz w zakładkę Usługi i wyłączasz tylko połowę, uruchamiasz komputer, sprawdzasz czy problem występuje.
Jeśli tak, to oznacza, że któraś z włączonych usług jest temu winna, czyli musisz z tej połowy wyłączyć np. połowę i uruchomić komputer itp.
Jeśli okaże się, że problem nie występuje to z drugiej części (chodzi o tą, która została) włącz np. kilka usług i uruchom komputer.
Aż w końcu znajdziesz, która usługa jest temu winna, mam nadzieje, że rozumiesz. :puppyeyes:
W tym linku do czystego rozruchu masz tam napisane co dalej można jeszcze robić.

Przechodząc do programów, dodatków to polecam usunąć to:

Ask Toolbar Updater	Ask.com	2013-02-05	1,53MB	1.2.4.36191
BrowserProtect	Bit89 Inc	2013-04-23	7,86MB	
Mozilla Maintenance Service	Mozilla	2013-04-12	224KB	20.0.1
IB Updater 2.0.0.575	IncrediBar	2013-02-28	1,93MB	2.0.0.575
IB Updater Service		2013-04-09		3.0.4.6
Polecam też sprawdzić te programy, czego nie używasz to skasować:

3DNA Desktop	3DNA Corporation	2009-11-09	29,8MB
BitComet 1.34	CometNetwork	2012-10-22	25,9MB	1.34
Calendar Visual Designer	PIT Software	2009-12-13	1,25MB	1.1.0
DAEMON Tools Lite	DT Soft Ltd	2012-10-23	25,8MB	4.45.4.0316
Google Earth	Google	2013-03-20	173MB	7.0.3.8542
Heroes of Might and Magic 4 Complete	GOG.com	2013-03-22	970MB	
Juniper Networks, Inc. Setup Client	Juniper Networks, Inc.	2012-12-09	2,20MB	7.1.10.21853
Juniper Networks, Inc. Setup Client Activex Control	Juniper Networks, Inc.	2012-12-09		2.1.1.1
Light Sensor Utility 1.4	FIC, Inc.	2006-12-31	944KB	1.4
Living Marine Aquarium 2 Full Screen Saver	Freeze.com, LLC	2009-04-10	19,0MB	2.0
MPC-HC 1.6.4.6052	MPC-HC Team	2012-11-04	21,4MB	1.6.4.6052
NapiProjekt (2.1.0.2287)		2013-01-30	19,5MB	
Nero 7 Essentials	Nero AG	2008-10-20	376MB	7.02.5851
PaperPort Image Printer	Nuance Communications, Inc.	2009-07-11	529KB	1.00.0000
PC Connectivity Solution	Nokia	2010-01-17	9,25MB	8.15.0.0
Power Manager 2.1.10	FIC, Inc.	2006-12-31	732KB	2.1.10
ScanSoft PaperPort 11	Nuance Communications, Inc.	2009-07-11	141MB	11.1.0000
Spelling Dictionaries Support For Adobe Reader 8	Adobe Systems	2009-01-05	32,5MB	8.0.0

Sporo programów masz też z Samsung, ale wydaje mi się, że to z telefonu sterowniki i oprogramowanie.
Do tego polecam usunąć też to:

WinRAR archiver        2009-01-31    3,28MB
A zainstalować 7-zip, po co używać coś płatnego jak można uzyskać to samo za darmo... :puppyeyes:
  • 0

#13 d_aa

d_aa
  • Użytkownicy
  • 10 postów

Napisano 26 kwiecień 2013 - 16:16

Rozumiem, a czy przed wyłączeniem komputera, nie powinnam ustawić normalnego uruchamiania systemu? Chodzi mi o to, że po wykonaniu czystego rozruchu wyskakuje mi dymek, że niektóre programy startowe zostały zablokowane i zastanawiam się, czy nawet jeśli znajdę dany program, to czy błąd się pojawi, czy będzie zablokowany.
  • 0

#14 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 postów

Napisano 26 kwiecień 2013 - 20:45

Możesz wykonać w normalnym, tylko nie wyłączaj usług Microsoftu.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych